03 січня 2020 року
останні оновлення: 12 лютого 2020 року

Підприємства

Інформація з питань розвитку підприємництва в області

В області станом на 01.01.2019 року діяло 5591 малих підприємств, що на 298 одиниць більше попереднього періоду (з них 4729 – це мікропідприємства), 314 – середніх та 12 великих підприємств.

Спостерігалась позитивна тенденція до збільшення кількості малих та середніх підприємств. У порівнянні з попереднім періодом їх кількість збільшилась : малих - на 5,6 відсотка (298 підприємств), середніх - на 6,8 відсотка (20 підприємств).

Станом на 01.01.2019 у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення області кількість малих підприємств в області становила 54 одиниць (що на 3 одиниці більше, проти відповідного періоду 2017 року).

Частка малих підприємств у загальнообласному обсязі реалізованої продукції (робіт, послуг) упродовж 2018 року збільшилась і становила 14,8 відсотка, середніх зменшилась на 7,1 відсоткових пункти і становила 61,1 відсотка.

Всього малими підприємствами  реалізовано продукції, робіт, послуг  у 2018 році на 25,6 млрд. гривень (що на 23,7 відсотка більше відповідного періоду 2017 року), середніми – на 105,5 млрд. гривень (що на 2 відсотка більше відповідного періоду 2017 року).

Збільшилась кількість фізичних осіб. Станом на 01.01.2019 року їх кількість становила 37150 проти 36560 у 2018 році.

В області розроблена Регіональна програма підтримки малого та середнього підприємництва у Волинській області на 2018-2020 роки, яка схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації від 19 квітня 2018 року № 234, згідно з якою передбачалося здійснення відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього бізнесу для реалізації інвестиційних бізнес-планів. Проте, рішенням обласної ради Волинської області від 20.12.2018
№ 22/13 «Про обласний бюджет на 2019 рік» кошти на Програму не передбачені.

Облдержадміністрацією затверджено План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік (12.12.2019), який оприлюднено у визначені терміни на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (www.voladm.gov.ua) у розділі «Регуляторна політика». У цьому ж розділі розміщено оновлений реєстр діючих регуляторних актів облдержадміністрації. Аналогічна робота по плануванню на 2020 рік проведена в усіх райдержадміністраціях і виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад.

Розробниками проєктів регуляторних актів забезпечується процедура їх оприлюднення шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах відповідних органів виконавчої влади чи у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Планом діяльності обласної державної адміністрації з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік передбачено розробку регуляторних актів, які спрямовані на:

удосконалення механізму фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності;

забезпечення пільгової категорії громадян грошовими виплатами на придбання твердого палива і скрапленого газу.

Регуляторними органами забезпечується виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у частині здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, згідно з затвердженими планами-графіками проведення цих заходів. За результатами здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів здійснюється їх перегляд на відповідність принципам державної регуляторної політики. Відповідно до делегованих повноважень розробниками регуляторних актів проводяться базові, повторні та періодичні відстеження результативності регуляторних актів. Копії сканованих відстежень надсилаються Державній регуляторній службі України.

Крім того, облдержадміністрацією забезпечується виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1100 «Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Розробникам проектів регуляторних актів забезпечується процедура їх оприлюднення шляхом розміщення на веб-сайтах відповідних органів виконавчої влади чи у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Відповідно до делегованих повноважень розробниками регуляторних актів проводяться відстеження регуляторних актів. Копії звітів відстежень надсилаються в Державну регуляторну службу України.

В області функціонує 31 ЦНАП. Додатково утворені ЦНАП в Зимнівській, Устилузькій, Голобській, Литовезькій, Павлівській, Оваднівській, Зарічанській, Цуманській, Боратинській, Вишнівській, Прилісненській об’єднаних територіальних громадах.

Крім того, 28 громад області стали переможцями відбору учасників конкурсу «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що проводитиметься програмою «U-LEAD з Європою».

В рамках Раунду 4 Фази впровадження Програми експертною комісією з відбору відібрано 7 проєктів (подавалось 8 відповідних заявок) від Волинської області, а саме: міста Нововолинськ та Камінь-Каширський, Іваничівська селищна рада, Колківська, Сереховичівська, Копачівська, Торчинська об’єднані територіальні громади.

18 листопада 2019 року відбулося урочисте відкриття ЦНАП у Вишнівській, 5 грудня 2019 року у Прилісненській, 19 січня 2020 року у Павлівській сільських об’єднаних територіальних громадах, які є одними з переможців першого раунду відбору учасників Фази впровадження Програми в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг.

29 листопада 2019 року в Устилузькій об’єднаній територіальній громаді презентовано новий мобільний ЦНАП, завдяки якому надаватимуться адміністративні послуги мешканцям району у 25 віддалених населених пунктах Устилузької громади. Автомобіль обладнаний двома робочими місцями для надання послуг, а також пандусом для безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю.