19 лютого 2019 року
останні оновлення: 28 лютого 2020 року

Публічний звіт голови Ратнівської районної державної адміністрації Андрія Харламповича про підсумки роботи за 2018 рік

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII “Про державну службу”, на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277 “Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади”, з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Ратнівської районної державної адміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2018 році.

Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних проблем краю, поліпшення добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час.

БЮДЖЕТ

 

Виконуючи завдання Президента України та Уряду,  активно впроваджується реформа децентралізації, яку в районі  розпочато у 2016 році і утворено 4 об’єднані територіальні  громади: Заболоттівська, Забродівська, Самарівська та Велимченська .

        У грудні 2018 року відбулися додаткові вибори депутатів Забродівської сільської ради, приєднано Замшанівську  сільську раду.

І як результат - докорінна зміна системи місцевих бюджетів району.

Якщо у 2015 році виконання дохідної частини зведеного бюджету Ратнівського району становило 357,7 млн грн, то у 2018 році – 652,9 млн гривень. Ріст у 1.82 рази. При цьому, значний ріст відбувся протягом останніх двох років.

 

Одержані в результаті децентралізації повноваження та ресурси надали більше можливостей для розвитку територій, для порівняння місцеві бюджети об’єднаних громад до об’єднання та після:

 

Районний бюджет за доходами загального фонду станом на 01 січня             2019 року виконано на 103,1 відсотка. Сума надходжень до бюджету податків, зборів та інших платежів склала 29,2 млн. грн. За 2018 рік розпис бюджету за рахунок перевиконання доходів збільшено на 368,1 тис. грн. В результаті ефективного управління бюджетними коштами та розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках в банках районний бюджет отримав 117,3 тис. грн відсотків банку.В результаті взаємодії усіх учасників бюджетного процесу заборгованість по заробітній платі та енергоносіях, інших захищених статтях видатків не допускалась. Всі соціальні виплати проводились вчасно по мірі поступлення коштів з державного бюджету. 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

 

Промисловість є однією з провідних галузей економіки району, яка здатна забезпечити зростання добробуту населення, створювати нові робочі місця, надавати гідний рівень заробітної плати, підвищувати належний рівень конкурентоспроможності та якості продукції, сприяти економічному та соціальному розвитку району.

Основною умовою для реалізації цього потенціалу є значний, поки що недостатньо платоспроможний, внутрішній ринок промислової продукції та ринкова інфраструктура, що динамічно розвивається.

Протягом 2018 року до основного статистичного кола промислових підприємств району в частині реалізації промислової продукції відносились ПРАТ «Ратнівський молокозавод», ДП «Вітаут» ЗАТ «Карпіс», промислова продукція ДП „Ратнівське ЛМГ”, ТзОВ «Волиньліспром», Ратнівське міжгосподарське спеціалізоване лісогосподарське підприємство, Ратнівське виробниче управління житлово - комунального господарства та ПРАТ «Ратнівське РТП».

Промисловими підприємствами району протягом 2018 року було реалізовано продукції на суму 123 млн 46 тис. грн, що становить 113,1 відсотка у порівнянні з відповідним періодом попереднього року.

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одного жителя становить 2357 гривень, що становить 100,4 відсотка до передбачених обсягів на 2018 рік Програмою економічного і соціального розвитку Ратнівського району на 2018 рік.

З 1 січня 2019 року з основного статистичного кола промислових підприємств району в частині реалізації промислової продукції виключено ПРАТ «Ратнівське РТП» та включено ТзОВ «Спільний ліс».

 

ТОРГІВЛЯ

 

Стрімко розвивається мережа закладів торгівлі, послуг та ресторанного господарства. В районі функціонує один ринок в смт Ратне, де розміщено 384 контейнери та м’ясо - молочний павільйон на 50 торгівельних місць.

У більшості сіл району працюють у визначені дні стихійні ринки, на яких можна придбати товари повсякденного попиту.

Станом на 1 січня 2019 року в районі функціонує 304 об’єкти роздрібної торгівлі, (магазини по торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами), 39 закладів ресторанного господарства та 29 об'єктів побутового обслуговування населення.

На 1 січня 2019 року в районі нараховувалось 1008 фізичних осіб - підприємців.

 

 

 

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

 

У 2018 році спільно з міжнародною Програмою  «U-LEAD з Європою» на території Забродівської громади реалізується проект по створенню ЦНАПу. Згідно Меморандуму сільською радою виконані роботи по ремонту адмінприміщення сільської ради в с. Заброди,  в т.ч. приміщення під майбутній ЦНАП. Всього виконано робіт на 482 тис. грн.  Програма, зі своєї сторони, забезпечить ЦНАП меблями, комп’ютерною та оргтехнікою, програмним забезпеченням та проведе навчання персоналу. Строк завершення реалізації проекту І квартал 2019 року.

У рамках створення ЦНАП Заболоттівської селищної ради, який реалізується за підтримки програми  «U-LEAD з Європою» 14 серпня 2018 року підписано Декларацію про наміри та отримано технічне завдання, проект має бути реалізований до 01 квітня 2019 року.

У минулому році впроваджувалися заходи євроінтеграційного прикордонного співробітництва. Зокрема, реалізовувався проект «Підвищення якості транспортної інфраструктури на прикордонній території Польщі, Білорусі та України» (реципієнт − Забродівська сільська рада) Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», який передбачає будівництво нових доріг по вулицях Молодіжна, Річна, Шевченка та Лесі Українки в с. Заброди та вулицях Короленка, 8 березня, Пушкіна в с. Лучичі (всього протяжність становить 4,25 км).

Очікувана сума гранту для української сторони – 257,7 тис. євро (близько 7,74 млн грн), всього очікувана вартість проекту для України – 287,364 тис. євро.

Проект розпочато, підписані грантовий контракт та угода про партнерство між польською, білоруською та українською сторонами, визначено підрядну організацію.

Реалізовувались проекти в рамках Територіального співробітництва країн Східного партнерства Транскордонної Програми «Білорусь-Україна»:

 • «Від пізнання культури сусіднього народу – до зміцнення партнерства і взаєморозуміння» (колишня Заліська сільська рада Ратнівського району (аплікант), нині Заболоття ОТГ, Дивинська сільська рада Кобринського району (Білорусь) (партнер)). Підписано грантовий контракт на 98 492 євро грантових коштів для української сторони, 112 798 євро – загальна вартість проекту для України.

Проведено в рамках проекту: вступна конференція, ознайомчі і навчальні поїздки, 5 робочих зустрічей, концерт та майстер-клас, заходи з популяризації української літератури, візуалізації проекту, придбано 100 стільців для клубу та костюми для аматорського колективу села Заліси, молодіжний інтеграційний табір «Однакові в культурних відмінностях» та ремонт будинку культури села Заліси. Витрачено коштів у сумі 3 504 827 грн, з них – 3 112 827 грн (96 751 євро) грантові кошти, 392 тис. грн – співфінансування громади з місцевого бюджету.

Також в рамках проекту передбачається розробка Плану розвитку прикордонного співробітництва у галузі культури між Ратнівським районом Волинської області і Кобринським районом Брестської області до 2022 року. 6 листопада 2018 року в смт Ратне проведене робоче засідання з підготовки зазначеного документу.

 • «Народна творчість без кордонів» (Відділ ідеологічної роботи, культури і в справах молоді Малоритського виконавчого комітету (Білорусь) (аплікант), Відділ освіти, молоді та спорту Ратнівської РДА (Україна) (партнер).

 За грантовим контрактом − 39 442,5 євро – грант української сторони, 43 825 євро – загальна вартість проекту для України.

Проведено вступну конференцію, майстер-класи з ткацтва у м. Малорита та смт Ратне, робочі зустрічі, виконано ремонтні роботи приміщення та закуплено обладнання для гуртків, проведено міжнародний фольклорний фестиваль за участі творчих колективів з Білорусі та України «Народна творчість без кордонів».

  Сума витрачених коштів за 2018 рік всього 1 071 060 грн, з них –  938 883 грн (28 129 євро) грантових коштів та 132 177 грн коштів співфінансування з місцевого бюджету.

В порівнянні з попередніми роками обсяг залучених іноземних коштів зріс, оскільки у 2018 році сума освоєних грантових коштів становить – 4 051 710 грн, на противагу 2017 та 2016 рокам, коли було залучено 2 325 450 грн та 1 241 200 грн грантових коштів відповідно. У 2015 році було залучено 4 540 272 грн коштів ЄС. 

Загалом розвиток транскордонного співробітництва сприяє об’єднанню зусиль суб’єктів для розв’язання спільних проблем прикордонних регіонів, здійсненню євроінтеграційних заходів на районному рівні.

Для того, щоб презентувати економічні та інвестиційні можливості, культурні та історичні надбання району, ознайомити з природнім та ресурсним потенціалом під час участі у міжнародних конференціях, бізнес-форумах та інших заходах було розроблено буклет (який перекладено на англійську мову) та «Інвестиційний паспорт», саме його та іншу корисну для інвестора інформацію розміщено у вкладці «Інвестиційний довідник» на сайті РДА.

 

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

 

В районі ведуть господарську діяльність 1 приватне підприємство, 4 товариства з обмеженою відповідальністю, та 4 сільськогосподарські виробничі кооперативи, а також 12 фермерських господарств, близько 12 тисяч особистих селянських господарств, які обробляють 24,6 тис. га землі.

За підсумками жнив в сільгоспформуваннях району було зібрано 2793 т. зернових та зернобобових культур, з яких 426 т.  -  жита, 309 т. – тритикале,  442 т. - вівса, озимої пшениці - 13 т., ярої пшениці – 218 т., гороху - 25 т., озимого ріпаку - 504 т., соняшнику – 820 т., середня урожайність зернових культур становить 19 ц з 1га.

Під урожай 2019 року сільгосппідприємствами району посіяно 532 га озимих зернових культур, з яких 207 га – жито, 238 га – тритикале, та озимого ячменю – 87 га.

Для потреб тваринництва в районі заготовлено: сіна – 2,2 тис. тонн, соломи – 3,5 тис. тонн, сінажу та силосу – 8,8 тис. тонн, концентрованих кормів – 1,2 тис. тонн.

В агроформуваннях району станом на 1 січня 2019 року нараховується 3452 голови ВРХ, що на 316 голів більше до рівня минулого року, в тому числі 1545 корів на 84 голови більше  до минулого року, налічується  65 голів овець, 17 голів коней.

За 2018 рік сільськогосподарськими підприємствами району (крім малих) реалізовано 186,3 т. худоби в живій вазі, отримано 347,7 т. приросту на 15% більше до рівня минулого року, середньодобові прирости худоби на відгодівлі та нагулі становлять 629 грам.

Виробництво молока становить 1274 т., надій молока від корови понад  1800 кг.

         Особлива увага приділяється застосуванню новітніх технологій виробництва сільськогосподарської продукції, запровадженні передових прогресивних методів господарювання. Протягом 2018 року СТзОВ «Ратнівським аграрієм» закуплено 12 одиниць с-г техніки на загальну суму 13,7 млн. гривень.

Для підтримки сільськогосподарської галузі, було розроблено та запроваджено «Комплексну  програму розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки», а також «Комплексну програму розвитку галузі агропромислового комплексу Ратнівського району на 2019-2020 роки». 

В 2018 році для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі з районного бюджету  було передбачено коштів в сумі  113 459,00 грн.:

- 11 190,00 грн. на часткове здешевлення вартості  штучного осіменіння корів та телиць. Загальна сума здешевлення 373 власникам ОСГ за осіменіння 373 голів корів та телиць  (30,00 грн. за 1 осіменіння). За надані послуги зі штучного осіменіння корів і телиць сплачено Волинському ОПП – 11 190,00 грн.;

- 28 800,00 грн. на дотацію 6 сільськогосподарським підприємствам  за посів жита ( 100,00 грн. за один гектар);

- 28 350,00 грн. використано з районного бюджету для виплати дотації ОСГ, де утримується три і більше корів. За дванадцять  місяців минулого року звернулось  58 власників для відшкодування за утримання 189 голів корів (150,00 грн. за 1 голову).

 На території Жиричівської, Прохідської сільських рад  було здійснено  корінне покращення сіяних та природних пасовищ на площі 20 га. З районного бюджету використано 45 120,00 грн.

Для фінансової підтримки сільськогосподарської галузі Ратнівського району з обласного бюджету було надано субвенцію в сумі 77 150,00 грн. за напрямками використання коштів:

 • виплата дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів в сумі 28 350,00 грн.;
 • корінне покращення сіяних та природних пасовищ в сумі 20 000,00 грн.

- дотації сільськогосподарським підприємствам і фермерським господарствам за посів жита 28 800,00 грн.

Загальна сума фінансової підтримки агропромислового комплексу в 2018 році склала 190 609,00 грн.

В районі за 2018 рік передано в оренду земель сільськогосподарського призначення 1480 га ТОВ «Волинь Агро Груп». Даним товариством сплачено орендної плати та податків в сумі 476 тис. гривень.

    

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Протягом 2018 року активно реалізовувались  інвестиційні проекти на об’єктах соціальної сфери району за рахунок бюджетних коштів, значна частина яких є саме коштами державного бюджету.

Так, у 2018 році було передбачено 7 млн 14,8 тис. грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та 243,1 тис. грн з місцевих бюджетів (співфінансування проектів) на реалізацію 19-ти інвестиційних проектів.

Повністю завершені роботи на 7-ми таких об’єктах, загальний обсяг  фінансування яких становить 1 млн 241,8 тис. грн, з них 1 млн 173,1 тис. грн – субвенція, 68,645 тис. грн – співфінансування. Ці кошти були спрямовані на термомодернізацію огороджуючих конструкцій загальноосвітніх шкіл сіл Межисить, Самари-Оріхові, Річиця, Сільце, Краска, Піски-Річицькі, а також на влаштування дитячого майданчика в селі Прохід. 

Протягом 2018 року продовжувалась реалізація проекту з реконструкції дитячого садка села Видраниця за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які були виділені у 2017 році. Даний проект не завершений, оскільки загальна кошторисна вартість реконструкції складає 15 млн 271,84 тис. грн. В минулому році профінансовано 2 млн 242,5 тис. грн, у тому числі 2 млн 165,7 тис. грн – субвенції та 76,8 тис. грн – з місцевого бюджету, а разом протягом 2017-2018 років використано 3 млн 749,7 тис. грн (3 млн 604,52 тис. грн – субвенції, 145,2 тис. грн – з місцевого бюджету).   

Крім того, в листопаді та грудні 2018 року також було виділено 3 млн 238,2 тис. грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на реалізацію 11-ти інвестиційних проектів, зокрема на термомодернізацію огороджуючих конструкцій загальноосвітніх шкіл сіл Комарове, Замшани, Гірники, Кортеліси, Жиричі, Височне, Конище та смт Ратне (школа № 1 та № 2), на влаштування дитячого майданчика в селі Млинове та Здомишель. Сьогодні реалізація таких проектів триває. 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 року № 372-р (зі змінами) було передбачено 13 млн 239,456 тис. грн з державного фонду регіонального розвитку на будівництво дитячого садка в смт Ратне по вул. Набережній. Як результат, 01 листопада 2018 року в експлуатацію введений сучасний дошкільний заклад, що розрахований на 165 дітей. Загалом протягом минулого року на проведення будівельних робіт використано 14 млн 716,5 тис. грн, з них 13 млн 232,14 тис. грн – з державного фонду регіонального розвитку та 1 млн 484,35 тис. грн - це співфінансування з бюджету Ратнівської селищної ради.

Вищезазначеним розпорядженням також передбачалися кошти на реалізацію проекту «Підвищення якості медичного обслуговування населення Ратнівського району шляхом придбання томографа для Ратнівської центральної районної лікарні» у розмірі 6 млн 930 тис. грн. В грудні 2018 року дане медичне обладнання було доставлено в Ратнівську ЦРЛ, проте 3 млн 465 тис. грн з державного фонду регіонального розвитку не надійшли на рахунок Ратнівської  райдержадміністрації, тому даний проект буде дофінансовуватись в цьому році. Загальний обсяг коштів, що використані в минулому році, становить 4 млн 265 тис. грн, з них 3 млн 465 тис. грн – з державного фонду регіонального розвитку та 800 тис. грн – з районного бюджету (співфінансування проекту).

Згідно затвердженого Кабінетом Міністрів України розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році Велимченській, Забродівській, Самарівській сільським радам та Заболоттівській селищній раді було виділено 11 млн. 472,8 тис. грн на реалізацію інвестиційних проектів.

 

ДОРОЖНЄ ГОСПОДАРСТВО. ТРАНСПОРТ

 

З метою забезпечення реалізації на території району державної політики у сфері дорожнього господарства у 2018 році здійснювався аналіз виконання робіт по ремонту і експлуатаційному утриманню автомобільних доріг державного і місцевого значення загального користування, а також виконання робіт сільськими і селищними радами по ремонту вулиць  і доріг комунальної власності.

Філією «Ковельська ДЕД» протягом 2018 року на експлуатаційне утримання міжнародної автомобільної дороги державного значення М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече в межах території Ратнівського району протяжністю 42,3 км використано 4 млн 374 тис. грн. Проводились роботи по ямковому ремонту покриття, прибиранню, побілці і фарбуванню елементів дороги, вирубці кущів і порослі, ремонту металевого бар’єрного огородження.

На експлуатаційне утримання доріг державного та місцевого значення загальною протяжністю 412,6 км на території району філією «Старовижівський автодор» протягом 2018 року використано 6 млн 682 тис. грн, з них на утримання доріг державного значення – 2 млн 87 тис. грн, місцевого значення – 4 млн 595 тис. грн.

В рамках експлуатаційного утримання частково проведено ямковий ремонт асфальтобетонного покриття на відрізках автомобільних доріг місцевого значення О031273 Броди – Самари, О030429 Велимче – Датинь, О031274 Лучичі – Якушів, О031276 Здомишель – Заболоття.

За поданими райдержадміністрацією пропозиціями у 2018 році проведено поточний дрібний ремонт з підсипанням щебенем та грейдеруванням окремих відрізків автомобільних доріг району з перехідним білощебеневим покриттям. Зокрема, на відрізку дороги О031274 Якушів – Річиця на суму 228 тис. грн, О031277 Ратне – Комарове – 88,6 тис. грн та С031244 Зоряне – Адамівка – 146,5 тис. грн.

Проведено поточний середній ремонт автомобільної дороги О031273 на відрізку Гірники – Броди. За результатами тендерних процедур департаментом інфраструктури та туризму облдержадміністрації укладено угоду на виконання робіт із ПрАТ «Ковельське ШБУ – 63». Загальна кошторисна вартість робіт становить 21 млн грн.

По об’єкту «Поточний середній ремонт ділянки автомобільної дороги О031275 Тур – Заболоття» за результатами тендерних процедур укладено угоду на виконання робіт із ВАТ «Дорожньо-будівельний трест №4 м.Брест».

Роботи будуть виконуватись у 2019 році.

У районному центрі за рахунок коштів бюджету Ратнівської селищної ради проведено поточний ремонт білощебеневих доріг по вулицях Гранична, Каштанова, Тиха на загальну суму 531,6 тис. грн. Також виконано поточний ремонт з влаштуванням білощебеневого покриття по вулицях Шкільна – 199,3 тис. грн, Крайня – 190,398 тис. грн, Річкова – 61 тис. грн, 40 років Перемоги – 188 тис. грн. Здійснено поточний ремонт площі біля ринку з влаштуванням білощебеневого покриття. Всього використано коштів – 1170,3 тис. грн.  

У селі Жиричі проведено поточний ремонт частин вулиць Народна та Воз’єднання на суму 150 тис. грн (білощебеневе покриття). Проведено ремонт з влаштуванням білощебеневого покриття вулиці Квітнева і провулку Новий у селі Гірники – 70 тис. грн та вулиці Проектна у селі Старостине – 55 тис. грн.

Одним із завдань райдержадміністрації є організація пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, формування та удосконалення мережі автотранспортних послуг в районі, оптимізація мережі маршрутних перевезень пасажирів у межах району.

06 листопада 2018 року проведено конкурс груп оборотних рейсів на приміських автобусних маршрутах загального користування за результатами якого укладено договори з перевізниками на обслуговування 9-ти приміських  автобусних маршрутів, зокрема сполученням Гута - Ратне, Заболоття – Гута, Ратне – Здомишель, Ратне – Щедрогір, Ратне – Адамівка, Броди – Ратне, Ратне – Якушів, Ратне – Жиричі, Ратне – Конище.

Загалом, в районі функціонує 30 приміських автобусних маршрутів загального користування на обслуговування яких райдержадміністрацією укладено договори з 5 перевізниками.

 

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ

 

Одним із завдань райдержадміністрації є забезпечення реалізації державної політики у галузі  житлово-комунального господарства, зокрема координація роботи комунальних підприємств району, що надають житлово-комунальні послуги, організація роботи господарського комплексу району в опалювальному сезоні, контроль за додержанням вимог діючих нормативно-правових актів з питань утримання та експлуатації житлового фонду, енергетики та енергозбереження, а також аналіз стану благоустрою населених пунктів району.

В Ратнівському районі налічується 4 комунальних підприємства у сфері житлово-комунального господарства, а саме:

- Ратнівське виробниче управління житлово-комунального господарства;

- комунальне підприємство «Забсервіс»;

- комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство Забродівської сільської ради»;

- комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство Самарівської сільської ради».

Ратнівське ВУЖКГ – найбільше комунальне підприємство району, основними видами діяльності якого є надання послуг в смт Ратне з водопостачання, водовідведення, утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також у сфері поводження з відходами. Протягом 2018 року даним підприємством надано послуг на загальну суму 5 млн 648 тис. грн.

Комунальне підприємство «Забсервіс» надає послуги з управління нерухомим майном та у сфері поводження з відходами на території Заболоттівської селищної ради.

Комунальні підприємства Забродівської та Самарівської сільської ради зареєстровані тільки у 2018 році. Види діяльності таких підприємств – це комплексне обслуговування об’єктів, інші види діяльності з прибирання (основний), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна,  забір, очищення та постачання води, а також інша діяльність щодо поводження з відходами. В минулому році відповідними сільськими радами були залучені кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад на придбання спецтехніки для таких комунальних підприємств.

Станом на 01 січня 2019 року в районі створено 11 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків (10 - в смт Ратне, 1 - в селі Кортеліси), що експлуатують 11 будинків із загальною площею квартир 6,98 тис. кв. м.

У 2018 році, як і щорічно, проводилась робота з благоустрою населених пунктів. Загалом висаджено 21,1 тис. дерев, 2 тис. кущів, ліквідовано 137 стихійних сміттєзвалища, приведено в належний санітарний стан прибудинкові території, спортивні та дитячі майданчики, кладовища, братські могили, місця почесних поховань, узбіччя доріг, а також інші місця загального користування.

 

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

 

З метою підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та оптимізації структури енергетичного балансу протягом  2018 року в районі впроваджено 48 енергозберігаючих заходів, з них 18 заходів спрямовані на впровадження енерго- та ресурсо-зберігаючих джерел світла та систем освітлення, 8 заходів – по модернізіції енергетичного обладнання та 22 заходи – на впровадження прогресивних архітектурно - конструктивних рішень та поліпшення теплозахисних властивостей будівель.

Загалом у 2018 році використано 8 млн 674,9 тис. грн на впровадження енергозберігаючих заходів, з них 6 млн 86,9 тис. грн – з державного бюджету, 771,9 тис. грн – з місцевих бюджетів, 1,2 млн грн – грантових коштів, 101,3 тис. грн – з благодійної каси Ратнівської ЦРЛ, а також 514,8 тис. грн – власних коштів підприємств та установ району.

Залучені кошти були спрямовані на:

 • будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт мережі вуличного освітлення сіл Замшани, Прохід, Здомишель, Броди, Гірники, Заброди, Заліси, Тур, Гута, Велимче, Датинь, Запілля, Самари, Язавні, смт Ратне та Заболоття;
 • заміну ламп в приміщеннях Ратнівської ЦРЛ та клубу села Замшани на енергозберігаючі;
 • ремонт систем опалення будинків культури сіл Жиричі та Замшани, дитячого яслі-садка № 1 смт Ратне;
 • ремонт теплотраси навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» смт Заболоття;
 • ремонт та встановлення твердопаливних котлів в котельнях та паливних ФАПу села Видраниця, навчально-виховних комплексах сіл Щедрогір та Річиця, дитячого яслі-садка № 1 смт Ратне та адмінприміщення Забродівської сільської ради;
 • тепломодернізацію огороджуючих конструкцій загальноосвітніх шкіл сіл Сільце, Краска, Річиця, Піски-Річицькі, Самари-Оріхові, Межисить та смт Ратне, Ратнівської центральної районної лікарні, адмінприміщення районної ради та управління державної казначейської служби України у Ратнівському районі, Ратнівського МУВГ, районного будинку культури та дитячого яслі-садка № 1 смт Ратне;
 • проведення капітального ремонту адмінприміщення Забродівської сільської ради, загальноосвітніх шкіл сіл Тур та Кортеліси, будинку культури села Заліси;
 • влаштування утеплення приміщення територіального центру соціального обслуговування населення;
 • ремонт даху дитячого садка села Гута, Ратнівської центральної районної лікарні та клубу села Краска.

Розрахункова економія паливно - енергетичних ресурсів в результаті реалізації таких заходів становить 261,46 тонн умовного палива.

АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ

 

          На виконання районної програми по розробці схеми планування території району та внесення змін до генпланів сіл на 2017-2018 роки  завершені роботи по розробці схеми планування території Ратнівського району (вартість робіт 256 тис. грн). Схема передана на розгляд сесії районної ради.   Розпочато роботи по розробці нових генеральних планів селищ  Ратне, Заболоття, сіл Самари, Велимче, Підязовні.

Розроблено 32 проекти детального планування територій  на загальну суму 436 тис. грн, з них 2  за межами населених пунктів району, розроблених за розпорядженням Ратнівської районної адміністрації. Розроблена та затверджена містобудівна документація для відведення земельної ділянки під будівництво нового пункту пропуску «Доманове» на території Млинівської сільської ради.

                                 

ОСВІТА

 

Станом на 31.12.2018 року мережа закладів освіти району складалася з 36 загальноосвітніх навчальних закладів. 

У підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації перебуває 15 закладів освіти, де навчається 3799 учнів. У зв’язку з відсутністю умов для відкриття класів (менше 5 учнів) 26 дітей у 5-ти школах навчаються за індивідуальною формою в групах.

Усіма освітніми закладами успішно завершено 2017-2018 навчальний рік. Свідоцтва про базову загальну середню освіту отримали 293 випускники, з них 25 випускників отримали свідоцтва з відзнакою. 236 випускників отримали атестати про повну загальну  середню освіту. Золотими медалями нагороджено 6 випускників, срібними - 3. Завдяки поєднанню різних форм навчання: денна, заочна, екстернат, загальною середньою освітою охоплено 100 відсотків  дітей віком від 6 до 18 років.

В НВК № 1-гімназія смт Ратне навчається 1 дитина, яка прибула з Донецької області. 

         З 01 вересня 2018 року розпочалося повномасштабне впровадження Нової Української школи та перехід загальної середньої освіти на 12-річне навчання. Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» всі 15 (крім ЗОШ с.Краска, відсутній 1 клас) закладів освіти (21 клас, 410 першокласників)  з 01.09.2018 р. розпочали навчання у перших класах за  новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

          Для обладнання класних кімнат першокласників  закуплено меблі (столи одномісні антисколіозні з полицею, стільці полоскові) на суму 471,5  тис.грн (406,866 тис. грн – з освітньої субвенції, 40,686 тис.грн – з місцевого бюджету).

          На закупівлю  комп’ютерного  обладнання, відповідного мультимедійного  контенту витрачено 801,5 тис. грн.  Закуплено дидактичні матеріали для учнів 1-х класів, які будуть навчатися за новими  методиками, на суму 412,402 тис. грн (374,912 тис. грн – з освітньої субвенції, 37,491 тис. грн – з місцевого бюджету).

        Район отримав 884 комплекти конструкторів «LEGO», 62 ігрові набори LEGO Play Box, які слугують дидактичним матеріалом першокласникам (на суму 33579 грн).   Усі конструктори надійшли  абсолютно безкоштовно, на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між організацією та Міністерством освіти і науки України.

         Усіма видами харчування охоплено 3702 дитини, або 97 відсотків учнів від загальної кількості. За кошти місцевого бюджету харчувалося 647 учнів, з них 403 учні 1- 4 класів з числа малозабезпечених сімей, 1 дитина із сім’ї тимчасово переміщених осіб, 150 дітей, батьки яких є учасниками АТО,  18 дітей - батьки яких є учасниками бойових дій на території інших країн,  6 дітей - які навчаються в інклюзивних класах, 4 дитини військовослужбовців, 53 дитини з інвалідністю з розрахунку 8 гривень на одну дитину в день та 12 (100%) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування з розрахунку 10 гривень на одну дитину. Решта дітей купують обіди за батьківські кошти або охоплені іншими видами харчування.

Харчування дітей-дошкільників в усіх закладах трьохразове. Вартість одного дітодня складає в середньому 16 гривень, з яких батьківська плата  становить в сільській місцевості 60 відсотків, в міській – 70 відсотків.

Станом на 31.12.2018 року  функціонує 2 заклади дошкільної освіти (21 вікова група), 11 навчально-виховних комплексів, в складі яких є дошкільні відділення (23 дошкільні групи).

З метою забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти та задоволення запиту батьків наприкінці 2018 року було завершено  будівництво та 02 листопада  урочисто відкрито комунальний заклад дошкільної освіти  «Ратнівський дитячий ясла-садок №2» на 9 вікових груп (165 місць).

У ДНЗ і дошкільних групах НВК освіту здобувають 992 дітей (без ОТГ), це 83 відсотки від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років. У населених пунктах, де відсутні дошкільні заклади, підготовка до навчання в школі здійснюється у групах на базі загальноосвітніх шкіл, охоплено 14 дітей даної вікової категорії.

Рішенням   Ратнівської   районної ради  від  16 лютого  2018 року               № 21/13 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» створено Інклюзивно-ресурсний центр, який було відкрито  10 грудня 2018 року. Інклюзивно-ресурсний центр обладнаний сучасними  меблями, оснащений реабілітаційним обладнанням. Будівля облаштована пандусом, що відповідає ДБН.

         На проведення капітального ремонту будівлі ІРЦ з  місцевого бюджету   виділено кошти в сумі  425 тис грн.   

 Обладнання для кабінетів інклюзивно-ресурсного  центру  закуплено за рахунок коштів державної цільової субвенції  в розмірі  185,6 тис. грн (кошти використані  в повному обсязі).

У районі діє «Районна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки», яка затверджена рішенням  районної ради від 18 березня 2016 року № 5/6. У 2018 році з районного бюджету на виконання Програми виділено 100 тис. грн: 

-  46 тис. грн  було використано на відкриття 4-х таборів з денним перебуванням дітей: у НВК сіл Кортеліси, Жиричі, Конище та мовного табору у НВК с.Замшани. Школярі  відпочивали у пришкільних таборах протягом 14 днів з двохразовим харчуванням. У цих таборах було забезпечено відпочинком 90 дітей з числа пільгових категорій.

- 54 тис. грн з районного бюджету на умовах співфінансування з обласного бюджету (54 тис. грн.) були використані на закупівлю 26 путівок у табір «Світязь», що в  с.Пульмо, Шацького району.

В таборі «Супутник», що у с. Світязь, обласної організації профспілки працівників освіти і науки,  відпочило 50 дітей освітян  району.

         З метою популяризації та розвитку інтересу до вивчення іноземних мов 4 освітніх заклади району взяли участь у проекті «Go Сamps». За результатами відбору статус «Go Camp» отримали 4 заклади освіти району: НВК № 1-гімназія смт Ратне, ЗОШ № 2 смт Ратне та НВК сіл Гірники і Замшани. Мовні табори працювали протягом 14 днів з трьохгодинним робочим днем.

         Завдяки співпраці з обласним дитячим протитуберкульозним санаторієм «Згорани» безкоштовно за рахунок державного бюджету протягом 21 дня оздоровилось 101 дитина з числа дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.  

        У ДПУ «МДЦ «Артек» протягом п’яти тематичних змін оздоровилось 19 дітей (2 - сиріт, 6-позбавлені батьківського піклування, 4-діти учасників АТО, 5-малозабезпечена сім’я, 1-багатодітна, 1-талановита). У УДЦ «Молода гвардія» оздоровилось протягом чотирьох тематичних змін 16 дітей (8-позбавлені батьківського піклування, 2-дитини з інвалідністю, 1- багатодітна, 1-талановита, 4- із малозабезпечених сімей).

         За санаторно-курортними путівками, виділеними управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, оздоровилось 44 дитини.

         Протягом 2018 року оздоровленням та відпочинком було охоплено 347 дітей (149 – відпочинком, 198 – оздоровленням), що становить 13,1 відсотка від загальної кількості дітей пільгових категорій. 

         Всі заклади освіти району мають державні акти на право користування земельними ділянками.

Протягом звітного періоду зміцнено навчально-матеріальну базу. Зокрема,  в рамках заходів щодо соціально-економічного  розвитку за кошти, виділені в  грудні 2017 року,  були здійсненні такі роботи:

        -  будівництво дитячого майданчика в с. Прохід – 89 100 грн;  

- реконструкцію (тепломодернізацію огороджуючих конструкцій) в  НВК с. Сільце  –  207250 грн;

        - реконструкцію (тепломодернізацію огороджуючих конструкцій) в  ЗОШ с. Краска – 138 000 грн.

За кошти,  виділені в 2018 році (3 238 200 грн), здійснено тепло модернізацію (заміна вікон на енергозберігаючі) в НВК сіл Гірники, Конище,  Замшани. 

            За кошти залишку освітньої субвенції 2017 року здійснено капітальний ремонт НВК с. Кортеліси (заміна підлоги коридору) - 350 тис. грн; реконструкцію водонапірної башти  - 446 тис. грн. Капітальний ремонт «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 ім. Миколи Заліпи» за адресою вул. Шевченка, 7 смт Ратне з улаштуванням автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу, управління евакуацією людей та устаткування передавання тривожних сповіщень.

           Для енергоефективного використання паливних ресурсів встановлені  в котельню додаткові твердопаливні котли у НВК сіл Комарове, Кортеліси.  Здійснено добудову до газової котельні приміщення твердопаливної котельні  школи с. Конище. Проведено капітальний ремонт зовнішніх тепломереж у с. Кортеліси.

Виготовлено проектно-кошторисні документації на об’єкти :

 • «Реконструкція дахів будівель, їдальні, сховища овочів (корпус № 1 та корпусу № 2) майстерні виробничого навчання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне імені Миколи Заліпи»;
 • «Капітальний ремонт приміщень« ЗОШ І- ІІІ ступеня №2 , смт  Ратне ім. М. Заліпи  по вул. Шевченка Ратнівського району Волинської області  області з впровадженням енергозберігаючих технологій»;
 • « Капітальний ремонт даху НВК « ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Броди  по вул. Озерна 4 Ратнівського району Волинської області
 • « Капітальний ремонт перекриття даху НВК « ЗОШ І-ІІ ступеня- дитячий садок» с. Млинове».

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

 

Соціальний захист сімей з дітьми, малозабезпечених родин здійснюється через виплату різних видів державних допомог та компенсацій.

У базі даних ЄДАРП зареєстровано 9980 пільговиків, з них:

 • ветеранів війни – 1444
 • ветеранів праці – 2728
 • ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ – 48
 • дітей війни – 3252
 • потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи – 919
 • багатодітних сімей – 1743
 • педагогів, медиків, культпрацівників – 823

Станом на 01 січня 2019 року  перебуває на обліку 475 учасників бойових дій АТО, 9 – вдів учасників АТО, 11 – інвалідів війни АТО, які забезпечуються щорічно пільгами на ЖКП та компенсацією на тверде паливо та скраплений газ.

Щорічну одноразову компенсацію ветеранам війни до 05 травня виплачено 1281 чол. на суму 1 334 467 грн.

За рахунок коштів з державного бюджету направлені на професійну адаптацію 5 учасників бойових дій, які отримали посвідчення.

Всього за рік нараховано та виплачено пільг на ЖКП на суму 7 575, 4 тис. грн, компенсації на тверде паливо та скраплений газ – 1359,8 тис.грн.

Протягом року санаторно-курортним лікуванням охоплено 27 чоловік, з них: 5 учасників АТО, 3 інваліди війни, 19 інвалідів загального захворювання.

Технічними та іншими засобами реабілітації було забезпечено безкоштовно 99 громадян району.

Виплачена компенсація вартості продуктів харчування учасникам аварії на ЧАЕС  І та ІІ категорії 63 потерпілим на суму 221,9 тис. грн. Оздоровлено 8 громадян І категорії ЧАЕС.

Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи отримали:

 • безплатне придбання ліків за рецептами отримали 169 осіб на суму 120,4 тис. грн.;
 • безплатне зубопротезування – 8 осіб на суму 12337 грн.

Протягом року житловою субсидією скористалось 6731 сімей, з них: 2224 сімей отримало готівкову субсидію на придбання твердого палива та 4507 сімей - на житлово-комунальні послуги. Середній розмір субсидії на тверде паливо становив 3053 грн, на житлово-комунальні послуги – 1556,1 грн. Загальна сума призначених та виплачених субсидій становить 71952,9 тис. грн. 4873 родин одержало зекономлених сум субсидій (монетизація) на загальну суму 3214,0 тис. грн.

В районі державну підтримку отримують 6820 родин, що виховують дітей. Загальна сума нарахованих та виплачених коштів становить 155 млн. 806 тис. 713 грн.

Сім’ям вимушених переселенців виплачено допомоги на проживання та оплату житлово-комунальних послуг на суму 237,6 тис. грн. Всього на кінець року в районі проживало 25 таких сімей, до складу яких входить 46 осіб.

Протягом року присвоєно звання «Мати-героїня» 23 жінкам та виплачено одноразової допомоги на суму 405260 грн.

З 01 вересня 2018 року проводилось надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». За звітний період через управління таку допомогу отримало 104 жінки та 173 жінки через пологове відділення ЦРЛ.

Протягом року успішно працював «Мобільний соціальний офіс». Здійснено 42 виїзди у 116 населених пунктів району, прийнято 4674 заяви на призначення державних соціальних допомог, житлових субсидій.

 

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

 

Станом на 01.01.2019 року у  районі проживає 44 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, 29 з них знаходяться під опікою, 2 дітей проживають в дитячому будинку сімейного типу, 6- у прийомних сім’ях, 3- на повному державному забезпеченні.

Створений та ведеться Єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який станом на 01 січня 2018 року налічує 36 дітей цієї категорії, Єдиний електронний банк даних дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, який налічує 5 дітей та 1 особу з числа дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, та Єдиний електронний банк даних дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, який  налічує 93 дитини, що проживають у 33 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

У 2018 році надано статус 2 дітям-сиротам та 2 дітям, позбавленим батьківського піклування, з  них: 2 дітей влаштовано під опіку, піклування у сім’ї родичів, 2 дітей – в ДБСТ, 1 - через хворобу виведено та переведено на повне державне утримання.

Крім того, протягом поточного року 6 дітей втратили статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з причин досягнення повноліття, 1 дитину повернено на виховання батька.

На реалізацію заходів Програми підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок на період до 2021 року у поточному році з районного бюджету виділено 19 000 гривень.

На виконання районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2021 роки проведено ремонт у житлі,  яке належить одній особі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,   на суму 50 000 гривень (співфінансування обласного та місцевого бюджетів по 25 000 гривень відповідно).

Із загальної кількості дітей вказаної категорії 1 дитина має частку на житло та документи, які підтверджують право власності на нього; 30 - мають право користування житлом батьків, опікунів, піклувальників, 5 дітей не мають жила на право користування.

В районі утворена і діє районна комісія з питань захисту прав дитини, яка має на меті забезпечити реалізацію прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

У 2018 році підготовлено та подано до суду 6 висновків про доцільність  позбавлення батьків батьківських прав 8 батьків відносно 13 дітей. У встановленому законодавством порядку забезпечено представництво в інтересах 32 дітей у судах при розгляді справ що стосуються інтересів дітей.

Виплачено одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку  6 дітям.  

У 2018 році знято з обліку 14 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, поставлено на облік 16 дітей з 7 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Найбільша кількість неблагополучних сімей проживає на території Забродівської ОТГ (7 сімей – 26 дітей) та Гірниківської сільської ради (7 сімей – 20 дітей). Відсутні неблагополучні сім’ї на території  Здомишельської, Височненської та Млиніської сільських рад.

З метою попередження поширення пияцтва в молодіжному середовищі, виявлення порушень правил торгівлі, перевірки роботи розважальних закладів, дозвілля молоді у вечірній час, виявлення дітей, які займаються бродяжництвом, пропускають навчальні заняття, спільно з працівниками Ратнівського  ВП ГУНП у Волинській області, сільськими радами  протягом 2018 року проведено 34 рейди «Підліток», «Вокзал», «Вулиця», «Канікули», «Неблагополучна сім’я». Під час рейдів здійснено обстеження 64 сімей, попереджено працівниками служби у справах дітей 75 батьків про адмінвідповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, ініційовано притягнення до відповідальності 16 батьків.

 

РОЗВИТОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 

 З місцевого бюджету на організацію та проведення спортивно-масових заходів  було виділено у 2018 році 63 тис. грн. які повністю освоєні.

До послуг жителів району є 1 стадіон, 100 спортивних майданчиків, 34 гімнастичні майданчики з нестандартним тренажерним обладнанням, 30 футбольних полів, 20 спортивних залів і ряд інших майданчиків.

Фізкультурно-масову та спортивну роботу в районі проводять 73 фізкультурних працівники. Фізкультурну освіту мають 69 осіб.

Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи щороку охоплюється понад 4 тис. жителів району, в тому числі 3,3  тис. учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів та дошкільних навчальних закладів.

Основними спортивно-масовими заходами у звітному періоді  були спортивні ігри школярів району та чемпіонати району серед колективів фізичної культури сільських та селищних з міні-футбол (чол.), волейбол (чол.), волейбол пляжний (чол.), футбол,  шахи (чол., жін.), шашки (чол., жін.), теніс настільний (чол., жін.).

 Крім чемпіонатів району проведено кубок та суперкубок району з футболу, першість селища Ратне з міні-футболу серед КФК підприємств, установ та організацій,  в селі Велимче - турнір з волейболу  пам’яті воїна – інтернаціоналіста Миколи Заліпи, турнір з футболу  присвячений вшануванню пам’яті загиблих учасників АТО, у с. Самари -  міжнародний турнір з футболу пам’яті вчителя фізичної культури Володимира Сорочука, відкритий Кубок Ратне з шахів, районна спартакіада серед допризовної молоді,    районний Фестиваль «Мама, тато, я - спортивна сім’я»,  фізкультурно – оздоровчий фестиваль «Доброта, без обмежень» серед осіб з інвалідністю, спортивно – мистецький фестиваль „Козацькі розваги” з нагоди відзначення в районі 27-ї річниці незалежності України, турнір з міні-футболу (чоловіки) з нагоди Дня Збройних Сил України.     Проведено традиційний  передноворічний турнір з міні – футболу „ Кубок- Ратне”.

Високих результатів в окремих видах спорту досягли команди Ратнівської селищної, Забродівської, Датинської, Видраницької, ГірниківськоЇ, Самарівської сільських рад.

Проведена районна Спартакіада серед допризовної молоді, а також команда району взяла участь в обласній Спартакіаді в м. Володимирі-Волинському.

 Команди району успішно виступили на обласних змаганнях: спартакіаді „Здоров’я” серед державних службовців, спартакіаді „Спортивне довголіття – „Спорт для всіх – радість життя” серед ветеранів, спартакіаді «Волинь спортивна» з баскетболу (юнаки) боротьби дзюдо, волейболу (дівчата, юнаки), футболу, легкої атлетики, боротьби вільної.

Район зайняв 3 місце у І групі за результатами виступів спортсменів області на офіційних обласних змаганнях з олімпійських видів спорту серед районів та міст обласного значення із сумою очок – 1536 та ІІІ місце у І групі за результатами виступів спортсменів в обласній спартакіаді «Волинь спортивна-2018» серед територіальних фізкультурно – спортивних організацій (ігрові види спорту)-106 залікових очок

Протягом 2018   року з метою підвищення мотивації та зацікавленості вихованців ДЮСШ, росту їх спортивної майстерності проводилися шкільні змагання, товариські зустрічі із спортшколами інших районів, турніри районного та міжрайонного рівня. Юні спортсмени взяли участь в усіх обласних змаганнях, на які були офіційно запрошені за програмою   «Спортивних ігор школярів Волині». Зокрема, у змаганнях з баскетболу(хлопці) – ІІІ місце, волейболу (дівчата) – 7, волейболу (хлопці) – ІІІ, футболу - ІІ,  «Старти надій» - І, «Нащадки козацької слави» - 13, легкоатлетичного кросу – 6. 

 На утримання ДЮСШ було виділено 1340496.19 тис.грн. з районного бюджету. Всі кошти використані в повному обсязі.                

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ

 

Протягом 2018 року заклади культури району спрямовували свою роботу на проведення заходів по відзначенню державних, знаменних та пам’ятних дат, свят за народним та релігійним календарями,  відродження і збереження народних звичаїв та обрядів українського народу, задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення.

Аматорські колективи району взяли активну участь в Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня», Першому Всеукраїнському фестивалі повстанської пісні «За Україну! За її волю» в м.Луцьку та в обласних культурно-мистецьких заходах : конкурсі читців «Мій любий краю» в с.Колодяжне Ковельського району; конкурсі «Лідер читання»  в м.Луцьку; обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно- визвольних змагань, присвяченому 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; обласному етапі XІІІ Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося, ж брати мої», присвяченому Шевченківським дням; конкурсі фортепіанного мистецтва «Золота нотка», Одинадцятому щорічному фестивалі традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я» в м.Володимир-Волинському.

Проведено  Міжнародний фестиваль «Народна творчість без кордонів», районне етнографічне свято «Поліська хата гостями і піснею багата»,  районний конкурс читців-аматорів «Мій любий краю», присвячений 147-й річниці від дня народження Лесі Українки. Відбулася атестація народних аматорських та зразкових колективів району на підтвердження звання «народний аматорський». В закладах культури проведено заходи по відзначенню новорічних та різдвяних свят, Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, Дня пам’яті та примирення, Дня Конституції України , Дня Незалежності України, Дня Захисника України. В районному будинку культури відбулися тематичні заходи з нагоди Дня медичного працівника та Дня державної служби. В центральній районній бібліотеці відбулися: зустріч з українською письменницею Орестою Осійчук ,  майстер-клас з майстринею Єлизаветою Яремою  «Декупаж, або диво своїми руками», зустріч з матерями-героїнями Ратнівського району «Хай у віках живе благословенне слово мати».    

Проведена робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури. На придбання музичних інструментів, сценічних костюмів, технічного оснащення залучено 219.4 тис. гривень та проведено поточні ремонти на суму 58.1 тис. гривень.  Для бібліотек Ратнівської централізованої бібліотечної системи за кошти районного бюджету придбано книги  на суму 30.0 тис. гривень та передплачено  періодичні видання на суму на 25.9 тис. гривень 

      

РОЗВИТОК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

 

КП «Ратнівський центр первинної медичної допомоги» обслуговує 39276 жителів(дітей до 18 років -10423, 28853- дорослого населення) включаючи  жителів Забродівської та Самарівської ОТГ, які уклали з   центром договори про медичне обслуговування.

У структурі центру   станом на 01.01.2019 року  є   6 амбулаторій та 32 ФАПи.

Для підтримки розвитку системи охорони здоров’я сільського населення були розроблені і діють такі програми:

- Програма розвитку медичної допомоги на засадах сімейної медицини Самарівської сільської ради на 2018-2020 роки;

- Програма розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Забродівської ОТГ на 2018-2020 роки;

-Програма розвитку первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини Ратнівського району на 2018-2020 роки.

Для покращення якості  обслуговування населення у 2018 році закуплено медичного обладнання на суму 251 444 грн. За кошти Світового банку отримано  медичне обладнання на суму 2322228 грн.

Комунальним підприємством «Ратнівський ЦПМД» протягом 2018 року було проведено ряд  ремонтних робіт в структурних підрозділах Центру, зокрема:

 У ФАПах сіл Видраниця проведено поточний ремонт системи опалення на суму – 14095,0 грн,  Щедрогір - придбано лічильник однофазний вартістю 427,20 грн.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

 

У 2018 роц до служби зайнятості надійшло 892 вакансій, з яких укомплектовано за направленням служби зайнятості 742 або 83,2 відсотка. Станом на 01 грудня 2018 року кількість актуальних вакансій становила 14 одиниць. За аналогічний період 2017 р. – 785 вакансій, з яких укомплектовано за направленням служби зайнятості 663 або 84,5 відсотка.

Послугами районної філії Волинського ОЦЗ протягом січня-грудня 2018 року скористалось 1078 безробітних, в т.ч. жінки – 589 осіб або 54,6 відсотка, молодь до 35 р. – 333 осіб або 30,9 відсотка, соціально-вразлива категорія населення – 582 осіб або 54,0 відсотка, мешканці сільської місцевості – 740 осіб або 68,6 відсотка.

За аналогічний період 2017 року 1242 безробітних, в т.ч. жінки – 607 осіб або 48,9%, молодь до 35 р. – 399 осіб або 32,1%, соціально-вразлива категорія населення – 688 осіб або 55,4%, мешканці сільської місцевості –863 осіб або 69,5%.

Станом на 01 січня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 247 осіб, з яких жінки – 151; молодь віком до 35 років – 71; особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні – 116; особи, що проживають у сільській місцевості 171.

Набули статус безробітного у грудні 2018 р.- 91 особа.

Упродовж січня-грудня 2018 року за сприяння Державної служби зайнятості отримали роботу 408 зареєстрованих безробітних проти 407 осіб у 2017 р.

Протягом січня – грудня 2018 р. брали участь у громадських роботах на паритетних засадах 50/50 – 157 осіб. На роботи тимчасового характеру було працевлаштовано 147 безробітних.

Пройшли  професійне навчання – 206 осіб. На підвищення кваліфікації за навчальною програмою „підприємець-початківець” направлено 4 безробітних.

За січень-грудень 2018 р. допомога по безробіттю одноразово для відкриття власної справи надана 5 безробітним, види діяльності: торгівля промисловими та продовольчими товарами, канцтоварами, виробництво виробів з деревини, надання бухгалтерських послуг. Сума коштів витрачених на ці цілі 97 тис. грн

Станом на 1.01.2019 р. 215 осіб отримує допомогу по безробіттю. 25 роботодавцям надано  компенсацію єдиного соціального внеску на створення нових робочих місць, при цьому працевлаштовано 29 безробітних.

 

НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

 

Жителі району мають можливість отримати 71 адміністративну послугу.

На ці адміністративні послуги затверджено інформаційні та технологічні картки, заповнені зразки заяв.

За січень – грудень 2018 року через Центр надано 20765 адміністративних послуг. За відповідний період минулого року було надано 16849 послуг, що  на 3,9 тис більше.

 

 

Суб’єкт надання послуги                                                 

СТАНОМ

на 31.12.2018

   

Адміністратори ЦНАПу

в т.ч. 1800 договорів орненди землі

7400

 

Державний реєстратор юридичних осіб

737

 

Державні реєстратори речового права

4738

 

ДЗК

7890

 

 

Всього

 

20765

 

 

 

          За  2018 рік від реєстрації речових прав на нерухоме майно в бюджет надійшло   677,3 тис грн.

          За видачу витягів з ДЗК  61,7 тис грн.         

          Всього до районного бюджету направлено 739 тис грн.

 

СТРУКТУРА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

Структура та гранична штатна чисельність працівників апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації визначена головою районної державної адміністрації відповідно до статті 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» у межах бюджетних асигнувань, виділених на її утримання, та затверджена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02 квітня 2018 року № 112, зі змінами, внесеними розпорядженням голови районної державної адміністрації від 07 листопада 2018 року №  372.

Гранична штатна чисельність працівників районної державної адміністрації становить 113 одиниць, з  них  100 - посади державної служби (33 - керівники, 67 – спеціалісти),  у тому числі:

22 – в апараті районної державної адміністрації;

9 – в управлінні фінансів;

37 – в управлінні соціального захисту населення;

11 – в управлінні економіки та регіонального розвитку;

4 – у службі у справах дітей;

2 –  у секторі містобудування та архітектури;

4 – у відділі освіти, молоді та спорту;

3 – у відділі культури;

3 – у відділі «Центр надання адміністративних послуг»;

3 – у відділі з питань державної реєстрації;

2 – в архівному секторі райдержадміністрації.

Станом на 1 січня 2019 року фактична чисельність державних службовців райдержадміністрації становить 93 особи. 

Впродовж 2018 року в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації суб’єктами призначення здійснено призначення та переведення 30 осіб, з них:

         - на конкурсній основі – 13 осіб (в тому числі 7 працюючих в райдержадміністрації державних службовці зайняли вищі посади за результатами конкурсу);

         17 осіб – за переведенням на рівнозначні посади державної служби.

Загальна кількість вакантних посад у райдержадміністрації - 7, а саме - спеціаліст відділу управління персоналом, головний спеціаліст відділу фінансово-господарського забезпечення (посада фактично незайнята, основний працівник перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), головний спеціаліст з інформаційних технологій відділу ведення Державного реєстру виборців в апараті райдержадміністрації, провідний спеціаліст сектору містобудування та архітектури, спеціаліст відділу культури, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, начальник відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги управління соціального захисту населення райдержадміністрації (посада фактично незайнята, основний працівник перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

 

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

 

Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 344 звернення, що на 30 звернень більше, ніж у 2017 році, з них: письмових –306, усних – 38, в т.ч. колективних – 13 (у 2017 – на 6 звернень більше), повторних – 25 (проти 39 у 2017 році).

За 2018 рік, з урахуванням колективних звернень, до райдержадміністрації звернулося 1323 громадянини, що на 526 громадян більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

Серед усієї кількості звернень громадян, заяви складають 339 одиниць, скарги – 5 одиниць, з пропозиціями громадяни впродовж  2018 року не звертались.

За станом розгляду звернень громадян в райдержадміністрації: вирішено позитивно – 193 звернення, дано роз’яснення – 120, відмовлено – 18, інше – 13.

Двадцять чотири звернення надійшло до райдержадміністрації з облдержадміністрації, що на  15 звернень більше, ніж у 2017 році, 79 звернень через Урядову гарячу лінію, що на 9 звернень більше, ніж минулого року,  чотири звернення надійшло з Адміністрації Президента України ( 2 –  2017) та одне звернення з Кабінету Міністрів України ( 2 – 2017).

У зверненнях до вищих органів влади порушено питання про отримання субсидії, забезпечення інвалідним візком з електроприводом, виділення земельної ділянки, надання окремого житла тощо.

Особлива увага зі сторони керівництва райдержадміністрації приділяється зверненням учасників бойових дій, інвалідів, багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь та громадян, що потребують соціального захисту та підтримки.

Протягом звітного періоду шість звернень надійшло  від  учасників бойових дій та від членів їх сімей, що на 5 звернень менше, ніж у 2017 році, від багатодітних сімей та одиноких матерів отримано 3 звернення, інвалідів I-III груп загального захворювання – 25, що на 8 звернень більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У зверненнях порушено 344 питання різної тематики.

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань аграрної політики і земельних відносин – 172 (50%), на 60 звернень більше у порівнянні з 2017, соціального захисту – 77 (22,4%) звернень      (проти 83 у 2017 році), охорони здоров’я – 21 (6%) звернення (забезпечення медичними препаратами, функціонування аптек та інше).

Протягом 2018 року головою та заступниками голови райдержадміністрації на особистих та виїзних прийомах прийнято 73 громадянини, якими порушено 38 питань. У 2018 році виїзні прийоми організовано на території усіх сільських/селищних рад району.

У Ратнівській райдержадміністрації функціонує телефон довіри.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА

 

Актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням начальників структурних підрозділів та апарату райдержадміністрації, селищних та сільських голів, керівники  територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, керівники підприємств та організацій району.

Для узгодженого розгляду питань, що належать до компетенції райдержадміністрації, обговорення найважливіших напрямів її діяльності  упродовж 2018 року проведено  6 засідань колегії райдержадміністрації(в тому числі одну виїзну),  на яких розглянуто 31 питання, дієвість яких спрямовувалась на наповнення та ефективне використання бюджету, соціального захисту населення, здійснення виконавчими комітетами селищних та сільських рад  делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Впродовж 2018 року проведено перевірку виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами Жиричівської, Гірниківської, Самарівської, Млинівської, Забродівської сільських, Заболоттівської селищної рад.   За підсумками засідань колегії головою райдержадміністрації з розглянутих питань прийнято відповідні розпорядження.

Протягом року підготовлено та проведено  26 планових нарад у голови райдержадміністрації за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, на яких розглянуто 51 питання. Щопонеділка відбувалися оперативні наради голови райдержадміністрації  із його заступниками та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.

Працівниками апарату райдержадміністрації у 2018 році проведено вивчення діяльності  8 виконкомів місцевих рад з питань стану організаційного забезпечення діяльності, організації діловодства та здійснення контролю за виконанням документів, зверненнями громадян, стану кадрової роботи та відповідності чинному законодавству розпорядчих документів. Організовано проведення  7  семінарів навчань.

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ, ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ, ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА

 

Політична ситуація в районі  стабільна.

Станом на 01.02.2019 року у Ратнівському районі зареєстровано 72 районні  організації політичних партій.

Найбільш впливовими та активними політичними партіями в районі є: районна у Волинській області організація Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», районна організація Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», районна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».  Серед окремих верств населення набирає популярності районна організація політичної партії «Громадянська позиція».

В районі зареєстровано 37 громадських організацій. Активну участь у житті району беруть такі громадські об’єднання: районна та селищна організація ветеранів, спілка ветеранів та учасників АТО, районна організація УТОС,  Спілка афганців, районна організація інвалідів. Представники цих інститутів громадянського суспільства беруть активну участь у заходах соціально-економічного та культурного характеру. 

Районна державна адміністрація активно співпрацює зі всіма священнослужителями різних конфесій - підтримується постійний зв’язок з благочинними Ратнівської та Гірниківської округи УПЦ та настоятелем Іллінського храму ПЦУ та найбільш активними громадськими діячами, які є прихожанами церков.

У зв’язку з отриманням Томосу православною автокефальною церквою України та зміною підпорядкування церков, в районі постійно моніториться ситуація задля запобігання розпалу міжконфесійної ворожнечі та  збереження стабільної релігійної ситуації.

Інформаційний простір району представлений телебаченням, радіомовленням та друкованими засобами інформації.

На теренах району функціонує 1 друковане видання – районна газета «Ратнівщина».

В соціальній мережі «Facebook» популярними є групи «Район Ратне», «Типова Ратнівщина», «Районна державна адміністрація». Функціонує офіційний веб-сайт райдержадміністрації http://ratadmin.gov.ua/.

Райдержадміністрацією забезпечено постійне й систематичне інформування громади району про важливі питання суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави,  області та району зокрема.