20220503120538.jpg, фото
03 травня 2022, 11:56
останні оновлення: 19 лютого 2024

Інформація неселенню про мінну небезпеку

Внаслідок широкомасштабного військового вторгнення РФ в України та ведення їх військами активних бойових дій, постійних обстрілів, мінувань територій та об’єктів цивільної інфраструктури в межах населених пунктів, включаючи встановлення саморобних вибухових пристроїв, майже 14% території нашої держави стали небезпечними від вибухонебезпечних предметів.
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо. Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій.
Де можна натрапити на небезпечну знахідку? Всюди.
• У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, дитячі іграшки та ін.
• У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у будинок тощо. «Розтяжки» також ставлять біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій;
• ДСНС фіксує також випадки мінування тіл загиблих людей.

Без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтеся залишених окупантом речей!
Бережіть себе та своє життя.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підготувало інформаційні матеріали для інформування населення різних вікових категорій та соціального статусу про мінну небезпеку, з яким можна ознайомитися перейшовши за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1CXKYZpSg7z9rkcIq3DLOu05Hzs00Rufp/view?usp=sharing