10 грудня 2020 року
останні оновлення: 15 грудня 2020 року

Інформація про набуття чинності Закону України №1009-IX

“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій”.

 

6 грудня 2020 року набув чинності Закон України №1009-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій”.

Цей Закон дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів: врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань. Крім того, Закон дає змогу створити районні державні адміністрації в нових районах.

 

Текст Закону України №1009-IX доступний за посиланням: http://www.golos.com.ua/article/339285  

 

Ще до набуття чинності Закону, на замовлення Мінрегіону України за сприяння Програми Ради Європи “Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні”, експерти розробили набір консультаційних матеріалів з організації перших кроків новообраних місцевих рад та їхніх виконавчих органів в умовах адміністративно-територіальної реформи. 

Матеріали складаються з окремих блоків, призначених окремо для використання органів місцевого самоврядування територіальних громад, районних рад, а також висвітлюють окремі кадрові питання, пов’язані з майбутньою реорганізацією районних державних адміністрацій.

 

З методичними рекомендаціями можна ознайомитись за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/12985

 

Також є відповідні роз’яснення Асоціації міст України: https://decentralization.gov.ua/news/12969