12 червня 2018 року
останні оновлення: 15 лютого 2022 року

Транскордонне співробітництво

Програма транскордонного співробітництва

«Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»

 

У рамках цієї Програми до фінансування відібрано 10 проектів, які реалізовуватимуться у Волинській області, загальною сумою грантових коштів близько 17 млн євро.

 1. «Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історичної та культурної спадщини Луцька та Любліна». В рамках проекту передбачено реставраційні та ремонтні роботи щодо комплексу національних пам'яток – вежі Чарторийських зі стінами та єзуїтського монастиря, а також створення музею-студії лицарства у відновленій вежі міста Луцька і проведення «Фестивалю легенд» у Любліні. Проект впроваджується виконавчим комітетом Луцької міської ради.
 2. «Транскордонні центри для діалогу Польсько-Білорусько-Українських культур». В рамках проекту передбачено створення транскордонних центрів діалогу культур (кожен з партнерів побудує інфраструктурний об'єкт, призначений для заходів на відкритому повітрі). Окрім цього, буде організовано 3 одноденних навчальних візити в містах Щучин (Польща), Щучин (Білорусь) та Ковель (Україна). Проект впроваджується Ковельською міською радою.
 3. «Покращення безпеки прикордонної дорожньої інфраструктури Хелма та Луцька». В рамках проекту передбачено побудову та впровадження системи автоматичного управління рухом, заміну 27 світлофорів, встановлення 46 знаків дорожнього руху і 73 звукових сигналів; встановлення 358 вуличних ліхтарів на вул. Конякіна та вул. Рівненська; будівництво тротуару та велосипедної смуги (1,45 км) уздовж вул. Рівненська; перебудову вул. Рівненської (0,72 км). Проект впроваджується виконавчим комітетом Луцької міської ради.
 4. «Дороги, що з'єднують польські та українські кордони». В рамках проекту передбачено перебудову дороги Собищиці - Колодій - Вовчиськ - / М-07 / - Комаров - Розничі - / П‑14 (ділянка з села Костюхнівка до дороги М-07). Запланована довжина модернізованих доріг в Україні - 16,8 км. Окрім цього, буде проведено вуличне освітлення з використанням відновлювальних джерел енергії. Проект впроваджується Маневицькою райдержадміністрацією.
 5. «Підвищення якості транспортної інфраструктури на прикордонній території Польщі, Білорусі та України». В рамках проекту передбачено будівництво нових доріг: на вулицях Молодіжна, Річна, Шевченка та Лесі Українки в с. Заброди та вулицях Короленка, 8 березня та Пушкіна в с. Лучичі – всього 4,25 км. Проект впроваджується Забродівською сільською радою Ратнівського району Волинської області.
 6. «Удосконалення системи спостереження на українсько-польському кордоні: (Північний сектор)». В рамках проекту передбачено встановлення системи нагляду в зоні відповідальності прикордонних загонів «Рівне», «Висоцьк» та «Грабове», встановлення спостережних башт та камер спостереження, а також забезпечення прикордонних загонів тепловізорами, приладами радіозв'язку та іншим обладнанням. Проект впроваджується Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Луцьким прикордонним загоном Державної прикордонної служби України.
 7. «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску». В рамках проекту передбачено забезпечення Луцької, Львівської, Мостицької прикордонних служб безпілотними літальними апаратами з тепловими камерами, приладами радіозв'язку та іншим відповідним обладнанням. Проект впроваджується Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Луцьким прикордонним загоном Державної прикордонної служби України.
 8. «Співпраця університетів для підтримки розвитку безпеки і кризового управління Люблінського і Луцького транскордонних регіонів». В рамках проекту передбачено проведення тренінгів (8 модулів), організацію післядипломної освіти в галузі безпеки та кризового управління. Окрім цього, буде проведено дослідження сприйняття безпеки та транскордонних загроз. Проект впроваджується Луцьким національним технічним університетом.
 9. «Ефективна координація рятувальних заходів в Остроленцько-Сєдлєцькому субрегіоні та Волинській області». Заходами проекту передбачено: створення тренувальних комплексів в Польщі й Україні для підготовки персоналу пожежної охорони в рамках ліквідації пожеж та стихійних лих; закупівля 7 пожежних машин та обладнання до них; спеціалізоване навчання для професійних пожежників та волонтерів. Проект матиме відчутний вплив на цільові групи шляхом підвищення їх технічних можливостей та створення інфраструктури для підготовки нових пожежників, водночас освітні заходи сприятимуть популяризації відповідного ставлення до небезпечних ситуацій. Проект впроваджується управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області.
 10. «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області». Метою проекту є покращення безпеки дорожнього руху на прикордонних територіях у Люблінському воєводстві та Волинській області шляхом розширення та вдосконалення системи рятувальних та пожежних заходів в рамках надання першої допомоги жертвам ДТП добровільними пожежно-рятувальними підрозділами у Польщі та новоствореними структурами муніципальної пожежної охорони в Україні. В результаті реалізації проекту навчання пройдуть 330 осіб з Польщі та 100 з України, буде закуплено обладнання для порятунку постраждалих у ДТП (кожний з підрозділів, що беруть участь у проекті, буде обладнаний рятувальним набором), буде придбано 260 штук спеціального гідравлічного обладнання та організовано 4 спільних польових навчання з застосуванням обладнання для надання допомоги. Проект впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та благодійним фондом Ігоря Палиці «Тільки разом».

 

Програма «Білорусь-Україна»

 

У рамках цієї Програми у Волинській області реалізується 8 проектів загальною сумою понад 1 млн євро:

 1. «Від пізнання культури сусіднього народу – до зміцнення партнерства і взаєморозуміння». В рамках проекту передбачено придбання комп’ютерної, звуко-акустичної техніки, виготовлення концертних костюмів, телеролика, ремонт будинку культури. Проект впроваджується Заболоттівською селищною радою Ратнівського району.
 2. «Ключ до успіху. Покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області України і Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації». В рамках проекту передбачено придбання ноутбуків, фотоапарату, розроблення і виготовлення тематичних брошур і буклетів, створення веб-сайту, проведення семінарів. Проект впроваджується Волинською обласною аграрною дорадчою службою, громадською організацією; Департаментом агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації.
 3. «Безпечне дитинство». В рамках проекту передбачено придбання обладнання та матеріалів, виготовлення розмальовок для дітей, дидактичного посібника для педагогів, пам'яток для батьків, настільної гри для дітей, створення 5 макетів навчальних матеріалів, проведення семінарів експертів, пленеру, створення навчально-методичного центру в Луцьку. Проект впроваджується Волинською обласною організацією добровільного пожежного товариства України, громадською організацією.
 4. «Транскордонні водні інспектори: на шляху до спільного моніторингу і використанню водних ресурсів басейну річки Прип’ять». В рамках проекту передбачено тренінги, організацію транскордонних моніторингових візитів та кампаній по очистці, організацію літніх таборів для волонтерів, придбання компактних лабораторій для тестування води, байдарки, туристичного спорядження, а також реконструкцію берега річки Коростинка. Проект впроваджується Любешівською районною громадсько-екологічною організацією «Світ навколо нас»; відділом освіти, молоді та спорту Любешівської РДА.
 5. «Соціальна реабілітація людей з обмеженими можливостями в транскордонному регіоні завдяки створенню умов та підготовці спеціалістів у галузі каністерапії». В рамках проекту передбачено організацію 6 дводенних тренінгів в Україні та Білорусії, роботи з проведення каністерапії у притулку в Луцьку, в спецприміщенні у Бресті, спорудження майданчику та вольєрів, закупівля автомобіля для перевезення візочників, заходи для людей з особливими потребами. Проект впроваджується Комунальним підприємством «Ласка» Луцької міської ради
 6. «Народна творчість без кордонів». В рамках проекту передбачено створення 2 гуртків традиційного ткацтва в Ратнівському районі, проведення на базі Малоритських гуртків ткацтва майстер-класів для українських майстрів-ткачів, Міжнародного фольклорного фестивалю в Ратнівському районі. Проект впроваджується відділом освіти, молоді та спорту Ратнівської РДА.
 7. «Інформаційна платформа для розвитку малого та середнього бізнесу в транскордонному регіоні». В рамках проекту передбачено формування інформаційної бази для представників малого та середнього бізнесу щодо інтенсифікації міжнародних контактів у транскордонній торгівлі, створення віртуального інформаційно-консультаційного центру для розвитку транскордонного співробітництва. Проект впроваджується Луцьким національним технічним університетом.
 8. «Транскордонне Полісся - від стратегії до добробуту». В рамках проекту передбачено проведення прикордонного екотуристичного квесту, фестивалю, виставок на обласних туристичних ярмарках у Бресті та Луцьку, навчальних турів у Волинській та Брестській областях, розроблення двомовного мобільного додатку і веб-сайту Волинського туристичного Полісся, веб-сайту Транскордонної асоціації, зйомку та монтаж промоційних відео-кліпів і т.д. Проект впроваджується громадською організацією «Клуб екологічного туризму».