20211006191704.jpg, фото
06 жовтня 2021, 19:13
останні оновлення: 10 лютого 2022

Волинь готова до опалювального сезону на 100% – заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА в ефірі «Українського радіо. Луцьк»

На календарі 6 жовтня, а це означає, що Волинь, як і вся Україна, готується до нового опалювального сезону 2021-2022рр. Про стан його підготовки, умови включення централізованого опалення та тарифну політику розповів в інтерв’ю «Українському радіо. Луцьк» заступник начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Пиріг, 27 вересня 2021 року.

Підготовка до опалювального сезону на Волині

«Загалом в області завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону 2021-2022 рр. Поточні та капітальні ремонтні роботи на об’єктах теплопостачання та водопостачання проводяться згідно затверджених графіків. Можна сказати, що на сьогодні у нас 100%-ва готовність, – зазначив Андрій Пиріг. – На об’єктах теплопостачання залишаються лише деякі недоробки, зокрема, прийом котелень та підписання актів їх готовності до експлуатації».

Відтак, на Волині до опалювального сезону підготовлені 860 котелень та понад 294 км теплових мереж у двотрубному вимірі.

«Окрім того, в області є 637 загальноосвітніх навчальних закладів, і більшість із них до осінньо-зимового періоду були готові ще до 1 вересня. Дошкільних навчальних закладів 437, вони також на етапі останніх підготовчих робіт. Заклади охорони здоров’я, починаючи від маленьких ФАПів і закінчуючи обласними лікарнями до початку опалювального сезону теж готові», – розповів заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА.

Умови включення цетралізованого опалення

Включення опалення відбудеться, якщо впродовж трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8 градусів за Цельсієм. Однак, органи місцевого самоврядування можуть самостійно регулювати цей процес, зокрема включенням опалення у дитячих садочках чи закладах охорони здоров’я.

Тарифи на тепло та гарячу воду для населення

«Взагалі, тарифи ніхто не хоче піднімати, ні центральна, ані місцева влади. Це вимушений крок. Так, ми бачимо, що відсоток підняття тарифів незначний, не більше як 10-12%», – розповів Андрій Приріг.

Зокрема, теплопостачальні підприємства мають контракти із «Нафтогаз України» до 2024 року. На перший рік ціна за газ, який отримує підприємство становить 7 грн. 42 коп. за кубометр. У наступні роки ціна залежатиме від ринку газу. Користь із цього підприємствам в тому, що вони можуть планувати свою роботу, а фактично свою затратну частину.

Минулого року станом на 1 жовтня газу підприємства не мали закупленого газу. А в цьому році підприємства уже мають довготривалі контракти.

Відтак, як для побутових споживачів, так і для виробників тепла і гарячої води, на сьогодні є доступні умови для отримання газу від «Нафтогаз України». До прикладу, для побутових споживачів діє річна пропозиція ціни газу 7,96 коп. за кубометр.

Причини різниці у тарифах між містами області

«Кожне теплопостачальне підприємство  розраховує свій тариф. В кожного різне обладнання, різна протяжність мереж і витрати на них. Це і є причини різниці у вартості тарифів на тепло»,  – зауважив Андрій Пиріг.

Можливість переходу на індивідуальне опалення багатоквартирного будинку

«Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і порядок відключення від центрального опалення визначено, що має бути 50% мешканців зацікавлені в переході на індивідуальне опалення, – підкреслив заступник начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації. – Для цього в кожному органі місцевого самоврядування є комісії, які засідають щомісяця та розглядають пакети документів, а потім виконуються відповідні проектні роботи».

За матеріалами інтерв’ю заступника начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога для «Українського радіо. Луцьк» 27 вересня 2021 року  - https://bit.ly/3DdoPj3