Арт-терапія з писанкарства для дітей поліцейських, які брали участь у відсічі збройної агресії російської федерації
Напередодні Великодня поліцейські психологи УКЗ ГУНП у Волинській області організували майстер-клас із розпису писанок для діток співробітників від 5 до 14 років. До заходу також долучилися поліцейські ювенальної превенції в області.
Здавна в Україні існує традиція перед Великоднем розписувати писанки, які є символом української єдності. В теплій та невимушеній атмосфері, у музейній школі писанкарства «Чарівний писачок» кожна дитина старалася створити особливу писанку, вкласти у неї свої мрії, любов, надію, віру у перемогу добра над злом та перемогу України над ворогом.
Начальник сектору психологічного забезпечення Ірина Цицан розповіла, що написання писанки – це можливість осягнути власний внутрішній світ, зрозуміти і пізнати себе. Цей процес допомагає дітям розслабитися, заспокоїтися, поміркувати над своїми почуттями, бажаннями та мріями: «Писанкарство як один із методів арт-терапії використовуємо для зняття психічної напруги, опрацювання негативних переживань й стресових станів. Як результат – зменшення напруги, тривожності та покращення самопочуття у дітей».
Такі заходи проводяться в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої дружиною президента Оленою Зеленською.