20181004122251.jpg, фото
04 жовтня 2018, 12:20
останні оновлення: 10 січня 2024

Актуально! Куди звертатися, якщо сусіди спалюють сміття?

І знову про наболіле: що робити, куди звертатися та, як боротися із “епідемією” спалювання сміття у межах чинного законодавства.

Крок 1. Робити зауваження порушнику-палію

Крок 2. Дзвонити уповноваженим особам, які складуть протокол про вчинення адмінпорушення у випадку, якщо протиправні дії не припиняться:

– департамент муніципальної варти — (0332) 77-41-00;

– Державна екологічна інспекція у Волинській області — (0332) 72-33-96; 72-46-95;

– патрульна поліція Волинської області — 102;

– відділ екології — 72-46-08.

Крок 3. Встановити особу підпалювача самостійно або ж забезпечити отримання пояснення двох свідків.

Варто зазначити, що відповідальність за спалювання твердих побутових відходів на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:

Стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель.

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. За порушення, передбачені ст. 52 та 82 КУпАП право розглядати справи та притягати до відповідальності мають відповідні органи державної екологічної інспекції. А от за порушення ст. 152 КпАП уповноважені притягати до адміністративної відповідальності відповідна адміністративна комісія при виконавчому комітеті сільської, селищної, міської ради та відповідні виконавчі комітети.

Проте, перш ніж притягнути винну особу до відповідальності, уповноважена на те особа повинна скласти протокол. Відповідно до ст. 255 КпАП такими особами є уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції). Крім того, відповідно до цієї ж статті мають право складати протокол ще посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, представники громадських організацій або органів громадської самодіяльності.

Отже, якщо ви виявили, що на присадибній ділянці будь-хто спалює сміття, викликайте поліцію, уповноважену посадову особу виконавчого комітету місцевої ради на складення протоколу за вчинення відповідного адміністративного правопорушення, представника громадської організації чи громадського інспектора, які повинні скласти протокол про вчинення адміністративного порушення передбаченого відповідно ст. 52, 82 чи 152 КпАП та направити його до розгляду у компетентний орган, а саме: до відповідного територіального органу Державної екологічної інспекції України, виконавчого комітету місцевої ради або адміністративної комісії.

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації