14 березня - Міжнародний День боротьби проти гребель
Спочатку цей день називався Днем боротьби проти гребель, за річки, воду і життя, адже греблі і дамби - одна з найсерйозніших загроз річкової екології.
Всесвітній день дій проти гребель започаткований у 1997 р. за ініціативи громадської організації «Міжнародна мережа річок» (США). Цей день запропонували відзначати, щоб об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також, щоб проінформувати людство щодо впливу гребель на річкові екосистеми.
Перша міжнародна конференція, того ж року, проти будівництва великих гребель зібрала делегатів двадцяти країн планети, серед яких: Німеччина, Іспанія, Норвегія, Росія, Франція, Швейцарія, Швеція, США, Аргентина, Бразилія, Болівія, Чилі, Уругвай, Парагвай, Мексика, Індія, Лесото, Непал, Таїланд і Китайська республіка.
Активістам руху проти гребель вже вдалося добитися реальних результатів: в Сполучених Штатах були демонтовані дві шістдесятиметрові греблі, а в Швеції ухвалили закон який забороняє будувати греблі понад п'ятнадцять метрів у висоту.
Навіть Україна долучилася до боротьби за екологію. 11 березня 2017 року на річці Збруч, біля селища Скала-Подільська Борщівського району активіти громадського руху "ВІЛЬНИЙ ДНІСТЕР" в рамках акції демонтували греблю.
Греблі, як один із шляхів соціального розвитку, не виправдали цілей підвищення якості життя людства, хоча і внесли великий внесок у суспільний розвиток та принесли досить істотні вигоди.
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації