20221222102448.JPG, фото
22 грудня 2022, 10:21
останні оновлення: 22 грудня 2022

Фонди Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки поповнились новими виданнями

Фонди  Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки поповнились новими цікавими виданнями завдяки співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм. Бібліотекою було придбано монографію Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом» (Серія «Студії з історії українського мистецтва». Т. 5). Наукова праця присвячена одному з найвизначніших відкриттів останніх десятиліть у спадщині релігійної мистецької культури українських земель – віднайденій у 2000р. іконі Богородиці з Емануїлом із Собору Різдва Богородиці в Холмі (Луцьк, Волинський краєзнавчий музей – Музей волинської ікони). Вона ідентифікована як унікальна пам'ятка константинопольського аристократичного малярства зламу ХІІ-ХІІІ ст. Пропонується докладний аналіз Холмської ікони в контексті еволюції візантійської богородичної іконографії. Ікона трактується унікальним свідченням виняткового в національній історії холмського середовища ХІІІ ст. – часів короля Данила Романовича (1201-1264), рідкісним прикладом українсько-візантійських мистецьких зв'язків княжої доби та поширення візантійського мистецтва на теренах Центрально-Східної Європи. Книга містить унікальні наукові відомості, прекрасно ілюстрована – вона стане незамінною для дослідників та поціновувачів і безумовно буде цікавою для всіх читачів, адже Холмська ікона Богородиці має для Луцька та Волині особливе сакральне значення.

Інші нові надходження були передані Волинським краєзнавчим музеєм в подарунок численним читачам бібліотеки.

У каталозі виставки Народного художника України Василя Гнатовича Непийпиво (Міністерство культури і мистецтв України. Дирекція художніх виставок України. Київ -2002) представлені репродукції  картин, біографічні дані митця, рецензії мистецтвознавців, відгуки очевидців. В. Г. Непийпиво увійшов в історію українського образотворчого  мистецтва другої половини ХХ ст., як визначний  майстер пейзажу. Його твори  не просто копіювання природи – це художні документи історії. В багатьох пейзажах присутні визначні архітектурні пам'ятки Києва та інших регіонів України. Роботи художника нікого не залишають байдужими - «його картини завжди  одухотворені, несуть опосередкований відгомін розмаю миттєвих колізій, уособлюючи сутність Прекрасного» .

Щорічно 22 травня в Україні відзначається літературно-мистецьке свято «В сім'ї вольній, новій», у рамках якого відбуваються різноманітні мистецькі події – літературні зустрічі, виступи художніх колективів, виставки. Буклет Всеукраїнської художньої виставки «Мальовнича Україна» 2010. Кмитів. (Видавництво «Промінь». м. Київ. 2010.) презентує фоторепортаж з відкриття виставки та фото картин. Експозиція  була створена з нових творів живопису та графіки, які за своїм змістом та художнім спрямуванням продовжують мистецькі принципи та традиції закладені Т.Г Шевченком. Було представлено понад 200 творів, як вже знаних майстрів так і молодих митців з усіх регіонів України.

У буклеті всеукраїнської художньої виставки сучасного портрета «Історичні постаті майбутнього» (Видавництво «Промінь». м Київ. 2010.) зібрано репродукції робіт талановитих художників та інша цікава інформація.

Всі видання інформативні та цікаві, з належним рівнем видавничої підготовки та якістю виготовлення, безумовно будуть корисними  читачам та даруватимуть їм естетичну насолоду.