20181002105922.png, фото
15 вересня 2018, 09:57
останні оновлення: 01 липня 2019

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про важливість євроінтеграційного шляху України на форумі YES Ukraine

Під час 15-ї щорічної конференції YES Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з державними службовцями з різних регіонів України, щоб розповісти їм про важливість євроінтеграційного шляху та відповісти на запитання.

“Жодна європейська нація не платила таку ціну за зближення з Євросоюзом, за повернення в сім’ю європейських народів, яку дотепер платимо ми. Ми – країна, яка пройшла найтяжчий шлях, складну ратифікацію. Тож на нас всіх лежить велика історична відповідальність за реалізацію положень Угоди про асоціацію та поглиблення інтеграції з ЄС”, – звернулася вона до державних службовців.

Віце-прем’єрка зазначила, що минулого року Україні вдалося вписати найяскравішу сторінку у життєпис інтеграції до Євросоюзу. Починаючи з 11 червня 2017 року українці відчули переваги однієї із засадничих європейських свобод – свободи безвізових подорожей до ЄС. Понад мільйон українських громадян уже скористалися безвізом, на власні очі побачили, яким є життя в Європейському Союзі, відчули на собі дію європейських норм і стандартів. “Я переконана, що Угода про асоціацію та безвіз – це вододіл між європейським майбутнім та радянським минулим України”, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що європейська та євроатлантична інтеграція України повинні бути винесені за дужки політичної боротьби. Національні інтереси не можуть бути предметом політичних спекуляцій та маніпуляцій. Ставки занадто високі, а ризики занадто очевидні. “Я захищаю те, у що вірю. Інтеграція до ЄС та НАТО – це наш спільний ціннісний та цивілізаційний вибір, вибір, який зробив український народ у 2014 році”, – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона розповіла держслужбовцям про особливості роботи на посаді Віце-прем’єрки, складнощі та щоденні виклики. Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася досвідом координації різних відомств, зазначивши, що це найскладніша частина роботи, оскільки історично різні відомства не звикли до співпраці один з одним, і традиції міжвідомчої координації не існувало. Відповідаючи на запитання про інструменти координації, вона розповіла про роль Урядового комітету з питань євроінтеграції, до якого входять представники всіх міністерств та відомств, а також про міжвідомчі комісії з різних питань.

☝️Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. Цьогоріч фокус дискусії на майбутньому – на вирішальних змінах, які матимуть значний вплив на всі аспекти життя. Якими будуть завтрашні загрози суспільству, економіці та політиці? Які глобальні виклики чекають на нас? Яке майбутнє Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації? Як захистити демократію від маніпуляцій ззовні та як протидіяти дезінформації? Серед доповідачів – провідні світові лідери, футурологи, історики, політики, інвестори, експерти з питань безпеки та медіа. Доповідачі та учасники форуму разом шукають відповіді в різних форматах дискусій.

Прес-служба Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України