20181003101503.jpg, фото
08 серпня 2018, 10:13
останні оновлення: 21 грудня 2019

Заява Комісії Україна-НАТО

1 квітня 2014 року

Ми, Міністри закордонних справ Комісії Україна-НАТО, єдині у своєму засудженні російської військової протизаконної інтервенції в Україні та порушенні Росією суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо протизаконної та протиправної «анексії» Криму Росією. Ми продовжимо працювати разом заради винайдення політичного та дипломатичного рішення, яке поважатиме міжнародне право та міжнародно-визнані кордони України.  

Ми закликаємо Росію до деескалації шляхом зменшення її підрозділів в Криму до передкризового рівня та їх повернення до їхніх баз; знизити її військову діяльність вздовж Українського кордону; відмінити протизаконну та протиправну «анексію» Криму; утримуватися від будь-якого дальшого втручання та агресивних дій в Україні; поважати права українського населення, включаючи кримських татар; а також виконати свої міжнародні зобов’язання та дотримуватися міжнародного права.

Ми підтримуємо направлення моніторингової місії ОБСЄ в Україну.

Ми відзначаємо Збройні Сили України за їх мужність, дисципліну та витримку перед провокаціями.

З метою реальної демонстрації відданості Союзників Особливому партнерству між Україною та НАТО ми домовилися про конкретні заходи щодо зміцнення здатності України забезпечувати власну безпеку.

Україна та НАТО інтенсифікуватимуть співробітництво та просуватимуть оборонні реформи шляхом розбудови потужностей та програм розвитку спроможностей. Союзники НАТО також поповнять Офіс зв’язку НАТО в Києві додатковими експертами.

Союзники продовжать роботу з Українським урядом заради просування реформ та поширення інклюзивного політичного процесу, заснованого на демократичних цінностях, повазі прав людини, меншин та верховенстві права.

Ми вітаємо підписання Україною політичних розділів Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом 21 березня ц.р.

Незалежна, суверенна та стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству права, є ключем для євроатлантичної безпеки. Союзники рішуче підтримують суверенітет та територіальну цілісність України. Ми закликає Росією дотримуватися цих принципів.