Про стан реабілітації дітей з інвалідністю у 2025 році
Забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами проводиться згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 30).
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року. Реабілітаційні послуги можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.
Слід зазначити, що до вартості реабілітаційних послуг, може бути врахована вартість надання реабілітаційною установою послуг проживання та харчування дитини та одного з батьків чи її законного представника, який супроводжує дитину на реабілітацію, однак вона не повинна перевищувати 40 відсотків граничної вартості.
Реабілітаційна установа, в якій буде проходити реабілітація дитини, обирається батьками, відповідно до медичних показань дитини.
На фінансування напряму «Відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю» за бюджетною програмою 2507110 «Соціальний захист осіб з інвалідністю» на 2025 рік для області виділено 12 950,0 тис. грн.
Для проходження реабілітації протягом лютого-листопада 2025 року укладено 633 договори з реабілітаційними установами на загальну суму 12 650,0 тис. грн., що становить 97,7%, в стадії укладання ще 11 договорів на суму 217,6 тис. грн. Станом на 01.12.2025 реабілітаційні послуги отримали 578 дітей на суму 11 677,0 тис. грн., або 90,2% від виділеної суми коштів.
Серед реабілітаційних закладів найбільш популярними були щодо укладених договорів:
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» – 159 договорів;
КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради – санаторій «Фенікс» – 156 договорів;
ТзОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» – 80 договорів;
ТзОВ «Центр корекції мовлення та поведінки «Розмовляйко» – 41 договір;
ДНП «Трускавецький санаторій «Батьківщина» – 33 договори.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації
Попередня