22 листопада 2022, 10:21
останні оновлення: 16 лютого 2024

Майно для потреб оборони та національної безпеки

Порядок безоплатної передачі майна для потреб оборони та національної безпеки

Хто може отримати майно?

Майно для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, забезпечення енергетичної безпеки держави, продовольчої безпеки населення може бути безоплатно передане такими суб’єктам:

 • Збройним Силам України
 • Національній гвардії України
 • СБУ
 • Службі зовнішньої розвідки
 • Держприкордонслужбі
 • МВС
 • Національній поліції
 • ДСНС
 • Управлінню державної охорони
 • Держспецзв’язку
 • іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам
 • державним органам, установам (організаціям), які утримуються за рахунок бюджетних коштів

Де ознайомитись з інформацією про майно?

З актуальною інформацією про майно (оновлено щомісяця 10 числа), яке може бути передане для потреб оборони та національної безпеки, можна ознайомитись тут.

Як отримати?

На сайті обласної військової адміністрації щомісячно до 10 числа буде опубліковуватись інформація про наявність майна для потреб оборони та національної безпеки.

Для отримання майна суб’єкти, яким може передаватись таке майно, звертаються до обласної військової адміністрації із заявою про отримання майна за зразком.

Термін подачі заяв про отримання майна: 15 календарних днів з моменту опублікування інформації про таке майно.

Заяви про отримання майна надсилаються до обласної військової адміністрації на електронну адресу: post@voladm.gov.ua або поштову адресу: Київський майдан, 9, м. Луцьк, 43027.

Звертаємо увагу, що заяви про отримання майна, які надсилаються до обласної військової адміністрації на електронну адресу, повинні обов’язково містити електронний підпис (КЕП). У разі відсутності КЕП, заяви повертаються без розгляду заявникам для належного оформлення.

Після закінчення терміну подачі заяв про отримання майна обласна військова адміністрація до кінця місяця, в якому опубліковано таку інформацію, приймає рішення щодо переліків та отримувачів майна, яке необхідне для потреб оборони та національної безпеки, про що невідкладно інформує суб’єктів, яким передається майно, та органи (суб’єкта господарювання), що здійснили вилучення або забезпечують зберігання майна.

Передача майна оформлюється актом приймання-передачі, складеним представниками органу (суб’єкта господарювання), що здійснив вилучення або забезпечував зберігання майна, в якому є потреба для оборони та національної безпеки, та представниками суб’єкта, якому передається майно. При цьому представник суб’єкта, якому передається майно, отримує майно на підставі відповідної довіреності.

Подальший облік і використання безоплатно отриманого майна здійснюються у визначеному законом порядку. Безоплатно передане майно поверненню органу (суб’єкту господарювання), що здійснив вилучення або забезпечував його зберігання, не підлягає.

Нормативно правова база

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 р. № 1043 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі майна для задоволення потреб функціонування держави в умовах воєнного стану"

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985 "Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби"

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2001 р. № 1724 "Про порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митницями майна, щодо якого винесено рішення, суду про конфіскацію, передачі цього майна органам, державної виконавчої служби і розпорядження ним"

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 "Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним"