Акція до 150-річчя від дня народження Лесі Українки «І проросте пагіння з минулого у майбуття…» відбулася у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки
11 листопада 2020 року на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки висадили молоді дерева із щепів старої груші, яку всі знають як Ізидорину, бо саме молодша сестра Лесі Українки більше століття назад посадила плодове дерево у батьківському садку.
Музейні співробітники вже кілька останніх років стурбовані загальним станом груші-спасівки, адже час невблаганний, і не дивлячись на усі профілактичні заходи, які здійснені для її збереження, стан дерева сьогодні викликає занепокоєння.
За словами директорки Волинського краєзнавчого музею Оксани Важатко думка про те, що потрібно продовжити життя Ізидориної груші у нових деревах зріла давно. На щастя ця ідея паралельно виношувалась і була втілена у життя Остапом Романовичем Михацем - селекціонером із села Жорнівка Києво-Святошинського району Київської області, який після відвідин Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки взяв біологічний матеріал від дерева та професійно привив щепи на основу груш-дичок. Молоді дерева він привіз на Волинь з метою посадити у місцях, які повʼязані з імʼям Лесі Українки.
Сьогодні за участі начальника управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольги Чубари, директорки Волинського краєзнавчого музею Оксани Важатко, завідувачки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольги Бойко, представників гуманітарного відділу Колодяжненської ОТГ, громадськості груші були висаджені у різних локаціях на території літературно-меморіального музею Лесі Українки.