20200512142158.jpg, фото
12 травня 2020, 14:21
останні оновлення: 20 грудня 2023

75-ий День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва

Волинська обласна бібліотека для юнацтва активно долучилась до вшанування пам’яті тих, хто ціною власного життя виборов велику Перемогу. 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні «не святкуємо, а вшановуємо», згадуємо Другу Світову з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму, висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності.

Минуло 75 років з того часу, як прозвучали залпи салюту на честь Великої Перемоги над фашистським нацизмом у Другій світовій війні. Сьогодні свято Перемоги для кожної людини є хвилюючим, зі смаком сліз. Воно болем відгукується в кожному серці, оскільки немає, напевно, жодної української сім’ї, якої не торкнулася б війна, хто б не втратив в цьому пеклі близької людини.

Україна заплатила за Перемогу високу ціну. В боях і під час окупації загинув кожен п’ятий українець.

Демографи досі продовжують підрахунок втрат серед військових і мирного населення в 1939-1945 роках і стверджують, що якби не війни, катастрофи, голодомори та інші потрясіння 20-го століття, сьогодні українців було б 85 млн. 

Аби перевірити, як добре ви знаєте історію Другої світової війни, пропонуємо пройти Тест "Що ви знаєте про Другу світову війну?"

http://vollibr.org.ua/

        Солдати Другої світової.

Кожне покоління по-різному сприймає відгомін про Другу світову війну. Але забути про неї ми не маємо права. Щодень Вічність відбирає у нас живих свідків цього страхіття. Давні рани, прожиті роки, страждання, біль, байдужість перемагають переможців...

Тож схаменімось! Схилімо голови у пошані перед Мужністю, Відвагою, Силою Духу, Терпінням та Вірою у Перемогу простих солдатів. Вчимося в них жити і радіти кожній миті життя

http://voub-chytannya.blogspot.com/

12 творів сучасної світової літератури про Другу світову війну

Друга світова війна залишила багато жахливих спогадів. Хоча час все більше нас віддаляє від цієї події, але думки про неї тривожать душу багатьох поколінь людей. Пропонуємо вашій увазі 12 творів сучасної світової літератури про Другу світову війну, які не дають змоги забути лихоліття та дають можливість поринути в ті далекі часи нашої історії.

http://voub-chytannya.blogspot.com/

Вклад українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні

Ця війна значно вплинула на долю людства. Розпочавшись в перший день осені 1939 р. з попередньої злочинної змови керівництва двох країн-агресорів - фашистської Німеччини та більшовицько-комуністичного Радянського Союзу – вона тривала довгих 6 років. Друга світова пронеслася над величезними територіями Європи, Азії та Африки. У вогнище війни було втягнуто 61 країну, 80% населення земної кулі, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Загальне число загиблих під час Другої світової складає близько 65-70 млн. осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто зник безвісти. Лихо і страждання, що їх пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків та братських могил. Вони - святиня нашої пам’яті.

Того вікопомного вересневого дня гітлерівська Німеччина напала на мирну Польську Республіку, до складу якої на той час входили західноукраїнські землі… Ця іскра швидко перетворювалась у світову пожежу. Саме бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших міст війна розпочалася і для України, адже сотні тисяч українців брали участь у двобої з вермахтом у складі Війська Польського. А вже 17 вересня 1939 року радянська сталінська імперія під лицемірним приводом порятунку Західної України від німецьких фашистів кинулася й собі звіряче шматувати Польщу. Тисячі українців взяли участь у вторгненні на територію Другої Речі Посполитої у складі Червоної Армії, в запеклих битвах у Фінляндії та в захопленні Бессарабії і Північної Буковини. Українці Волині, Галичини, Західного Полісся, Північної Буковини і Бессарабії в перші роки війни на власному досвіді відчули прискорені заходи радянізації, які обернулися десятками тисяч розстріляних, сотнями тисяч депортованих і арештованих.

http://voub-chytannya.blogspot.com/