До уваги представників громадськості та природоохоронних організацій!
Щороку з наближенням весни неконтрольоване спалювання сухої природної рослинності на території області створює загрозу життю людей, а також призводить до значної шкоди довкіллю – забруднення атмосферного повітря, збіднення видового складу флори, деградація рослинності, зникнення рідкісних видів, загибель корисних комах тощо.
На жаль, незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у квітні - червні, виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70 відсотків всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.
Основною причиною їх виникнення є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Зважаючи на актуальність вищезазначеного, попереджаємо про заборону спалювання сухої рослинності та сміття та нагадуємо, що в більшості випадків пожежі на відкритих територіях стаються через умисні підпали стерні, сухої рослинності та сміття.
Просимо активно долучитися всі організації природоохоронного спрямування на території Волинської області.
В разі виявлення порушників природоохоронного законодавства просимо не залишатися байдужими і зателефонувати за одним із номерів зазначених нижче:
– Департамент муніципальної варти — (0332) 77-41-00 або на гарячу лінію 0670000679;
– Державна екологічна інспекція у Волинській області — (0332) 72-33-96; 72-46-95;
– Патрульна поліція Волинської області — 102;
– Відділ екології Луцької міської ради — 72-46-08;
– Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації – 740 132.
Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації