20231229105111.png, фото
29 грудня 2023, 10:48
останні оновлення: 29 грудня 2023

Безбар’єрність

        Упродовж 2023 року проведено роботу над виконанням завдань, визначених «Планом заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

       Заклади охорони здоров’я області дотримуються вимог щодо доступності будівель та приміщень під час проєктування та проведення реконструкцій приміщень/будівель.
          У 2023 році відкрито гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу для жінок з інвалідністю, жінок літнього віку, а також з переломами чи іншими травмами опорно-рухового апарату в КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» та КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня» Камінь-Каширської міської ради.

         Заклади охорони здоров’я області забезпечені засобами орієнтування та отримання інформації, у тому числі для осіб з порушенням зору.

         Всі захисні споруди цивільного захисту комунальних закладів охорони здоров’я області забезпечені Wi-Fi зв’язком. У 2023 році заклади охорони здоров’я  отримали безкоштовно Wi-Fi роутери для облаштування укриттів.

         Триває робота по забезпеченню комунальних закладів охорони здоров’я швидкісним інтернетом та засобами доступу до нього, здійснюється щомісячний моніторинг виконання.

      Проведено гендерно-чутливі  інформаційно-просвітницькі заходи для збереження здоров’я населення, раннього виявлення захворювань, формування навичок здорового способу життя.

         В області триває реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.

         5 закладів охорони здоров’я області, в т. ч. комунальне підприємство «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради, працювали згідно договорів за напрямом «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах (спеціалізована)», 4 заклади за напрямом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами (спеціалізована)», мобільні мультидисциплінарні команди з надання психіатричної допомоги забезпечують супровід пацієнтів з психічними розладами, зокрема ветеранів з тяжким перебігом посттравматичного стресового розладу, а також дітям.

         16 закладів первинної медичної допомоги працювали згідно договорів    в рамках пакета медичних послуг за напрямом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

 Проведено навчання сімейних та інших лікарів навичкам надання психологічної допомоги. Зокрема, 552 лікаря та  792 молодші спеціалісти                  з медичною освітою закладів охорони здоров’я області пройшли курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».

 Налагоджено тісну співпрацю з Волинським національним університетом імені Лесі Українки стосовно підготовки клінічних психологів, відповідні сертифікати отримали 24 клінічних психологи.

         Закладами охорони здоров’я області проводиться роз’яснювальна робота серед ветеранів та членів їх сімей щодо забезпечення їх прав, зокрема щодо надання медичної допомоги, медико-психологічної реабілітації.