19 травня 2025, 11:16
останні оновлення: 23 травня 2025
Державна програма підтримки для надавачів психологічних послуг для ветеранів та членів їх сімей
Збереження ментального здоров’я ветеранів війни, членів їх сімей та інших категорій осіб у воєнний та післявоєнний час є надважливим завданням.
В Україні діє безоплатна психологічна допомога для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, Мінветеранів відшкодовує вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги з психологічної допомоги.
Для цього Міністерством розроблено трирівневу систему організації та надання таких послуг, яка дозволяє забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних до кваліфікованої психологічної допомоги.
Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід.
Другий рівень – психологічна допомога. Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно.
Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога.
Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).
Зокрема, на другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:
- 254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні (це базова ставка) додатково ще враховуєтьсяя досвід роботи за фахом понад 3 роки;
- 153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні. (Можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти).
Послуги можуть надаватися одним із зручних способів для отримувача таких послуг, стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.
Як стати надавачем послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей та отримати відшкодування від Мінветеранів?
Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей (для другого та третього рівнів).
Фахівцями Мінветеранів розроблено покрокову інструкцію для надавачів психологічних послуг з подання заяви для внесення їх до відповідного Реєстру,а саме через “Кабінет надавача” https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login
Міністерство у справах ветеранів дбає не тільки про ветеранів та ветеранок, наших Захисників та Захисниць а і про спеціалістів, які надають саме психологічну допомогу, про надавачів психологічних послуг.
Психологи, які включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей, ви отримуєте наступні переваги:
- гарантована державою оплата послуг;
- можливість вільно формувати графік;
- можливість бути серед перших – інформація про вас, як психолога буде розміщена на офіційних ресурсах Мінветеранів, в тому числі в соцмережах;
- сприяння Мінветеранів при проходженні відповідного підвищення кваліфікації;
- долученість до повноцінного повернення ветеранів та членів їх сімей у громади;
- можливість діяти заради Перемоги.
За детальнішою інформацію та консультацією можна звертатись безпосередньо в Мінветеранів за телефоном: + 380 63 230 23 25 або в управління з питань ветеранської політики Волинської ОВА +380 99 522 10 71