20241202152953.JPG, фото
02 грудня 2024, 15:25
останні оновлення: 02 грудня 2024

Функціонування Центрів життєстійкості в області

29 листопада 2024 року в обласному центрі, на базі Центру життєстійкості (ГО «Fox House») Луцької громади, відбулася зустріч «Паті стратегічного партнерства», на якій обговорювалися питання функціонування центрів життєстійкості в регіоні та створення нових закладів.

Експериментальний проект із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.

Програма життєстійкості регулюється двома постановами Кабміну України: «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості» (від 03.10.2023 № 1049); «Про організацію діяльності та забезпечення функціонування Центрів життєстійкості» (від 23.01.2024 № 83).

Програма життєстійкості містить 4 основні складові:

  1. Кейс-менеджмент – оцінка звернень громадян та первинний скринінг потреб людини з подальшим направленням до необхідних фахівців.
  2. Надання соціальних послуг – групові заняття, тренінги та увесь спектр послуг з психосоціальної підтримки. За потреби, у Центрах життєстійкості можуть бути додатково організовані ряд інших послуг: первинна правнича підтримка, консультацій щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше – ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади.
  3. Координація волонтерських активностей – оперативне реагування на ті потреби, які виникатимуть у громаді, та акумуляція волонтерського потенціалу навколо цих потреб.
  4. Сімейний простір для підтримки родин: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення заходів для родин.

Захід проводила консультантка Міністерства соціальної політики України із залучення територіальних громад до експериментального проєкту Людмила Передерей. Вона презентувала аудиторії практичні рекомендації щодо взаємодії представників органів місцевого самоврядування та надавачів комплексної соціальної послуги формування життєстійкості.

До зустрічі в офлайн режимі долучилися фахівці утворених та залучених до еспериментального проекту в області центрів життєстійкості Луцької, Нововолинської, Володимирської, Зимнівської та Устилузької громад. До розмови також долучилися керівники департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації, головного управління Національної соціальної сервісної служби України у Волинській області, Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь» та інші фахівці.

Також у заході, в режимі відео конференції, брали участь заступники голів райдержадміністрацій, заступники міських, селищних, сільських територіальних громад, керівники управлінь соціальної та ветеранської політики міських рад, райдержадміністрацій та інші.

 

Департамент соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації