Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик здійснив робочу поїздку до Ковельсокого р-ну.
Останній тиждень 2016-го видався більше ніж робочим: учора голова облдержадміністрації Володимир Гунчик побував у Камінь-Каширському р-ні, сьогодні з робочою поїздкою – на Ковельщині. Традиційно інспектував ті об’єкти інфраструктури, де кипить робота, оглядав і ті, де зміни (добудова чи ремонт) – ще в перспективі. Не обійшлося й без урочистих моментів: у с. Білин, що неподалік Ковеля, відкрили новеньку школу на три поверхи.
«Журавник» у Лесиному селі…
Приїхавши у Колодяжне, Володимир Гунчик пригадав свій візит до цього села, але напередоднівиборів. Нагадав, бо тоді мало хто із громади повірив словам голови облдержадміністрації. Фраза про те, що садочку у Лесиному селі неодмінно бути, сприймалася як чергова обіцянка. Одначе дарма! «Журавник», а саме так назвали новеньку дошкільну установу на три групи, вражає і плануванням, і ремонтом, і меблями, і сантехнікою. Словом, такого сучасного садка не знайдеш і в кожному місті.
Довідка: Інвестиційний проект «Капітальний ремонт дитячого садка в с. Колодяжне, вул. Лесі Українки,11 Ковельського району». Замовник: Управління капітального будівництва облдержадміністрації. Генеральний проектувальник: Волинський філіал Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція», Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО». Генеральна підрядна організація: ТзОВ «Житлобуд-2». Період будівництва: 2013 – 2016 роки. Проектна потужність: 51 місце. Загальна кошторисна вартість: 9869,186 тис. гривень (у цінах 2016 року). Джерела фінансування у 2016 році: передбачено 7932,624 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів ДФРР – 5208,571 тис. грн (розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2016 року № 362 – р), обласного бюджету – 2724,053 тис. грн. Окрім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2016 № 977-р передбачено додатково 1490 тис. грн із ДФРР для проведення додаткових робіт із капітального ремонту покрівлі, внутрішніх сантехнічних та вентиляційних робіт, ремонту паливної, зовнішніх мереж водопостачання та каналізації, реконструкції ЗТП, облаштування благоустрою. Стан фінансування у 2016 році: на 27.12.2016 освоєно робіт на суму 6430,328 тис. грн, із них: обласний бюджет – 1371,281тис. грн та ДФРР – 5059,047 тис. грн. Упродовж 2016 року проведено роботи з прибудови двох приміщень до дитсадка, облаштовано зовнішню каналізацію, водопровід, електропроводку, пожежний захист, утеплення фасаду, овочесховища, благоустрою.
Слід зазначити, що в процесі реконструкції вдалося зекономити кошти, а відтак закупили килими, карнизи, штори. Нині садочок готовий приймати мале поповнення. Уже є 57 охочих.
– Офіційне відкриття закладу запланували на кінець січня 2017-го – початок лютого, – розповів голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак. – Повноцінне фінансування закладу закладено з лютого.
– Задоволений побаченим, все зробили добре, – поділився враженнями Володимир Гунчик. – Завершуйте та нехай діткам тут буде добре й комфортно.
Колодяжненська школа: рішень з-опалу не буде…
Не планував, але побував голова облдержадміністрації у ЗОШ І – ІІІ ступенів с. Колодяжне.
Спонтанне рішення ухвалив, зваживши на прохання місцевих. Мовляв, тамтешній храм науки – не в найліпшому стані, позаяк класних кімнат катастрофічно не вистачає. А ще бракує спортивного залу.
У старенькій школі, зведеній ще у 1959 році, навчання відбувається в одну зміну. Щоправда, аби сільська дітвора (103 дитини) не навчалася після обіду, кілька класів облаштували в пристосованих приміщеннях. Тому й просять обласне керівництво добудувати ще один корпус на три класні кімнати та спортивний зал. Разом із тим наповнюваність класів не надто щільна: є й такі, де навчається всього лиш 8 учнів.
Місцева влада ідею щодо добудови обговорює активно. Навіть уже взялася за документацію.
– Я ж прихильник виважених рішень, – висловив свою позицію голова облдержадміністрації. – Хочу подивитися на проект школи в цілому. Можливо, й слід добудовувати, бо недобре, коли діти навчаються в непристосованих до того приміщеннях. Але вирішувати, як діяти, потрібно лише тоді, коли серйозно вивчимо питання. Має бути план. Думаю, все вдасться. Тим паче, що незабаром буде об’єднана територіальна громада з більшими фінансовими можливостями.
Шкільне новосілля у Білині…
Відкриття школи у Білині чекали від… 2011 року. Саме тоді, 19 серпня, урочисто заклали перший камінь та капсулу. Перерізали ж стрічку та вручали символічний ключ від закладу аж під завісу 2016-го. Найважливіше ж, що школа запрацювала.
Довідка: Інвестиційний проект «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Білин Ковельського району». Замовник: управління капітального будівництва ОДА. Генеральний проектувальник: Волинський філіал Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція», Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО». Генеральна підрядна організація: Товариство з обмеженою відповідальністю «Шинака-Україна». Проектна потужність: 196 учнівських місць.
– Бажаю учням, батькам та вчителям, аби усі їхні починання та добрі наміри вдалося реалізувати, – сказав у короткому вітальному слові голова облдержадміністрації.
Як і годиться у такі миті, на подвір’ї новенької школи прозвучав і перший дзвінок. Звісно, творча малеча потішила пісенними номерами. А численні гості сипали словами вітань та побажань.
Довідка: Загальна кошторисна вартість: 29217,355 тис. гривень (у цінах 2016 року). Джерела фінансування у 2016 році: передбачено 22 115,01 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів ДФРР – 19 903,510 тис. грн (розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2016 року № 362-р), обласного бюджету – 2 211,5 тис. гривень. Стан використання коштів на 27.12.2016: освоєно робіт на суму 14154,418 тис. гривень, із них: обласний бюджет – 1416,994 тис. грн та ДФРР 12737,424 тис. гривень. Станом на 01.01.2016 року спорудили каркас школи. Упродовж 2016 року встановили вікна, двері (внутрішні, зовнішні), здійснили внутрішні штукатурні та шпаклівочні роботи, комплектацію усіх санвузлів, електричну інсталяцію, радіофікацію, вентиляцію, утеплення перекриття, оздоблення фасаду, внутрішнє та зовнішнє каналізування, обладнання свердловини, полів фільтрації, ремонт котельні із заміною котлів, зовнішнє електроосвітлення, придбання шкільного обладнання, комплектацію спортивного та актового залу, благоустрій з під’їзною дорогою.
– Це дійсно історична подія для нашого села, – розповіла Білинський сільський голова Ольга Лисюк. – Втілили мрію кількох поколінь. Тому сьогодні хочеться просто дякувати всім, хто втілив цю мрію.
А дякувати довелося не лише ковельчанам, а й керівництву інших районів, адже того ж дня на подвір’ї білинської школи вручили ще й кілька шкільних автобуси. Зокрема, такий потрібний транспорт передали Велицькій об’єднаній територіальні громаді Ковельського р-ну, а також для двох шкіл Маневицького та навчальних закладів Камінь-Каширського, Ратнівського та Любомльського районів.
Матчі «Дружби»…
Окрім того, голова облдержадміністрації ознайомився з ходом робіт щодо облаштування стадіону «Дружба» в смт. Голоби. Нині вже встановлено велику зону з глядацькими місцями. Є також роздягалки та душові для спортсменів. У планах на найближче майбутнє – парковки для транспорту, доріжки та невелике поте зі штучним покриттям.
– У Голобах – не перший раз і вже обіцяв, що зіграємо на цьому стадіоні футбольний матч, – поділився намірами Володимир Гунчик. – Ще раз наголошую, що від планів не відмовляюся. Зіграємо! Обіцяю!
Довідка: Інвестиційний проект «Реконструкція районного стадіону «Дружба» в смт Голоби». Замовник: Відділ освіти Ковельської райдержадміністрації (в подальшому – Голобська об’єднана територіальна громада). Генеральний проектувальник: Приватне підприємство «Ковелькомунпроект». Генеральна підрядна організація: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ідея». Початок будівництва: 2016 рік. Проектна потужність: 955 людей, які одночасно можуть спостерігати, займатися на стадіоні. Загальна кошторисна вартість: 1196,761 тис. грн., у тому числі: ДФРР – 599,765 тис. грн, місцевий бюджет – 596,996 тис. грн. Стан фінансування у 2016 році: ДФРР – 599,7 тис. грн, місцевий бюджет – 588,6 тис. грн. Стан виконання робіт у 2016 році: проведено влаштування огорожі, встановлення трибун та зовнішнє опорядження адмінприміщення на стадіоні.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.