20200617150549.jpg, фото
17 червня 2020, 15:05
останні оновлення: 10 січня 2024

17 червня відзначають Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 р. У тому ж році була прийнята Конвенція Організації Об’єднаних Націй з боротьби з опустелюванням. Державам запропоновано присвятити цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародного співробітництва у боротьбі з опустелюванням і наслідками посух, та про хід реалізації Конвенції з боротьби з опустелюванням.

З метою запобігання посухи люди вдаються до утримання вологи в ґрунті і затримання снігу на полях. До таких заходів відноситься оранка землі, на схилах проводять поперечну оранку, змінюють мікрорельєф поверхні ріллі. Особливо важливо робити це на ґрунтах з високою щільністю. Ґрунт намагаються підтримувати в пухкому стані, проводяться заходи по збільшенню життєздатності рослин на полях.

Стійка погода, відсутність дощів, висока температура повітря при гранично низькому рівні вологості є факторами, які призводять до виникнення посухи.

Проведення єдиної політики щодо раціонального використання та охорони земель, координація діяльності відомств, підприємств, установ та організацій з питань охорони земель, принципова позиція в питаннях збереження земель природно-заповідного фонду, земель лісового фонду, земель водного фонду та інших земель природоохоронного призначення, цінних природних степових комплексів, які мають відношення до формування екомережі дозволить вживати дієві заходи щодо забезпечення збереження та невиснажливого використання земель.

Управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації пропонує всім підприємствам, установам, організаціям,  іншим зацікавленим сторонам, включаючи громадське суспільство долучитися до охорони земель з метою збереження їх для майбутніх поколінь.