20181002105717.JPG, фото
14 вересня 2018, 09:56
останні оновлення: 01 липня 2019

ЄБРР підтримує ініціативу України щодо переходу на систему «зелених» аукціонів

Бачення ЄБРР щодо впровадження системи «зелених» аукціонів на основі кращих світових практик розглянуто на круглому столі, організованому Комітетом ВРУ ПЕК у Парламенті. У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств та відомств, у тому числі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як відомо, ЄБРР – вагомий гравець на ринку «чистої» енергетики. Зокрема, в Україні прокредитовано проектів на 158 МВт. Ще виділено близько 250 млн євро для подальшої підтримки українського ринку.

Окрім цього, ЄБРР спільно із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та IRENA розроблено Рекомендації щодо розвитку відновлюваної енергетики, у тому числі, завдяки аукціонам.

ЄБРР підтверджує одну з важливих переваг аукціонів, а саме -  можливість зменшити ціну на «чисту» електроенергію за рахунок підвищення конкуренції між гравцями ринку.  Це саме той фактор, який важливий для українського ринку.

Також аукціони дають можливість:

  • вести «зелений» бізнес на довгострокову перспективу;
  • стимулювати використання інновацій при впровадженні проектів;
  • зробити ринок більш прогнозованим;
  • знизити інвестиційні ризики.

Розглядаючи особливості впровадження аукціонів, учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності створення дійсно сприятливих умов для реалізації інвестиційно привабливих, “bankable” проектів.

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук поінформував учасників круглого столу, що ініціативу України щодо впровадження аукціонів також підтримує Аднан Амін - генеральний директор IRENA.

На часі – якнайшвидше завершити роботу над відповідним законопроектом реєстр. № 8449 від 07.06.2018 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64170) та подати на розгляд до ВРУ.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю.