20231020092425.jpg, фото
20 жовтня 2023, 09:24
останні оновлення: 20 жовтня 2023

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби з раком грудей

Щороку 20 жовтня в Україні проходить під знаком особливої уваги до боротьби з раком молочної залози. Цей діагноз встановлюють 15 тисячам українок щорічно.

Рак молочної залози — злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це найчастіша форма раку у жінок віком від 13 до 90 років. Кількість випадків раку молочної залози щорічно зростає.

Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози — серед українок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Важливо: рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також:

- вчасно проходити огляд лікаря мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

- жінкам старше 50 років — щодва роки здійснювати мамографічні обстеження;

- усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно звертатись до свого сімейного лікаря, з яким було укладено декларацію!

Зазначимо, що МОЗ України за Програмою медичних гарантій реалізує державну політику з питань ранньої діагностики раку грудей. Зокрема, в переліку досліджень, які входять в пріоритетні послуги, включено мамографію, яка призначається пацієнткам після 40 років. За направленням лікаря послуга є безоплатною.

20 жовтня на Театральному майдані в Луцьку працюватиме мамограф. Кожна охоча лучанка зможе обстежити свої груди у спеціаліста. Спеціалізований автомобіль онкоцентру буде розміщений на Театральному майдані з 10:00 до 16:00. Прийом відбуватиметься в форматі живої черги.