Додаткова грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН
Додаткова грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН (далі – ВПП ООН) для осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю.
З початку повномасштабної війни міжнародні гуманітарні організації активно надають підтримку Україні й українським громадянам, зокрема, особам, яким вона найбільше потрібна.
З лютого 2024 року підтримка розширюється. Відповідно до постанови Уряду від 02.02.2024 № 110 «Про реалізацію спільного із Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю» та завдяки підтримці міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які проживають у всіх регіонах України, за винятком територій, окупованих російською федерацією.
Зокрема, ВПП ООН протягом 3-х місяців надаватиметься грошова підтримка тим людям та дітям з інвалідністю, які:
- отримують менше 3 250,00 грн соціальних виплат від держави;
- не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;
- не отримують виплати для внутрішньо переміщеним особам (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, який визначений Міністерством реінтеграції).
Розмір грошової допомоги (доплати до державної соціальної допомоги) визначається як різниця між 3 250,00 грн і сумою отриманої соціальної допомоги, але не менше ніж 100 гривень на місяць. Тобто, якщо допомога від держави становить, – 2 361 грн, ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889,00 гривень.
Допомога українцям, які підпадають під критерії програми, нараховується безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятиметься Укрпоштою (у разі, якщо банківського рахунку немає або людина вже отримує соціальну виплату таким чином).
Виплата додаткової грошової допомоги проводиться ВПП ООН за відповідний місяць без звернення отримувача соціальної допомоги, а тому жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.
Одержувачі, чиї номера мобільних телефонів доступні в особових справах, отримають інформацію про програму через SMS повідомлення від ВПП ООН.
Формування списків для виплати додаткової допомоги здійснює державне підприємство «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики України» (далі – ДП ІОЦ), і якщо дані неповні, ВПП ООН не зможе підтвердити дані для платежу. Випадки та виправлення даних можуть розглядати лише місцеві соціальні відділи через ДП ІОЦ.
За програмою додаткової підтримки виплати отримає близько 10,0 тис. волинян.
Департамент соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації