Волинь готова до опалювального сезону на 100%
Про готовність підприємств житлово-комунального господарства, теплових мереж та житлового фонду до своєчасного та сталого проходження опалювального сезону 2025–2026 року говорили під час оперативної наради під керівництвом начальника ОВА Івана Рудницького.
Ще одне питання, яке обговорили на зустрічі – готовність регіону до можливих надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути внаслідок ворожих обстрілів.
Начальник Волинської ОВА Іван Рудницький підкреслив, що ворог продовжує завдавати удари по об'єктах критичної інфраструктури України. Таким чином, внаслідок ракетно-дронових атак пошкоджено об’єкти енергосистеми, що спричиняє знеструмлення у низці областей. Отож, Волинь повинна бути готова до можливих блекаутів.
У ході наради був представлений звіт про готовність опалювального сезону 2025/2026 року та організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, теплових мереж та житлового фонду в осінньо-зимовий період 2025/2026 року.
Як повідомив директор департаменту житлово – комунального господарства та капітального будівництва обласної державної адміністрації Василь Венський, станом на 1 жовтня 2025 року, область технічно підготовлена до проходження осіннього-зимового період 2025-2026 років на 100 відсотків.
У такий спосіб, в рамках готовності до осінньо-зимового періоду було проведено підготовку котелень та здійснена комплексна підготовка житлового фонду. Крім цього, створено запас палива для сталого проходження, зокрема вугілля, дров, дерев'яної щепи та пелет.
Василь Венський додав, що в області з метою належної координації дій усіх ключових служб функціонує регіональний штаб з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства і паливо-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду та його сталого проходження. А також зауважив, що основні об'єкти критичної інфраструктури, що підтримують життєдіяльність населення, забезпечені генераторами електричної енергії, сформовані запаси палива.
Своєю чергою, директор Рівненського регіонального центру обслуговування мережі НЕК «Укренерго» Андрій Лагода підкреслив, що нині на підстанціях відбувається модернізація, яка надасть можливість покращити надійні схеми і стійкість мережі.
Під час оперативної наради генеральний директор ПрАТ «Волиньобленерго» Сергій Севідов зазначив, що в області здійснено ремонт електромереж, що оживлюють об'єкти критичної інфраструктури: котельні, водозабори, очисні споруди, лікарні, дитячі заклади, школи, комунальні господарства.
За словами Сергія Севідова, електричні мережі ПрАТ «Волиньобленерго» готові до проходження опалювального сезону 2025–2026 років.
Своєю чергою, директор Волинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» Сергій Шавлукевич наголосив, що на сьогодні усі газорозподільні мережі у Волинській області готові до осінньо-зимового сезону в повному обсязі. Так, за період з 1 травня 2025 року і дотепер проведений весь комплекс технічно-ремонтних робіт.
«Наше спільне завдання на сьогоднішній день – це економія енергоносіїв. Звичайно, школи, лікарні, дитячі садочки – це надпріоритет. Решта – намагатимемось економити», – підсумував начальник ОВА Іван Рудницький.