20200519164821.jpg, фото
31 березня 2020, 16:51
останні оновлення: 19 травня 2020

100 днів на посаді голови Волинської облдержадміністрації Юрія Михайловича Погуляйка

100 днів на посаді голови Волинської облдержадміністрації
Юрія Михайловича Погуляйка

100 днів на посаді: підсумки і перспективи (.ppt завантажити)

Указом Президента України від 02 грудня 2019 року № 871/2019 головою Волинської обласної державної адміністрації призначено Погуляйка Юрія Михайловича.

Реалізація ключових напрямків державної політики, виконання основних завдань, визначених Президентом України, Кабінетом Міністрів України, та, одночасно – вирішення проблем місцевого значення, створення сприятливих умов для розвитку регіону, ефективного використання його потенціалу з врахуванням регіональних та загальнодержавних інтересів – пріоритети у роботі голови обласної державної адміністрації.

 

Реагування на найважливіші соціально-економічні проблеми області

У перші ж дні роботи голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко здійснив низку робочих візитів теренами області, у ході яких зосереджував увагу на місцевих проблемних питаннях.

Зокрема, голова облдержадміністрації відвідав Шацький район, де особисто ознайомився з масштабами обміління озера Світязь; у Маневицькому районі – побував на ДП «Волиньторф», яке згідно з наказом Фонду державного майна України від 03.12.2019 № 1250 включено до переліку об'єктів, які підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні; у м. Нововолинську – поспілкувався з шахтарями про проблеми та перспективи розвитку вугільної галузі на Волині.

За результатами робочих візитів здійснено наступні заходи.

Питання збереження Шацьких озер внесено до «Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року».

Облдержадміністрацією підготовлено та рішенням обласної ради від 12.03.2020 № 29/8 затверджено зміни до Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2020», затвердженої рішенням обласної ради від 10 лютого 2016 року № 2/27, у частині передбачення коштів з обласного бюджету (фонду охорони навколишнього природного середовища) в сумі майже 1 млн гривень на здійснення заходів щодо збереження Шацького поозер'я та в сумі 170,0 тис. гривень на проведення моніторингових досліджень стану природного середовища на території Волинської області в зоні можливого впливу кар'єру будівельних матеріалів «Хотиславський» (Республіка Білорусь).

Проєкт «Реконструкція лікувального корпусу № 4 з розширенням (добудова басейну, спортзалу та перехідної галереї) Волинського обласного санаторію «Лісова пісня» в с. Гаївка Шацького району Волинської області» включено до переліку проєктів, що будуть фінансуватися у 2020 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

З метою недопущення приватизації ДП «Волиньторф» як такого, що має життєво важливе значення для соціальної та бюджетної сфери області підготовлено звернення до Президента України (лист від 28.12.2019 № 7686/22/2-19), Прем'єр-міністра України (лист від 28.12.2019 № 7679/22/2019), Міністерства енергетики та захисту довкілля України (лист від 26.12.2019 № 2126/31/2-19).

Міністерство енергетики та захисту довкілля України, враховуючи лист облдержадміністрації, запропонувало Фонду державного майна України виключити з Переліку єдиних майнових комплексів державних підприємств, що передаються до сфери управління Фонду державного майна, державні торфодобувні підприємства, в т.ч. ДП «Волиньторф» (лист Мінекоенерго від 23.01.2020 № 26/1.2-19.3-2141).

Головою облдержадміністрації лобійовано питання функціонування вугільної галузі області перед Президентом України та Прем'єр-міністром України: 14 лютого 2020 року проведено нараду під головуванням Прем'єр-міністра України щодо врегулювання проблемних питань діяльності державних вугледобувних підприємств, у якій взяло участь керівництво облдержадміністрації.

 

Вжиття заходів для підвищення ефективності та прозорості в роботі обласної державної адміністрації

З метою забезпечення ефективного виконання покладених на обласну державну адміністрацію повноважень розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 07.02.2020 № 59 «Питання структури Волинської обласної державної адміністрації» (зі змінами) затверджено нову структуру Волинської обласної державної адміністрації.

Серед найважливіших змін:

- ліквідація департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, на який було покладено функції одразу у кількох сферах: дорожнього господарства, капітального будівництва та житлово-комунального господарства; охоплення надміру великого спектру повноважень ускладнювало їх виконання та могло негативно позначитись на результатах роботи у тій чи іншій сфері. Натоміть утворено департамент інфраструктури та управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

- ліквідація департаменту економіки та європейської інтеграції та створення двох підрозділів: департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів і управління економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації;

- утворення управління інформаційної політики та з питань цифрової трансформації, що дозволить покращити доступ громадян до інформації, сприятиме запровадженню інструментів електронного урядування в області;

- розширено функції відділу внутрішнього аудиту та надано новий статус – управління;

- для ефективного впровадження змін територіального устрою на рівні районів та громад, забезпечення формування спроможних громад утворено відділ регіональної політики та з питань децентралізації;

Задля сталого функціонування автомобільних доріг загального користування місцевого значення розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 07.02.2020 № 60 утворено державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області».

 

Призначено на посади 3-х заступників голови обласної державної адміністрації.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 10.03.2020 № 129 розподілено функціональні обов'язки між головою, заступниками голови та керівником апарату обласної державної адміністрації.

До Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України внесено подання щодо погодження 16 кандидатур для призначення на посади голів районних державних адміністрацій (24 березня 2020 року Президентом України призначено голів Горохівської, Ківерцівської та Любомльської райдержадміністрацій).

Для посилення питань внутрішнього контролю розпорядженнями голови внесено зміни до регламенту облдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.08.2011 року № 335:

- від 09.01.2020 № 4 щодо здійснення юридичної та антикорупційної експертизи проєктів розпоряджень голови облдержадміністрації у визначених сферах;

- від 15.01.2020 № 15 щодо здійснення погоджень підрозділом внутрішнього аудиту питань, що пов’язані з розподілом та використанням бюджетних коштів.

Підготовлено проєкт Порядку проведення антикорупційної експертизи проєктів розпорядчих актів.

Зазначений Порядок визначає механізм проведення антикорупційної експертизи проєктів розпорядчих актів облдержадміністрації з метою виявлення у них положень, які самостійно, чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, та розроблення рекомендацій стосовно їх усунення.

 

Забезпечення освоєння коштів субвенцій з державного бюджету та недопущення виникнення заборгованості у бюджетній сфері

Наприкінці 2019 року облдержадміністрацією було розподілено між місцевими бюджетами області додаткові ресурси освітньої (2,8 млн грн), медичної (31,4 млн грн) субвенцій, стабілізаційної дотації (9,9 млн грн). За пропозиціями облдержадміністрації урядовими рішеннями був проведений перерозподіл між місцевими бюджетами окремих субвенцій, за рахунок чого збільшено обсяг освітньої субвенції для області ще на 10,2 млн гривень. У грудні минулого року було вирішено також питання погодження Урядом розподілу між місцевими бюджетами області 42,5 млн грн раніше нерозподіленої додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

Такі заходи дозволили суттєвим чином збільшити фінансову спроможність найменш фінансово забезпечених місцевих бюджетів області та забезпечили виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери області відповідно до вимог чинного законодавства. Станом на 01 січня 2020 року кредиторська заборгованість за вказаною статтею витрат у місцевих бюджетах області відсутня.

Крім того, розподіл та перерозподіл у кінці 2019 року видатків окремих субвенцій з державного бюджету дозволив провести своєчасне освоєння державних фінансових ресурсів, виділених на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа; на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах; на виплату соціальних допомог та компенсацій.

Усього з 02 по 26 грудня минулого року керівництвом облдержадміністрації прийнято 25 розпорядчих документів щодо внесення змін до показників обласного бюджету у частині перерозподілу бюджетних призначень головних розпорядників коштів та розподілу і перерозподілу міжбюджетних трансфертів з державного бюджету.

 

Завершення важливих інфраструктурних проєктів

У грудні 2019 року завершено, а у січні 2020 введено в експлуатацію школи у селах Осівці Камінь-Каширського та Любохини Старовижівського районів. Будівництво здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у співфінансуванні з місцевими бюджетами. Зокрема, на будівництво школи у с. Осівці спрямовано 62,8 млн грн з державного бюджету, 9,3 млн грн – з місцевого бюджету, на будівництво школи у с. Любохини спрямовано 67,1 млн грн з державного бюджету, 11,1 млн грн – з місцевого бюджету.

У січні 2020 року введено в експлуатацію 6-ти амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Дубечне Старовижівського, Бірки Любешівського, Вишнів Любомльського, Троянівка та Прилісне Маневицького, Прилуцьке Ківерцівського районів, що будувались за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості у співфінансуванні з місцевими бюджетами.

Загальний обсяг фінансування склав 33 078,2 тис. гривень.

Тривають завершальні роботи ще на 17-ти об'єктах.

У грудні 2019 року завершено будівництво/реконструкцію 6-ти мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту в містах Луцьку та Ковелі, смт Заболоття, селах Крупа та Липини Луцького, Мощена Ковельського районів. Будівництво/реконструкція здійснювались за рахунок субвенції з державного бюджету на будівництво/реконструкцію мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту. Загальний обсяг фінансування становив
9,5 млн гривень.

 

Планування «Великого будівництва об'єктів»

На виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо будівництва шкіл, садочків, стадіонів відібрано 12 проєктів (7 шкіл, 3 садочки, 2 об'єкти спортивної інфраструктури), які будуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році. Серед них:

- нове будівництво шкіл у селах Стобихівка Камінь-Каширського, Башлики Ківерцівського, Головне Любомльського районів, учбових приміщень для школи
смт Луків Турійського району та дитячих садків у селах Крупа Луцького та Дачне Ківерцівського районів;

- реконструкція шкіл в смт Маневичі Маневицького, Люблинець Ковельського, с. Піща Шацького районів та дитячого садка в с. Жиричі Ратнівського району;

- добудова спортивних залів у школах сіл Гірки Любешівського та Вербка Ковельського районів.

8 об'єктів заплановано ввести в експлуатацію до кінця поточного року.

Крім того, до переліку об'єктів, що будуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку включено ще 2 соціально важливих для області проєкти із капітального ремонту Волинського обласного медичного центру онкології та реконструкції лікувального корпусу № 4 з розширенням Волинського обласного санаторію «Лісова пісня».

На реалізацію цих 14-ти інвестиційних проєктів з Державного фонду регіонального розвитку у 2020 році заплановано спрямувати 232, 1 млн гривень.

Сформовано та розпорядженням голови облдержадміністрації від
19.02.2020 № 85 затверджено перелік об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення у населених пунктах області на 2020 рік.

Всього заплановано відремонтувати 72,7 км доріг, у т.ч. будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом – 29,9 км, поточним середнім ремонтом – 42,8 км доріг місцевого значення та 96 погонних метрів мостів.

У поточному році заплановано відремонтувати 262,3 тис.м2 (47,5 км) доріг комунальної власності та 156 погонних метрів мостів.

Загальний обсяг фінансування цих робіт з дорожнього фонду у 2020 році становитиме 738,4 млн гривень.

 

Боротьба з контрабандою, незаконною торгівлею пальним та нелегальним обігом деревини

Розпорядженнями голови облдержадміністрації створено міжвідомчі робочі групи з ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами; з питань легалізації роботи лісопильних об'єктів та ліквідації нелегального обігу деревини; з питань ліквідації незаконного виробництва і обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального та запобігання і протидії контрабанді на території області.

За період роботи міжвідомчої робочої групи з ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами на території області, утвореної розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.01.2020 № 3:

- обстежено 284 об’єкти, що здійснюють реалізацію пального;

- припинено роботу 48 незаконних АЗС;

- демонтовано власниками 8 АЗС;

- вилучено з незаконного обігу 438 тонн паливно-мастильних матеріалів сумнівної якості;

- вартість вилучених нафтопродуктів становить 11,7 млн грн;

- вилучено обладнання на загальну суму 1,3 млн грн;

- нараховано 4,6 млн грн штрафних санкцій за результатами встановлених фактів безліцензійної торгівлі пальним.

 

За результатами роботи міжвідомчої робочої групи з питань легалізації роботи лісопильних об'єктів та ліквідації нелегального обігу деревини на території області, утвореної розпорядженням голови облдержадміністрації від 10.01.2020 № 6 та відповідних міжвідомчих робочих груп в райдержадміністраціях:

- обстежено 476 об'єктів, які здійснюють розпил деревини;

- проведено 816 рейдів державною лісовою охороною Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства по виявленню незаконної порубки деревини;

- притягнуто до відповідальності за ст. 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» 44 особи;

- лісопорушниками добровільно відшкодовано та поповнено місцеві бюджети на суму 490,3 тис. грн;

- 327 пилорам за вказаний період припинили свою діяльність.

 

За результатами роботи міжвідомчої робочої групи з питань ліквідації незаконного виробництва і обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального та запобігання і протидії контрабанді на території області, утвореної розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2020 № 69:

- перевірено 69 об'єктів торгівлі тютюновими виробами та 28 – алкогольними напоями;

- за результатами перевірок складено 29 адміністративних протоколів;

- вилучено з незаконного обігу алкогольних напоїв об'ємом 377,9 декалітрів на суму 494,9 тис. грн, у тому числі спирту 46,7 декалітрів на суму 117,0 тис. грн;

- в рамках кримінальних проваджень виявлено 7 кримінальних правопорушень за ознаками ч.1 ст.204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів».

 

         Тарифи та енергозбереження

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» усі теплопостачальні підприємства області провели перерахунки плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для населення, внаслідок чого нарахування плати зменшено:

- за грудень 2019 року в розмірі 19-20 %;

- за січень 2020 року в розмірі 11,4-16,3 %;

- за лютий 2020 року в розмірі 17,0-24,0 %.

У грудні 2019 року виконано роботи з модернізації, реконструкції, технічного переоснащення, дооснащення, заміни котлів та котельного обладнання на 4 котельнях, що дозволить скоротити споживання природного газу орієнтовно на
114,8 тис.м3 на рік.

 

Розвиток аграрного сектору

У грудні волинські аграрії отримали фінансову підтримку з державного бюджету на суму понад 110 млн гривень. Зокрема: 17,9 млн грн – компенсація відсотків за залученими кредитами; 19,6 млн грн – компенсація витрат за придбаний садивний матеріал плодово-ягідних культур, який було використано під закладання насаджень у 2019 році; 76 млн грн компенсовано за будівництво тваринницьких ферм, зерносушильних комплексів та елеваторів. Загальна сума отриманих коштів протягом 2019 року – понад 200 млн гривень.

У лютому 2020 року на Волині стартував пілотний проєкт «Державний аграрний реєстр», у якому беруть участь 6 областей України, в тому числі – Волинська. З метою його наповнення протягом лютого-березня 2020 року проведено зустрічі з агровиробниками у 9 районах та 7 об'єднаних територіальних громадах області, участь у зустрічах взяли майже 500 агроформувань регіону, а близько 140 волинських аграріїв зареєструвалися у Реєстрі. Наразі робота із наповнення Реєстру триває.

За результатами робочої зустрічі голови облдержадміністрації з керівниками агроформувань області у січні поточного року було підготовлено лист Прем’єр-міністру України щодо процедури переміщення сільськогосподарської техніки в період проведення польових робіт. На сьогодні – прийнято постанову Кабінету Міністрів від 26 лютого 2020 року № 196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», що регулює проїзд сільськогосподарської техніки дорогами загального користування.

З метою підтримки і розвитку молочної галузі Волині шляхом спільної діяльності зі створення мережі сімейних ферм, 25 лютого було підписано Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Волинською обласною державною адміністрацією, представниками ОТГ, молокозаводами області та Громадською спілкою «Українська кооперативна федерація».

У березні в області зареєстровано перше сімейне фермерське господарство, на черзі ще два господарства.

 

Реалізація реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою

На виконання Плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 77-р (зі змінами) розроблено новий варіант Перспективного плану формування територій громад Волинської області, який 21 січня 2020 року презентований облдержадміністрацією на консультативній зустрічі в Міністерстві розвитку громад та територій України і, після доопрацювання, листом від 13.02.2020 № 1006/23/2-20, надісланий на розгляд Кабінету Міністрів України.

Проєктом Перспективного плану передбачено утворення 54-х ОТГ на території області.

З метою сприяння ефективній реалізації реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, проведення консультацій стосовно актуальних питань розвитку територіальних громад, налагодження ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування щодо удосконалення державного будівництва, напрацювання новітніх підходів у сфері регіонального розвитку розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15 січня 2020 року № 10 утворено Раду розвитку громад та територій Волинської області – консультативно-дорадчий орган при голові облдержадміністрації.

 

Стан справ у медичній сфері

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 14.02.2020 № 7 «Про Госпітальну раду Волинського госпітального округу» утворено Госпітальну раду Волинського госпітального округу, як консультативно-дорадчий орган при обласній державній адміністрації, затверджено її склад та положення про неї.

Визначено, та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 року № 23 затверджено перелік опорних закладів охорони здоров'я у Волинському госпітальному окрузі. До переліку включено 7 опорних лікарень області – 3 інтенсивного лікування II рівня (КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради, КП «Луцька міська клінічна лікарня», КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання» Ковельської міської ради) 4 – інтенсивного лікуванні I рівня (КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської районної ради, КНП «Любомльське територіальне медичне об'єднання» Любомльської районної ради, КНП «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської районної ради, КНП «Нововолинська центральна міська лікаря» Нововолинської міської ради).

За останні кілька місяців здійснено підготовку закладів охорони здоров'я спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги області до контрактування з Національною службою здоров'я України. Заклади отримали ліцензії на медичну практику та з обігу наркотичних препаратів, забезпечені комп'ютерною технікою, зареєструвались у медичних інформаційних системах, керівники та медичний персонал отримали електронні цифрові підписи.

Усі 46 закладів спеціалізованої медичної допомоги області подали 289 пропозицій по 26 групах медичних послуг на укладення договорів з Національною службою здоров'я України.

Неабияким досягненням стало відкриття у грудні 2019 року на базі КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання» відділення трансплантації та центру кардіохірургії, оснащених сучасним медичним обладнанням.

З грудня 2019 тут успішно проведено 8 трансплантацій нирки та
2 трансплантації серця.

 

Здобутки у сфері освіти

Протягом грудня 2019 року – січня 2020 року в області відкрито 2 інклюзивно-ресурсних центри: у Гуто-Боровенській та Дубівській об'єднаних територіальних громадах. Наразі мережа інклюзивно-ресурсних центрів області налічує 25 установ, відповідну допомогу, знання та навички тут отримують 2482 дитини з особливими освітніми потребами.

Продовжується оптимізація мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. У 2020 році розпочато процес створення двох центрів: «Колківський центр професійної освіти» шляхом об'єднання з Маневицьким професійним ліцеєм та «Володимир-Волинський центр професійної освіти» шляхом об'єднання з Оваднівським професійним ліцеєм і Локачинською філією.

У рамках модернізації навчально-матеріальної бази професійних закладів підготовлено 5 заявок від закладів професійної освіти для участі в конкурсі з метою отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти.

 

Розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

В період з грудня 2019 року по цей час в області створено 2 дитячих будинки сімейного типу та 2 прийомні сім'ї, до яких влаштовано 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За аналогічний період 2018-2019 року до прийомних родин області влаштовано 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а за
2019 рік – 49 дітей.

 

Реалізація положення – «Держава в смартфоні»

З метою забезпечення доступу громадян до національної онлайн-платформи з цифрової грамотності, яка доступна в мережі Інтернет за
посиланням: osvita.diia.gov.ua, з січня 2020 у бібліотеках області створено умови для безкоштовного проходження онлайн-курсів усіма бажаючими здобути цифрові навички.

За дорученням голови обласної державної адміністрації інформаційні матеріали про онлайн-платформу із цифрової грамотності поширено у засобах масової інформації області, бібліотеках, центрах надання адміністративних послуг та центрах соціальних служб.

З грудня 2019 року в області розпочато експериментальне впровадження публічної послуги єМалятко, що об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини, які можна отримати онлайн безпосередньо у Луцькому клінічному пологовому будинку та Волинському обласному перинатальному центрі. 3 початку поточного року 55 матусь у КП «Луцький клінічний пологовий
будинок» та КП «Волинський обласний перинатальний центр» скористались цією послугою.

 

Міжнародне співробітництво та інвестиційна діяльність

Делегація від Волині на чолі з головою облдержадміністрації
Юрієм Погуляйком взяла участь у ХІІІ Форумі Європа-Україна «Нові можливості, старі загрози», під час якого обговорили низку питань, важливих для поглиблення транскордонного співробітництва між Волинською областю та Республікою Польща. Серед цих питань: відкриття тимчасового пункту пропуску Збереже-Адамчуки на період відпочинкового сезону з 28.06.2020 р. по 28.08.2020 р.; відродження та реконструкція історико-архітектурного ансамблю смт Олика зі створенням на його базі туристично-рекреаційного комплексу «Олика – Волинський Версаль Радзивілів»; залучення польського бізнесу до розвитку туристичного потенціалу Шацьких озер тощо.

21 січня відбулась робоча зустріч голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, голови обласної ради Ірини Вахович із директором Фонду «Допомога Україні Брайтшайд ім. св.Лаврентія» Генріхом Беннером, під час якої обговорювали перспективи створення Інституту дуальної освіти на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Проведено перемовини з іноземними інвесторами щодо реалізації в області кількох важливих інфраструктурних проєктів, найбільший пріоритет серед яких має проєкт будівництва цивільного аеропорту на базі Луцького військового аеродрому. У планах також будівництво асфальтного та сміттєпереробного заводів, розробка родовищ корисних копалин, зокрема торфу та сапропелю та будівництво заводу з їх переробки, будівництво реабілітаційного центру у с. Світязь Шацького району.

 

Стратегія розвитку Волинської області на період до 2027 року

У березні цього року в області затверджено Стратегію розвитку Волинської області на період до 2027 року, яка є головним плановим документом розвитку Волині на довгострокову перспективу.

Стратегія враховує специфіку регіонального планування, особливості соціально-економічного розвитку регіону та спрямована на вирішення його наявних проблем.

Стратегія визначає основні завдання місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, спрямовані на її виконання.

Триває розробка Плану заходів на 2021-2023 роки (перший етап) з реалізації Стратегії Волинської області. Підготовка Плану заходів проводиться відповідно до цілей, визначених Стратегією з огляду на наявні виклики та передбачувані перспективи розвитку.

 

Пріоритети голови

Головою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування та розвитку усіх сфер суспільного та соціально-економічного життя. Однак, особливу увагу буде приділено наступним напрямкам роботи.

Реалізація «Великого будівництва об'єктів». Вживатимуться заходи у рамках реалізації означених вище 12-ти проєктів із будівництва шкіл, садочків, об'єктів спортивної інфраструктури та ремонту доріг місцевого значення і комунальної власності.

Покращення якості надання медичних послуг населенню. Триватимуть роботи із будівництва/реконструкції амбулаторій загальної практики сімейної медицини за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості та Світового банку. Загалом, до кінця 2020 року передбачається ввести в експлуатацію 66 амбулаторій (32 амбулаторії – реконструкція за рахунок коштів Світового банку, 17 – нове будівництво за рахунок коштів субвенції, 17 – реконструкція за рахунок коштів субвенції).

Розвиток туристично-рекреаційного потенціалу області. Будуть підтримані проєкти із покращення надання послуг з відпочинку та оздоровлення на Шацьких озерах, відновлення історико-архітектурної спадщини смт Олика, проведення реставраційно-ремонтних робіт «білого» та «сірого» будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та здійснення інших заходів з метою підготовки до відзначення 150-річчя від дня народження письменниці.  

Питання обміління Шацьких озер й надалі перебуватиме на особистому контролі у голови облдержадміністрації.

Реалізація великих інвестиційних проєктів. Буде продовжено перемовини з іноземними інвесторами за проєктами будівництва цивільного аеропорту у м. Луцьку, сміттєпереробного та асфальтного заводів, проєктами розробки родовищ корисних копалин, зокрема сапропелю та торфу та будівництва заводу з їх переробки. Після завершення перемовин та узгодження умов будуть підписані відповідні договори.

Розвиток прикордонної інфраструктури області та логістичного потенціалу. Планується розширення діючого міжнародного пункту пропуску «Ягодин» та відкриття нового міжнародного пункту пропуску «Адамчуки-Збереже», що дозволить збільшити пропускну спроможність на кордоні з Республікою Польща.

У планах також реалізація амбітного проєкту відкриття митно-логістичного терміналу у м. Ковель.

Проєкти розраховані на довгострокову перспективу, однак від їх реалізації очікується значний економічний ефект.

 

Окремо про протидію поширенню COVID-19

(станом на 24.03.2020)

У зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції у світі, на виконання завдань, визначених Президентом України, рішеннями Уряду, з метою мінімізації наслідків поширення COVID-19 серед населення області проведено таку роботу.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 13 лютого 2020 року № 68 утворено Тимчасову протиепідемічну комісію та затверджено регіональний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, на 2020 рік.

Визначено 19 госпітальних баз для надання медичної допомоги особам, які відповідають випадку COVID-19. 19 закладів охорони здоров'я розробили плани максимальної готовності та перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування осіб з підозрою на гостру респіраторну вірусну інфекцію COVID-19. Збільшено кількість стаціонарних ліжок для лікування осіб з захворюваннями, спричиненими коронавірусною інфекцією СOVID-19 до 2450, з врахуванням перепрофілізації КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради як основної бази для пацієнтів з важкою формою захворювання.

Визначено загальну потребу області в обладнанні та засобах індивідуального захисту на здійснення заходів з подолання поширення коронавірусу. З обласного та місцевих бюджетів виділено кошти, які спрямовуються на ці потреби.

Працюють 72 спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги для транспортування та надання допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19, 2 з них мають можливість перевозити важкохворих та проводити штучну вентиляцію легень.

Бригади, згідно з вимогами забезпечені необхідним медичним обладнанням, медикаментами, виробами медичного призначення, дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту (ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами, рукавичками медичними нітриловими та масками медичними (хірургічними). З медичним персоналом спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги проведено додаткові заняття з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19. Спеціалізовану бригаду екстреної медичної допомоги для транспортування до госпітальної бази можна викликати за телефоном 067 361 11 45 та 103.

На базі оперативно-диспетчерської служби комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради запроваджено «гарячу лінію»
(тел. 0332-77-65-84; 0332-77-65-82) для оперативного інформування населення щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірусну інфекцію (COVID-19).

Проводиться щоденний моніторинг осіб з підозрою на випадок гострої респіраторної хвороби, спричиненої COVID-19, з інформуванням Офісу Президента України, Міністерства охорони здоров'я України.

На виконання рішень Кабінету Міністрів України, протокольних доручень за результатами засідань державної та регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, рекомендацій Міністерства освіти і науки України, у навчальних закладах області усіх типів запроваджено карантин; проведено заходи забезпечення організації позмінної роботи працівників підприємств, установ та організацій області, або ж роботи через організацію віддалених робочих місць

На карантині перебувають всі 1147 закладів освіти області.

Перевезення пасажирів за приміськими та міжміськими внутрішньообласними автобусними маршрутами загального користування призупинено.

Станом на 25.03.2020 року зафіксовано в області 1 випадок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.