20210818163037.JPG, фото
18 серпня 2021, 16:29
останні оновлення: 20 грудня 2023

Газета «Голос України» - активний учасник українського державотворення

Таку назва мала зустріч  із Миколою Якименком, почесним краєзнавцем України, власним кореспондентом  парламентської газети, яка відбулася 16 серпня 2021 року в Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.  Захід – перша імпреза у циклі заходів книгозбірні, присвячених вікопомній даті – 30-річчю проголошення незалежності України.

На початку зустрічі модератор – завідувач відділу читальних залів Жанна Литвина – підкреслила, що створення газети відбулося на хвилі національного піднесення, викликаного активністю українського суспільства під час і після виборів до Верховної Ради України 1990 року. До складу найвищого органу ввійшли непересічні особистості , які стали уособленням демократичних мрій народу, – В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Ігор Юхновський, Лесь Танюк та ін..

Серед тих, хто голосував за рішення щодо заснування газети в українському парламенті,  – Андрій Бондарчук, письменник, публіцист, журналіст, а в 90-і роки – учасник прийняття Верховною Радою доленосних документів – Декларації про державний суверенітет, Акт проголошення Незалежності України, Акту Незалежності України. Під час зустрічі Андрій Іванович розповів про події, які передували виборам до Верховної Ради України на Волині, шалений  спротив  партапарату позитивним змінам на Горохівщині, адже як журналіст газети «Правда Украины» він сміливо підняв голос проти так званої «семенцовщини». Із перших днів виходу (1січня 1991 року) газета стала літописцем становлення Української держави. Андрій Іванович був одним із «хрещених батьків» часопису  Верховної Ради. Редакційний колектив очолив народний депутат Сергій Правденко. Разовий тираж газети у січні 1991 року складав  166 тис. примірників. Газета здобула авторитет чесного і правдивого видання. Нині головним редактором є Анатолій Горлов. Перевагою газети вважається наявність розлогої інформації та глибоких аналітичних статей з регіонів.

За три десятиліття власними кореспондентами від Волині були також – Богдан Берекета, Роман Жижара.

Вісімнадцять років власним кореспондентом газети «Голос України» від Волинської області є Микола Якименко, який доносить жителям України уявлення про сьогоднішню Волинь, її досягнення і проблеми. Всеукраїнський читач бачить наш край очима і серцем Миколи Якименка, який переконує жителів України в неповторності нашого краю. Вісімнадцять років у часописі, сотні статей, унікальний досвід володіння пером….

Особливе зацікавлення Миколи Олександровича – історичне краєзнавство, минувшина Волині, дослідження невідомих сторінок минулого, зокрема, вивчення історії волинського пива, долі малих річок, залізничних доріг. Пише Микола Якименко і про будні ветеранських організацій, про героїв, які тримають оборону від ворога на Сході України. Неодноразово в газеті «Голос України» публікувалися репортажі з заходів патріотичного змісту, що відбувалися і в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки. Не випадково Миколі Якименку присвоєне звання Почесного краєзнавця Волині.

Під час зустрічі Микола Якименко розповів про будні і свята в складі редакційного колективу парламентської газети, з особливим пієтетом висловився про події, пов’язані з відзначенням 150-річчя від дня народження Лесі Українки на Волині, а також подарував книгозбірні книгу «30 років незалежності»: збірка історико-публіцистичних статей авторства журналістів Верховної Ради «Голос України» за загальною редакцією Анатолія Горлова». Книга побачила світ буквально нещодавно у видавництві «Гама принт» (м. Київ).

Слід відзначити, що розповідь про газету «Голос України»  за 30 років її активної діяльності в інформаційному просторі країни стала можливою завдяки наявності у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки унікального сховища документів на паперових носіях, де містяться газети, журнали з 1947 року.

 Під час зустрічі гості бібліотеки мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою на тему: «Голос України» – сучасний літопис українського державотворення».