20210116134800.JPG, фото
16 січня 2021 року
останні оновлення: 24 лютого 2021 року

Дарунок Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки від Іроїди Винницької

       15 січня 2021 року в головну бібліотеку Волині надійшов книжковий подарунок від Іроїди Винницької-Лебідь, уродженки с. Матіїв, нині Луків Турійського району, громадської діячки, яка мешкає в Канаді. Книжковий презент складає 88 одиниць творів друку, виданих за океаном. Книги надійшли в Волинську ДОУНБ імені Олени Пчілки за сприяння Галини Божик, директора Ковельської публічної бібліотеки, заслуженого працівника культури України. Саме з ковельчанами пані Іроїду поєднують творчі зв’язки, адже спогади довоєнного дитинства поблизу цього міста гріють душу.  До еміграції в Канаду (1954) пані Іроїда з родиною перебувала в таборах переміщених осіб в Авгсбурзі, Фюссені, Міттенвальді. Є палкою патріоткою України та Волині, прагне допомогти краянам у задоволенні духовних потреб.

        Книжкова колекція Іроїди Винницької-Лебідь, передана в Волинську ДОУНБ, включає переважно твори для дітей, видані в 50-80 роки ХХ століття українцями для своїх дітей в Канаді, США, Аргентині. Вражає коло авторів, серед яких – Леся Українка, Іван Франко, Марко Вовчок, Наталія Забіла, Леонід Глібов, Степан Руданський, Григорій Квітка-Основ’яненко, Іван Багряний, Олександр Олесь, Андрій Чайковський, Антін Лотоцький, Леонід Полтава та ін. Творчість самої пані Іроїди представлена виданням оповідання „Кам’яна Сокира” (Нью-Йорк, 1967, Бібліотека „Самопомочі для молоді”). Цікавими зразками методичної літератури для українських шкіл в діаспорі є „Нова початкова читанка для рідної школи” (Нью-Йорк, 1969), „Цікава граматика” Дмитра Солов’я (Нью-Йорк, 1968), „Зайняття в дитячому садочку” (Торонто, 1959).

       Крім того, відвідувачі відділу документів іноземними мовами бібліотеки не залишать поза увагою книги англійською та німецькою мовами (6 назв).

 

Довідково:

Пані Іроїда Винницька-Лебідь, за даними „Енциклопедії Сучасної України”, - громадська діячка, магістр славістики. Працювала вчителем у Торонто, Кіченері, викладала в університеті Ватерлу, архівним дослідником Товариства багатокультурності Онтаріо. Заснувала і проводила українську школу та курси українознавства в Кіченері.