06 січня 2019, 12:27
останні оновлення: 09 квітня 2019

грудень

Щомісячна інформаційно-аналітична записка

стосовно суспільно-політичної ситуації

у Волинській області

(за грудень 2018 року)

 

  1. Аналіз резонансних суспільно-політичних подій в регіоні за місяць: основні тенденції та прогноз

Протягом грудня суспільно-політична ситуація в області характеризувалась низьким рівнем активності та перебувала на контролі.

Керівництвом області проводились наради та зустрічі, що стосувались вирішення пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку та забезпечення стабільності в регіоні.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проводив наради з радниками, помічниками та заступниками голови облдержадміністрації, а також щодо роботи ДП «Волиньторф», (у режимі відеоселектору) щодо використання бюджетних коштів державних програм, з окремими райдержадміністраціями щодо підготовки та організації перших та додаткових місцевих виборів в ОТГ області, які відбулись 23 грудня 2018 року, розширене засідання (у режимі відеоселектору) Ради оборони області, мав робочі зустрічі з керівником «Ощадбанку» А.Паскевичем та представником Фонду соціального страхування, з робочим візитом перебував в Локачинському районі, де провів виїзний прийом громадян в с.Привітне, вручав державні нагороди і відзнаки, взяв участь у першому засіданні Рад Регіонального розвитку Ковельського, Луцького районів, м.Нововолинськ, у відкритті Нововолинського та Горохівського інклюзивно-ресурсних центрів, у суспільно-політичному ток-шоу Волині «Протилежний Погляд», у засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, в урочистих заходах Луцького міськрайонного суду Волинської області з нагоди Дня працівників суду, у театралізованому святі засвічення головної новорічної ялинки міста Луцька, проводив роботу з депутатами обласної ради, новообраними головами об’єднаних територіальних громад, заступниками, помічниками голови облдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук проводив нараду щодо проведення одноденної інформаційної сесії з метою ознайомлення учасників з умовами участі та правилами відбору Фази впровадження Програми «U – LEAD з Європою» в частині створення ЦНАПів, взяв участь в урочистостях з нагоди 25-річчя від Дня заснування Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук проводив наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів облдержадміністрації, з питань роботи департаменту агропромислового розвитку, щодо діяльності управління містобудування та архітектури, робочі наради з представниками Центру розвитку місцевого самоврядування щодо вирішення проблемних питань ОТГ області, а також з питань наповнення бюджету Пенсійного фонду України в області, засідання регіональної робочої групи з вивчення, моніторингу та аналізу проектних заявок на проекти, видатки на які здійснюватимуться за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, засідання комісії та групи управління субпроектом Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», робочої групи з питань ефективного використання бюджетних коштів, взяв участь у Форумі місцевого самоврядування (м.Київ), сесії Ковельської міської ради.

Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець разом із заступником голови облдержадміністрації Денисом П’ятигорцем взяла участь у бюджетних слуханнях головних розпорядників коштів, керівників бюджетних установ та організацій, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету, разом із заступником голови облдержадміністрації Валентином Цьосем - у Всеукраїнській нараді (в онлайн-режимі) під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Г.Зубка з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю, провела наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації і робочої групи з розгляду питань надання обласною державною адміністрацією дозволів на право користування пільгами з оподаткування, робочу нараду з питань забезпечення медпрепаратами за програмою «Доступні ліки» громадян з обмеженими можливостями, засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій громадян, мала зустріч з активом чорнобильських громадських організацій, провела прийом громадян з особистих питань, взяла участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питань використання державної субвенції на оздоровлення, в обласному святі до дня Святого Миколая Чудотворця для дітей соціально вразливих категорій, у відкритті Ратнівського інклюзивно-ресурсного центру, у тематичній зустрічі з родинами загиблих учасників антитерористичної операції, в урочистих зборах з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та покладанні квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобильської катастрофи» на Меморіалі Вічної Слави, меморіальної дошки А.Д. Грищенку, фотостенду «Герої Небесної Сотні. Загинули за Єдність України», у колегії управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

Заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось проводив прийом громадян з особистих питань, взяв участь в інвестиційному форумі Україна – ЄС з відновлюваної енергетики (м.Київ).

Заступник голови облдержадміністрації Денис П’ятигорець взяв участь у відкритті навчально-практичного центру з підготовки робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» (Володимир-Волинське вище професійне училище), у засіданні Ківерцівської районної Ради Регіонального розвитку, провів засідання обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій.

 

28 грудня у Любомлі відкрили вісімнадцятий на Волині інклюзивно-ресурсний центр - навчальний заклад, який покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти Таким чином, Волинь виконала умови Меморандуму про співпрацю, який 21 лютого 2018 року підписала пеpша леді Укpаїни Маpина Пopoшенкo з обласною державною адміністрацією.

27 грудня у Луцьку стартував проект під назвою «Шкільний офіцер поліції». Навчальну модель запозичили у канадських колег. Щодня четверо офіцерів відвідують учнів 27 шкіл міста Луцька та спілкуються з ними.

27 грудня у прокуратурі Волині відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів та органів державного контролю області, на якій обговорили стан боротьби зі злочинністю, протидії правопорушенням у бюджетній та податковій сферах, а також стан організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях цієї категорії. Учасниками наради розроблено низку узгоджених заходів задля активізації протидії правопорушенням у бюджетній та податковій сферах.

26 грудня заступник голови Волинської облдержадміністрації Денис П’ятигорець, заслужений артист України Адам Горбатюк та учасниця шоу «Голос країни» Марія Хурсенко виконували колядки із дітьми з особливими потребами. Захід відбувся в рамках флешмобу «Спілкуйся на рівних», який започаткував голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

26 грудня під час прес-заходу «Реформа децентралізації на Волині у 2018: здобутки, виклики, перспективи» у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування поінформували, що Волинська область в загальноукраїнському рейтингу областей щодо формування ОТГ займає четверту сходинку. Після виборів у 9 громадах 23 грудня, створили вже 50 ОТГ на Волині, які з січня функціонуватимуть з новими повноваженнями. Володимир-Волинський район повністю вкритий об’єднаними громадами, решта районів тяжіють до цього показника. Наразі 40 громад мають прямі відносини з державним бюджетом.

26 грудня ПАТ «Волиньгаз» повідомило, що у поточному році встановило 3,5 тис лічильників газу і спрямовує всі зусилля на встановлення лічильників споживачам, які використовують газ для приготування їжі, тобто користуються лише газовими плитами. В області лічильниками газу оснащено домоволодіння понад 236 тис. квартир разом із вузлами обліку газу (ВОГ), що становить 98 % від загального числа споживачів компанії. Прилади обліку для решти 4600 споживачів будуть встановлені в наступному році.

25 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди Різдва Христового спільно з секретарем міської ради, виконувачем повноважень Луцького міського голови Григорієм Пустовітом та консулом Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Пьотром Матусяком.

24 грудня голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко спільно з учнем Колківського вищого професійного училища провели майстер-клас із приготування піци для дітей з інвалідністю. Такий захід відбувся у рамках флешмобу «Спілкуйся на рівні».

22 грудня відбулася чергова передача Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області земель поза межами населених пунктів сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність волинським об’єднаним громадам. 14 ОТГ отримали 24 234, 69 гектарів земель поза межами населених пунктів с/г призначення. Це четверта передача землі волинським ОТГ.

23 грудня відбулись перші вибори у 9 і додаткові у 7 об’єднаних територіальних громадах на Волині. Зокрема, згідно з інформацією заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Дениса П’ятигорця БПП «Солідарність» взяла 43,6 відсотки депутатських мандатів на цих виборах у Волинській області і це найкращий результат у державі. Очолять новостворені ОТГ 1 – представник «УКРОПу», 2 – БПП «Солідарність» і 6 – самовисуванців, яких підтримувала Солідарність».

22 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко та народний депутат України Степан Івахів взяли участь у засіданні Ратнівської районної ради Регіонального Розвитку, а також ознайомились з роботою Ратнівської центральної районної лікарні, де оглянули томограф. Голова облдержадміністрації відвідав також дошкільний навчальний заклад с.Якушів та СТОВ «Ратнівський аграрій» Забродівської ОТГ.

21 грудня голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко з ректором Луцького Національного технічного університету Петром Савчуком підписали Меморандум про співпрацю. Однак першим предметним спільним проектом була організація та проведення міжнародного інвестиційного форуму «Волинь Інвест 2018», де студенти були волонтерами та, навіть, самостійно розробляли проекти.

21 грудня під час чергової сесії Іваничівської районної ради на Волині двома третинами голосів депутати райради висловила недовіру голові районної державної адміністрації Лілії Кревській.

21 грудня у Прилісненській ОТГ запрацювала перша в Маневицькому районі поліцейська станція. Вона обслуговуватиме територію семи населених пунктів, де мешкає майже шість тис. жителів. Це вже 14 поліцейська станція, яка функціонує на території області.

20 грудня на черговій ХХІІ сесії Волинської обласної ради обласний бюджет на 2019-й рік прийняли без дотримання регламенту, з порушенням процедури. Також депутати встановили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області, прийняли рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні», підтримали звернення до Президента України щодо негайного скасування рішення Кабінету Міністрів про підвищення ціни на газ для населення. Серед присутніх був голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, його заступники, керівники управлінь та відділів облдержадміністрації. Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області поінформував про критичну ситуацію, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності. Чимало питань порядку денного стосувалось внесення змін до діючих обласних програм, реорганізації закладів сфери охорони здоров’я області тощо. Фракція Радикальної партії Олега Ляшка припинила існування у Волинській обласній раді, у зв’язку із виходом з фракції двох депутатів, а з фракції УКРОПу виключили Петра Савчука ректора Луцького НТУ.

20 грудня в облдержадміністрації проходили експертні зустрічі (у режимі відеоселектору) щодо обговорення пріоритетів діяльності Уряду на тему: «Запровадження середньострокового бюджетного планування».

19 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко у селі Підгайці Луцького району вручив шести дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування ключі від чотирьох квартир у новозбудованих будинках, відвідав Підгайцівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія», де вручив сертифікат на отримання комп’ютерного обладнання в рамках Всеукраїнського пілотного проекту «Електронний підручник для загальної середньої школи», ініційованого Міністерством освіти та науки України, у якому беруть участь три навчальні заклади на Волині. Також взяв участь у відкритті ресурсної кімнати ЗОШ І-ІІІ ступенів та ознайомився зі станом проведення ремонтних робіт інклюзивно-ресурсного центру

19 грудня шестеро талановитих дітей з Волині, які відзначилися своїми успіхами на лише в області, а й на теренах усієї України, гостювали на урочистому прийомі подружжя Порошенків з нагоди Дня Святого Миколая.

19 грудня в обласному, районних, інших населених пунктах Волині проходили святкові дійства до Дня Святого Миколая, театралізовані вистави, концертні програми інші святкові заходи, зокрема, для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей учасників бойових дій (учасників АТО), дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, а також святкові заходи в інклюзивно-ресурсних центрах, інтернатних закладах, лікарнях та у відділеннях стаціонарного догляду і засвічення новорічних ялинок у містах і селах краю тощо.

18 грудня у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось підведення підсумків роботи проекту «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками» за участю віце-консула Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марека Запура та координатора проекту Ельвіри Яцути. В рамках проекту 11 грудня у луцькому розважальному центрі «Промінь» проходила ярмарка-продаж сирів від виробників з Волині та Рівненщини. Протягом липня-грудня 2018 року ВОГО «Фонд місцевого розвитку» з України та Фундація Європейська Академія Самоврядування з Польщі, реалізовуючи згаданий проект, проводили навчання для сироварів у форматі тренінгів, навчальних візитів до кращих підприємств України та Польщі. Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога» в галузі розвитку, а також підтримку Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку і Департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.

18 грудня в приміщенні центральної районної бібліотеки за участі керівників Горохівської райдержадміністрації, районної і міської рад відбулися громадські слухання щодо створення міськрайонного ЦНАПу.

17 грудня під час брифінгу в управлінні охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації за участі керівника управління Ігоря Ващенюка та консультантки з управління субпроектом Світового банку Марії Адамчук поінформували, що з 1 липня наступного року амбулаторії матимуть можливість, попередньо залучивши додаткові кошти, надавати пацієнтам низку послуг безоплатно, зокрема, консультації, біопсію чи амбулаторні операції. Медичні заклади зможуть залучити кошти, якщо встигнуть запровадити всі зміни, передбачені медичною реформою, а саме реорганізуються в некомерційне комунальне підприємство та підпишуть договір з Національною службою здоров’я України. Окрім того, заплановано провести швидку комп’ютеризацію первинних медзакладів, що дозволить багато речей робити дистанційно і через телефон. У селах на Волині мають збудувати 9 амбулаторій. Загалом на будівництво амбулаторій у сільських місцевостях на Волині скерують держсубвенцію, завдяки якій до 2020 року в області повинні запрацювати 180 амбулаторій загальної практики сімейної медицини

15 грудня делегація з Волині на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Киричуком перебувала у Києві на площі перед собором Святої Софії, де відбувся Об’єднавчий Собор Української православної церкви, аби долучитися до історичної події в українській історії.

15 грудня для понад 120 дітей загиблих атовців у РЦ «Промінь» влаштували свято з іграми, розвагами, аквагримом, фотосесіями, басейном, екскурсіями, переглядом мультфільму, дискотекою, а їх мами відвідали майстер-класи, лекції психолога, концерт. Голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко вручив діткам загиблих атовців солодкі подарунки. Пізніше в Луцькому базовому медичному коледжі відбулась зустріч з вдовами воїнів АТО, де перед початком концерту Олександр Савченко вручив відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» волонтеру Руслану Теліпському.

15 грудня у Волинському державному центрі естетичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл та технічних навчальних закладів, що в Луцьку, відбувся фестиваль «Самоцвіти» талановитих дітей, чиї батьки захищають або ж захищали цілісність держави, за участю військових капеланів та волонтерів. Під час заходу проходили майстер-класи та виготовлення колективної інсталяції. Наприкінці заходу усі діти військових отримали подарунки від Святого Миколая.

15 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у відкритті гончарного цеху для дітей у селі Липини Луцького району. Школа гончарства «Осередок», для облаштування якої використано близько 270 тисяч гривень з місцевого бюджету, відтепер безкоштовно приймає учнів у двох дитячих та одному дорослому гуртках.

14 грудня в обласному, районних центрах, інших населених пунктах Волині проходили заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, зокрема урочисті збори, покладання квітів, поминальні панахиди за жертвами Чорнобильської катастрофи, зустрічі з постраждалими та учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зібрання громадських організацій, що опікуються цією проблематикою.

13 грудня під час наради в облдержадміністрації щодо використання бюджетних коштів державних програм поінформували, що у Волинській області використають понад 6 млн грн субвенції з державного бюджету для придбання 16 квартир для 22 дітей-сиріт.

13 грудня у Волинському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (у режимі відеоселекторного зв’язку) відбулись експертні зустрічі для обговорення пріоритетів діяльності Уряду на тему: «Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій».

13 грудня в.о. генерального директор ДП «Волиньвугілля» Андрій Пилипюк повідомив, що до кінця грудня планують повністю виплатити заборгованість із заробітної плати гірникам та поінформував про плани на наступний рік щодо запуску механізованої лави на шахті «Бужанська» і заміну технології видобутку та стругову лаву на шахті №9 «Нововолинська», що дасть можливість працювати беззбитково, не брати кошти в держави і вийти на самоокупність.

12 грудня на Волинь прибули 23 автомобілі марки «Пежо 301» для сімейних лікарів. Їх закупили за кошти співфінансування субпроекту «Вдосконалення надання допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту МОЗ і Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей». Вартість автівок 8,257 млн грн. Завдяки проведенню відкритих торгів у системі публічних закупівель вдалося зекономити близько 400 тис грн на автомобілях, а при виборі марки та моделі транспортних засобів брали до уваги їхню надійність і якість. Після розмитнення та реєстрації транспортні засоби доправлять на місця, в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Наступного року всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини на території області хочуть забезпечити автотранспортом.

12 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко зустрівся з головою міжнародного альянсу «Азербайджан – Україна» Ельмаром Мамедовим. Головні питання, які обговорювали, - перспективи розвитку туристичної галузі Волині, зокрема на Світязі Шацького району, співпрацю в галузі туризму між Україною та Азербайджаном, інвестування у курортне селище Щацьк.

12 грудня в облдержадміністрації поінформували, що Волинь посідає 7 місце за рівнем захворюваності на кір і ситуація ще залишається напруженою. Саме тому започатковано проведення міжвідомчих нарад під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець, на яких детально аналізують ситуацію, обговорюються спільні заходи оперативного реагування на спалахи захворювання у закладах освіти області. Організовано також роботу серед батьківської громадськості та у колективах працівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти щодо проведення щеплень учням та працівникам виїзними тимчасовими пунктами у закладах освіти. Як результат, за оперативними даними у листопаді-грудні завдяки тісній співпраці між управліннями освіти, науки та молоді облдержадміністрації, а також управління охорони здоров’я облдержадміністрації, активній позиції райдержадміністрацій вакциновано близько 1,5 тис. дітей.

12 грудня у Цегівській сільській раді Горохівського району за участі голови райдержадміністрації Юлії Гринчук відбулись громадські слухання щодо будівництва сміттєвого полігону поблизу села Цегів. З метою пошуку правильного рішення, щодо продовження / не продовження будівництва сміттєзвалища в районі створено робочу групу аби не втративши ні державних коштів, ні можливостей.

11-12 грудня делегація Волинської облдержадміністрації на чолі з керівником патронатної служби апарату ОДА Валерієм Криворогом перебувала з робочим візитом у Республіці Польща, де, зокрема, обговорювали питання відродження історичного населеного пункту Олика Ківерцівського району, що на Волині, покращення прикордонної інфраструктури і розбудови пунктів пропуску, а також реалізацію проекту «Розширення провінційної дороги № 812 на ділянці Королювка-Влодава».

11 грудня біля будівлі Волинської обласної державної адміністрації пройшов флешмоб на підтримку військовополонених моряків. За участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка, народного депутата України, бійця «Айдару» Ігоря Лапіна, учасників антитерористичної операції, працівників ОДА та громадськості відбулось підняття прапора військово-морських сил України, аби підтримати моряків, над якими триває суд у Російській Федерації. Право підняти прапор військово-морських сил України надали старшому сержанту, учаснику АТО, морському піхотинцю Анатолію Горуну. Такі ж заходи пройшли у кожному районному центрі області.

11 грудня німецька делегація з партнерського краю Ліппе відвідала обласний центр Волині. Зокрема, під час засідання 50-ї сесії Луцької міської ради окремим членам делегації вручили подяки міського голови за активну співпрацю між регіонами, які спільно реалізовуватимуть проект «Екологічна дружба понад кордонами».

11 грудня депутати Луцької райради на позачерговій 33 сесії прийняли рішення «Про звернення депутатів до Президента України щодо недопустимості втручання у виборчий процес». У двох депутатів Луцької районної ради правоохоронці нещодавно провели обшуки, які обранці громади пов’язують з передвиборчим процесом у новоутворених ОТГ, у яких вони беруть участь в якості кандидатів на посади голів об’єднаних громад. Волинська обласна прокуратура виключає будь-який зв’язок процесуальних дій правоохоронців з політикою, адже процесуальні дії в кримінальних провадженнях за фактами розтрати коштів службовими особами КП «Луцьке», засновником якого є районна рада, проводились ще з 2017-го року.

11 грудня за результатами наради щодо роботи ДП «Волиньторф» під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченка за участі генерального директора Державного концерну «Укрторф» Андрія Озерчука, директора ДП «Волиньторф» Івана Киричика, директора Маневицького торфозаводу Володимира Щербачука та керівників профільних структурних підрозділів ОДА, де детально проаналізували фінансово-господарську діяльність, розглянули питання поновлення договорів оренди земельних ділянок, судові провадження, що тривають досі, вирішили звернутись до контролюючих та правоохоронних органів з вимогою провести комплексну перевірку господарської діяльності «Волиньторф» для того, щоби зробити діяльність підприємства прозорою. Голова облдержадміністрації запевнив, що підприємство буде працювати та видобувати торф, а волиняни будуть забезпечені роботою.

11 грудня у зв’язку із погіршенням погодних умов на території Волинської області діє 30 стаціонарних пунктів обігріву. Окрім того, додатково можливе залучення 3 мобільних пунктів обігріву управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, що вивозяться на автомобілях підвищеної прохідності.

11 грудня ПуАТ «Укрпошта» поінформувала про завершення встановлення POS-терміналів для прийому оплати платіжних карт у найбільш завантажених поштових відділеннях України в обласних центрах та населених пунктах, де мешкає понад 2000 жителів. На Волині «Укрпошта» встановила 92 термінали для банківських карт у відділеннях зв’язку області.

11 грудня у приміщенні ГУНП у Волинській області проводились слідчо-розшукові дії, зокрема, обшуки працівниками Головного слідчого управління Нацполіції у зв’язку зі справою, яка стосується автогосподарства волинської поліції.

11 грудня волинська поліція поінформувала про проведену роботу, спрямовану на забезпечення прав та законних інтересів представників ромської громади, зокрема, про співпрацю з громадськими організаціями «Терне-Рома» та «Роми Волині», а також проведені роз’яснення ромам їх прав, батькам - обов’язків із забезпечення належних умов проживання, навчання та виховання дітей. Загалом, на території Волинської області проживає понад 2 тисячі осіб ромської національності. Найчисельніші громади ромів мешкають у Луцькому, Ковельському, Ківецівському та Горохівському районах.

10 грудня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Валентина Цьося проаналізували використання об’єднаними територіальними громадами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Кошти не перехідні, а тому, у разі їх не освоєння, повертаються наприкінці року до державної скарбниці. Наразі, завдяки економії коштів, надійшло три заявки щодо надання висновку про відповідність плану соціально-економічного розвитку громади від Самарівської, Цуманської та Поворської ОТГ. Усі пропозиції від об’єднаних територіальних громад щодо отримання висновку про відповідність плану соціально-економічного розвитку громади після підпису головою облдержадміністрації Олександром Савченком, направлять для затвердження до Мінрегіонбуду.

10 грудня 14-ій окремій механізованій бригаді виповнилось 4 роки. Урочистості з нагоди створення військової частини, що відбулися на Сході (Луганська область) і на Заході країни (м. Володимир-Волинський, Волинська область), були лаконічними та нетривалими – привітання та відзнаки від командира, щирі слова вітань від друзів і найменших земляків. Бійці упевнені, наступні дні народження героїчної бригади будемо відзначати разом із перемогою - у цілісній, єдиній, сильній, мирній і щасливій Україні.

10 грудня на Волині приєднались до Всеукраїнського тижня права – заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян. В цей день, коли відзначають 70-ту річницю Загальної декларації прав людини, у закладах освіти області проведено Всеукраїнський урок «Права людини». Протягом 10–16 грудня проходили правоосвітні заходи для дітей з метою запобігання дискримінації та насильству в школі. У всіх вишах області, які готують юристів проводились науково-практичні семінари та конференції з проблем забезпечення прав і свобод людини, консультування громадян у громадських приймальнях та Бюро правової допомоги, конкурси, мистецькі виставки, медіатеки, працював кіноклуб про права людини.

7 грудня у Голобському Будинку мистецтв проходило перше районне засідання Ради регіонального розвитку Ковельщини, яке відкрив голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Також відбулись громадські слухання з питання проекту районного бюджету на 2019 рік. Участь у засідання взяли сільські та селищні голови, керівники ОТГ, депутати районної, селищних, сільських та обласної ради, ветерани органів місцевого самоврядування, керівники установ, служб та організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних відомств центральних органів виконавчої влади, представники Громадської ради при райдержадміністрації та громадськість району.

7 грудня у Волинському краєзнавчому музею, в рамках проекту «Наші захисники», пройшов захід, присвячений волинянам-співробітникам Служби безпеки України, які захищають безпеку громадян і територіальну цілісність держави. Захід присвятили пам’яті капітана СБУ Віктора Мандзика, який загинув 21 березня 2015 року у м. Волноваха на Донеччині під час виконання службового завдання.

7 грудня на фасаді школи Видерта Камінь-Каширського району відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику ООС, уродженцю села Сергію Цепуху.

6 грудня обласний центр Волині і 5 інших міст-учасників Програми «Інтеркультурні міста» в Україні стали пілотними у проведенні розробленого Радою Європи тесту на інтеркультурне громадянство. До 20 грудня члени міської громади самостійно оцінювали свої навики та готовність бути активним громадянином у різноманітному багатокультурному суспільстві, пройшовши тест з посилання на сайті Луцької міської ради. Зібрана після проходження тесту інформація буде направлена експертам Ради Європи для аналізу та розробки відповідних висновків і рекомендацій. Крім того, результати тестування разом із результатами аналізу індексу інтеркультурності Луцька, будуть використані для розробки стратегічних завдань інтеркультурної політики міста.

5 грудня у с. Боратин Луцького району представники Волинського обласного центру зайнятості та Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування розповіли про мету та завдання і подальшу співпрацю у рамках реалізації проекту «Успішна громада» у Боратинській громаді. Проект передбачає підготовку кваліфікованих фахівців саме для потреб ОТГ, проведення ярмарків вакансій, тренінгів, семінарів. Також у рамках реалізації проекту на порталі Волинського обласного центру зайнятості буде створений електронний кабінет для кожної ОТГ області, де буде розміщена актуальна інформація щодо ситуації на ринку зайнятості. Тому такий проект – реальна можливість отримати кваліфікованих фахівців та зробити ще один крок у розвитку громади.

5 грудня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, за участі представників Управління поліції, Регіонального центру з надання БПД, викладачів та молодих правників — студентів вищих навчальних закладів міста Луцька відбувся правоосвітній захід, організований спільно юстицією Волині та громадською організацією «Велес+» і громадською спілкою «Безпечний світ». Зустріч відбулася в рамках проведення у Волинській області міжнародної акції «16 днів проти насильства» та з нагоди відзначення Міжнародного Дня волонтера.

5 грудня в стінах Волинської обласної державної адміністрації заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета, голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області обговорили перспективи та можливості аграрної галузі краю, зокрема, говорили про потенціал Волині у галузі сільського господарства, збереження лісів, проект індустріального парку в Ковелі, який приведе чимало інвесторів, про туристичний потенціал краю - Луцький замок, відновлення інфраструктури Шацьких озер, розбудову Олики. Окрім того, йшлося про дотації від держави для місцевих фермерів та сільгоспвиробників. Опісля відбулась skype-конференцію Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань надання державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і нарада-семінар з актуальних питань розвитку фермерства за участю фахівців журналу «Агро Про», представників банківських установ, головного управління Держгеокадастру в області, ДФС в області, Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.

5 грудня на волинських пунктах пропуску, які відносяться до зони діяльності Волинської митниці ДФС, побувала іноземна делегація на чолі з Представником митної служби в Україні та Республіці Молдова Посольства Федеративної Республіки Німеччина. Митному аташе Посольства ФРН Хайку Вільду, якого цікавили завдання та особливості роботи митних постів в Ягодині та Устилузі, презентували роботу, включаючи українсько-польську та українсько-білоруську ділянки кордону, а також надали відповіді на запитання про організацію протидії контрабанді та митним правопорушенням, захист прав інтелектуальної власності на кордоні з Євросоюзом. Дипломат позитивно оцінив ініціативи ДФС України щодо оснащення МАПП Ягодин додатковим модернізованим обладнанням для контролю за переміщенням товарів.

5 грудня у Нововолинській міській раді проходили громадські слухання щодо прийняття проекту рішення виконавчого комітету Нововолинської міської ради «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування пасажирським автомобільним транспортом в режимах звичайного та маршрутного таксі».

5 грудня управління ДСНС України у Волинській області повідомило про повернення з Ічні Чернігівської області волинських саперів ДСНС, які з 9 жовтня допомагали ліквідовувати наслідки надзвичайної ситуації на військових складах. Всього волинськими саперами вилучено близько 4 тисяч вибухонебезпечних предметів.

4 грудня на Сході загинув боєць 14-ї ОМБр Богдан Хлівний, уродженець Кривого Рогу, де 6 грудня оголошено Днем жалоби.

4 грудня у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся тренінг «Розробка проектів розвитку, які можуть фінансуватися коштом ДФРР».

4 грудня голова облдержадміністрації Олександр Савченко оглянув у Волинській обласній клінічній лікарні сучасний ангіограф – апарат для дослідження судин, аналогів якому нема в жодному медичному закладі України. Коштує ангіограф майже 620 тисяч доларів та придбаний в рамках субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

4 грудня Шацька селищна рада оприлюднила інформацію про участь у проекті «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг». Проект реалізується програмою U-LEAD та міжнародною благодійною організацією Партнерство «Кожній дитині». Мета проекту – сформувати розуміння особливостей соціальної підтримки вразливих верств населення ОТГ через впровадження моделі інтегрованих соціальних послуг. Проект реалізовуватиметься з грудня 2018 року по грудень 2019 року.

3-10 грудня згідно з бюджетним регламентом обласної ради, представницька влада Волині проводила бюджетні слухання з участю депутатів обласної ради, головних розпорядників коштів та керівників закладів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області проекту рішення «Про обласний бюджет на 2019 рік», розроблений департаментом фінансів ОДА.

3 грудня оприлюднено інфографіку про основні показники 2015-2018 рр Волині, підготовлену за результатами комплексного аналізу діяльності ОТГ краю, який став свідченням того, що об’єднання – це шлях до успіху та багатої громади. Аналіз підготовлено до проведення Волинської Ради регіонального розвитку, що відбулась 29 листопада, та з метою формування «Нового перспективного плану розвитку територій Волинської області на 2019-2021 роки». Для ефективної роботи засідання Рад провели в районах та містах краю, де розглядали вже конкретні ідеї, проекти та бачення. На початку наступного року відбудеться чергове засідання Ради регіонального розвитку Волині.

3 грудня у Луцьку на вулиці Лесі Українки змонтували виставку банерів історичних постатей України. На 13-ти двосторонніх стендах – фотографії та біографічні відомості про Олену Телігу, В’ячеслава Чорновола, Марка Безручка, Агатангела Кримського та інших. Експозиція зроблена зі стійких до погодних умов матеріалів, не боїться вітру, снігу і дощу. Виставка створена за сприяння Міністерства спорту і молоді України, Інституту національної пам’яті, Центру національно-патріотичного виховання і громадських ініціатив обласного центру Волині.

Впродовж місяця депутати на сесіях районних, міських та сільських рад, окремі громади Волині приймали звернення до керуючого Волинською єпархією УПЦ (МП) єпископа Луцького та Волинського Нафанаїла та керуючого Володимир-Волинською єпархією УПЦ (МП) Володимира із закликом підтримати створення єдиної української церкви. Також на сесіях районних, міських рад були прийняті бюджети на 2019 рік, звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Голови Верховної Ради щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.

Впродовж місяця проводилось навчання членів дільничних виборчих комісій з перших та додаткових місцевих виборів, які відбулись 23 грудня 2018 року у 9 об’єднаних територіальних громадах на Волині.

У грудні в обласному, районних центрах, інших населених пунктах Волині, у навчальних та мистецьких закладах за участі громадськості та духовенства проходили заходи у зв’язку з введенням Радянських військ в Республіку Афганістан, зокрема у м. Луцьк відбулось покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на меморіальному комплексі «Вічної Слави», з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного дня людей з інвалідністю, Міжнародного дня волонтерів, Дня Збройних Сил України, Дня місцевого самоврядування, а також професійних свят – працівників архівних установ, прокуратури, статистики тощо.

У січні можна очікувати помірний рівень активності представників обласних осередків громадських об’єднань та політичних партій.

 

  1. Структура політичного життя регіону

Головне територіальне управління юстиції у Волинській області зареєструвало 11.12.2018 року нову обласну регіональну парторганізацію політичної партії «Громадська позиція». Загалом на Волині зареєстровано 249 обласних організації політичних партій.

 

28 грудня представники Центру політичної аналітики та виборчого консалтингу оголосили політичні підсумки року на Волині. Найбільш успішним політиком визнано голову Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка, другу позицію розділив нардеп Ігор Гузь з депутатом Луцької міської ради Андрієм Покровським. За ними слідує заступник голови Волинської ОДА Денис П’ятигорець, а колишнього керівника департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Івана Мирку визнали «політиком-несподіванкою року». Організатори заходу протягом грудня 2018 року провели опитування 20 експертів - політичних аналітиків, політологів, громадських діячів, активістів, які не мають прив’язки до політичних сил, - стосовно політичного життя області та рейтингів політиків і партій.

27 грудня народний депутата України Ірина Констанкевич працювала у Камінь-Каширському районі, де вручала новорічні подарунки дітям загиблих учасників АТО.

26 грудня перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик (ВО «Свобода») під час прямого ефіру на ТРК «Аверс» говорив про підсумки роботи облради за рік, що минає. А 22 грудня інтернет-сайт «Свобода. Волинь» розміcтив звіт голови фракції ВО «Свобода» Анатолія Вітіва про роботу у Волинській обласній раді.

21 грудня у Ківерцівській центральній районній лікарні відбулась зустріч трудового колективу з народним депутатом України Іваном Крульком (ВО «Батьківщина»).

21 грудня у Ківерцівському районному будинку культури ім.М.П.Ковальова відбулась зустріч із Дмитром Добродомовим («Народний контроль»).

20 грудня до новорічних свят діти 1-4 класів та дошкільнята Ковельського району отримали від Благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» 700 подарунків.

18 грудня заступник голови ВО «Свобода» Руслан Кошулинський провів зустріч з волинянами у Старовижівському районному будинку культури та у приміщенні Ківерцівського районного будинку культури ім.М.П.Ковальова.

18 грудня «Батьківщина» Волині створила Центр протидії фальсифікаціям та відкрила «гарячу лінію», куди мали змогу звернутися всі громадяни і повідомити про факти порушень виборчого законодавства.

16 грудня під час робочого візиту до Камінь-Каширського району народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич зустрілася із жителями села Боровне.

16 грудня у місті Ківерці відбулися дебати кандидатів на посаду голови Ківерцівської ОТГ. Участь у дебатах взяли усі 6 кандидатів, які почергово представляли свою програму та давали відповіді на запитання. В залі було близько 150 осіб, в основному прихильники кожного з кандидатів.

15 грудня лідер Соціалістичної партії Ілля Кива відвідав м.Ківерці, де у приміщенні районного будинку культури ім. М.П.Ковальова зустрівся з жителями міста. У залі було близько 50 осіб, серед яких кандидати в депутати від цієї політичної сили, які брали участь у виборах 23 грудня 2018 року в ОТГ району, керівники обласного та районного осередків партії, прихильники політсили. І.Кива презентував свою партію, себе, як майбутнього кандидата в Президенти України та просив підтримати своїх кандидатів в депутати до місцевих ОТГ. Крім І.Киви виступали керівники обласного і районного осередків Соціалістичної партії, кандидати в депутати ОТГ.

14 грудня народний депутат України Ігор Гузь провів публічний звіт за 2018 рік у Культурно-мистецькому центрі Володимира-Волинського.

14 грудня у Луцьку відбулась обласна партійна конференція «Об’єднання «Самопоміч». Участь у заході взяла депутат Верховної ради Тетяна Острікова, яка до цього часу тимчасово виконувала обов’язки голови Волинської обласної організації, а під час конференції партійці остаточно затвердили її на посаді керівника обласного осередку «Самопомочі».

12 грудня народний депутат України Олег Березюк («Об’єднання «Самопоміч») у рамках свого робочого візиту на Волинь відвідав місто Нововолинськ. Він побував у центральній міській лікарні, де зустрівся з головним лікарем та завідувачами відділень. Розповів про суть медичної реформи, виклав своє бачення. Також дав оцінку воєнному стану в Україні.

11 грудня оприлюднено інтерв’ю з головою фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Волинській облраді Юрієм Ройком, де йшлося про вдалі зміни, впроваджені депутатами чинної каденції, зокрема, проведення бюджетних слухань, також говорили про перехід депутатів з фракції у фракцію, про наповнення обласного бюджету, зокрема про видобуток торфу.

11 грудня депутат Луцької міської ради та засновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Андрій Покровський прозвітував про свою роботу за 2018 рік в ефірі 12 каналу, де зазначив, що більшість його ініціатив системно блокувалися упродовж року, додався ще й тиск на бізнес, співвласником якого є політик, однак він бере участь у більшості сесійних засідань, виступає з ініціативами, намагається системно доносити свою позицію до депутатського корпусу та контролювати виконання прийнятих рішень, особливу увагу приділяє проблемам округів без депутатів, модернізації шкільної освіти тощо.

9 грудня з робочим візитом на Волині перебував колишній Прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк, а також народний депутат України Ігор Гузь, які провели зустріч із головами об’єднаних територіальних громад Волині та Рівненської області в Луцьку і побували у Боратинській ОТГ, де оглянули амбулаторію, дитячий садочок, поспілкувалися з активом громади. У ході зустрічі зауважено належне оснащення амбулаторії, впровадження ефективних заходів з енергозбереження в дитячому садочку та успішність реформи децентралізації в цілому.

 

  1. Протестна активність за місяць в регіоні та її потенціал. Прогноз розвитку

Аналізуючи протестні настрої регіону, варто зазначити, що вони протягом звітного періоду в основному торкались проблемних питань розмитнення транзитних автомобілів на іноземній реєстрації, діяльності волинських шахт, стану сільських доріг та навчальних закладів, транспортного сполучення.

 

20 грудня перед початком засідання сесії Волинської обласної ради в адмінбудівлі облради понад 30 педагогів з Іваничівської школи-інтернату провели акцію протесту проти реорганізації їх закладу. Однак депутати підтримали рішення щодо об’єднання навчального закладу з Затурцівською школою-інтернатом.

4 грудня громадська організація «Бюро добрих справ» проводила акцію протесту біля адмінбудівлі Волинської обласної ради проти прийнятих 8 листопада 2018 року законів № 8487, 8488 стосовно розмитнення транзитних автомобілів на іноземній реєстрації. В акції взяло участь близько 50 осіб.

Станом на 2 січня факторів дестабілізації суспільно-політичної ситуації в області не зафіксовано. Інформація про акції протесту та чинники деструктивного характеру відсутня.

 

  1. Діяльність громадських об’єднань в регіоні

Протягом місяця в області відбувся ряд заходів та акцій у соціально-культурній сфері за участю громадських організацій.

27 грудня у Луцьку спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА поінформували про моніторинг активності потенційних кандидатів виборчої президентської кампанії протягом останніх чотирьох місяців. Зокрема були зафіксовані поширення зовнішньої реклами, відбулися приїзди потенційних кандидатів, зафіксовано встановлення інформаційних наметів, поширення інформації у друкованих ЗМІ, результатів соцдосліджень тощо. Попри те, що офіційно виборча кампанія стартує 31 грудня і до 3 лютого буде висування кандидатів, Волинь уже відвідали 9 потенційних кандидатів, 13 політичних сил активно використовують зовнішню рекламу, 8 — намети, де розміщена інформація на користь потенційних кандидатів.

27 грудня в приміщенні кафедрального собору Всіх Святих Землі Волинської м.Луцька, відбулись збори духовенства Волинської єпархії Української Православної Церкви під орудою керуючого єпархією єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла. Учасники зібрання обговорили поточні питання життя Волинської єпархії, розбудови парафій та монастирів, приділили увагу основним проблемам світового Православ’я. Більшість кліриків, ченців та черниць, котрі брали участь у єпархіальних зборах, висловили підтримку Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Також Волинська єпархія УПЦ висловила вірність Українській Православній Церкві.

26 грудня розпочала роботу група представників громадськості, місцевої влади та експертів з Білорусі та України, які братимуть участь в розробці Транскордонного плану управління водними ресурсами Прип’яті для Пінського (Білорусь) і Любешівського (Україна) районів з метою захисту місцевих річок та озер. План буде готовий до кінця березня 2019 року і передбачає участь місцевих жителів і громадський моніторинг. Захід проходить в рамках проекту Транскордонні водні інспектори і співфінансується Європейським союзом в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства.

20 грудня з ініціативи Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» експерт Інституту політичних та національних досліджень Академії наук України, кандидат політичних наук Ростислав Балабан разом із заступником голови Волинської ОДА Сергієм Кошаруком та представниками громадськості у Луцьку обговорили питання зовнішнього боргу України перед Міжнародним валютним фондом, дефіцит бюджету нашої країни, з’ясували причини його зростання та чому це відбивається на ціні за газ. Зокрема, йшлось про те, що П.Порошенко – перший президент, який відмовився працювати з російським «Газпромом» і активно наполягає на розвитку альтернативних джерел. Хоча деякі потужні і ефективні проекти, приміром, щодо біопалива чи енергозбереження закладів обласної комунальної власності, Волиньрада «провалила», проте в області кількість власників приватних сонячних електростанцій становить 110 осіб, з яких близько сотні з’явилося лише протягом останнього року.

20 грудня організатори благодійної акції «Почуй світ» фонду «Серце до серця» передати дітям з вадами слуху пристрої, які закупили за зібрані на Волині цьогоріч майже 77,5 тисячі гривень.

19 грудня у пункті пропуску «Устилуг-Зосин» завдяки дружбі польських скаутів та українських пластунів відбулось традиційне дійство з передачі на Волинь Віфлеємського Вогню Миру за участі представників дитячих громадських організацій, духовенства, місцевої влади, митників та прикордонників.

16 грудня у селі Небіжка Ківерцівського району відкрили меморіальну дошку жертводавцю місцевого храму, Герою України, свободівцю Василю Мойсею. Пам’ятну дошку встановили на будівлі місцевого храму великомучениці Варвари, настоятелем якого є брат загиблого Героя Небесної сотні Василя Мейсея отець Роман Мойсей.

14 грудня у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка у місті Луцьк вручали премію «Люди Року–2018. Волинь» в рамках загальнонаціональної програми «Люди XXI століття». З метою підтримки патріотичного духу та відзначення людей, які нині допомагають нашій країні повернути мир та економічну стабільність, в рамках дійства нагороджено також героїв АТО/ООС.

11 грудня у Луцьку журналісти інтернет-видання «Волинь24» спільно з колегами «12 каналу» написали слова привітань з прийдешніми святами колегам, які зараз перебувають у полоні російського агресора, доєднавшись до акції «Новорічна листівка солідарності» на підтримку переслідуваних та ув’язнених у Росії, анексованому Криму і на окупованих територіях Донбасу Роману Сущенку, Миколі Семену та Станіславу Асєєву. Медійники також розповіли як можна долучитися до акції та підтримати в’язнів-журналістів.

11 грудня у Луцьку під час вечора пам’яті Героїв небесної сотні, нагородили переможця конкурсу «Моя країна Гідності», створеного у межах проекту відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського. З поміж 13 конкурсантів з різних куточків України переможцем обрали Назара Дорошкевича з Чернівецької області, який відзняв ролик про Україну під «іншим ракурсом». Проект заснували родини Героїв небесної сотні. Протягом вечора присутні разом пригадували події Революції гідності, слухали пісні та вірші. Спогадами про лучанина, Героя небесної сотні, Сергія Байдовського поділились його побратими – голова ГО «Національний альянс» Павло Данильчук та голова Дернівської сільради Олександр Гуч.

10 грудня, цьогоріч вп’яте поспіль, в рамках проекту Наталії Журавльової «Творчість заради життя» відбувся показ вистави «Чарівник країни Оз» на сцені Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, а у його холі влаштували благодійний ярмарок. До майстерок з виготовлення іграшок, сувенірів та смаколиків долучилися мами громадської організації «Повір у себе», інших громадських спілок, благодійно-волонтерського фонду «Слава», а також діти загальноосвітніх шкіл Луцька. Усі отримані в ході благодійної акції кошти спрямовані на облаштування кімнати сенсорної інтеграції для дітей з психофізичними порушеннями громадської організації «Повір у себе». Вихованці недільної школи парафії Святителя Феодосія Чернігівського, що в обласному центрі, створили новорічні сувеніри, аби долучитися до благодійного проекту «Творчість заради життя».

10 грудня мережа ОПОРА оприлюднила результати моніторингу та відстеження ймовірних випадків використання народними депутатами та політичними партіями бюджетних ресурсів у цілях дочасної непрямої агітації. Зокрема предметом дослідження стали: субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду, а також інші бюджетні програми і ресурси. Волинь, за даними ОПОРА, лідирує в Україні за кількістю випадків, де бюджетні кошти, ймовірно, використовували для непрямої агітації на користь нардепів-мажоритарників. У регіоні зафіксували 83 такі випадки. Йдеться про публікації у ЗМІ, повідомлення на офіційних сайтах народних депутатів чи офіційних сторінках нардепів у Facebook, або про публічні заходи за участю нардепів чи їх помічників, під час яких згадували про «сприяння» нардепів щодо виділення субвенцій.

10 грудня у Луцьку, попри анонсований масштаб акції, тільки близько 30 студентів підтримали заклик голови громадської організації «Студентська рада Волині» Віталія Сніжка та зібрались біля Волинського окружного адміністративного суду з проханням надати пільги на проїзд для студентів денної форми навчання в міських маршрутних таксі. Потім вони рушили до міської ради, де зустрілись із секретарем міськради, виконувачем повноважень Луцького міського голови Григорієм Пустовітом, який пояснив, що бюджет Луцька не потягне відшкодування перевізникам за пільговий проїзд студентів у маршрутках, до того ж, пільги для студентів діють у тролейбусах. Лучани у соцмережах також не підтримали вимоги учасників акції. Управлінці міської ради не виключають політичного підтексту та впливу на студентське середовище.

9 грудня у Ківерцівському районному Будинку культури імені М.П.Ковальова відбувся завершальний у цьому році спільний подячний міжконфесійний молебень за участі благочинних, пресвітерів та священиків релігійних громад, конфесій району. У 2018 році відновлено традицію щомісячних міжконфесійних молебнів у Ківерцях, де представники різних конфесій беруть участь в екуменічній молитві за мир в Україні. Привітали учасників заходу керівники райдержадміністрації, районної та міської рад.

9 грудня у Луцьку вдруге відкрили бізнес-школу для підлітків «Енергія змін», яка проходитиме у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва. У 2017-2018 роках проект реалізовано за підтримки УВКБ ООН та Крим SOS для дітей з сімей внутрішньопереміщених осіб. Організатори мають на меті надати учасникам знання і навички з самозайнятості та підприємництва в навчально-ігровій формі, розвинути «підприємницьке» мислення, навчити ефективно працювати в команді та хочуть сформувати позитивну думку підлітків щодо можливості реалізувати себе в Україні. Безкоштовне навчання триватиме чотири місяці, після його закінчення учасники отримають сертифікати, автори кращих бізнес-планів подарунки, а найкращий - інвестицію.

7 грудня в приміщенні обласної ради проходив Форум для інститутів громадянського суспільства на тему: «Волинь NGO Форум: Можливості впливу громадського сектору на місцеві реформи», організований обласною молодіжною громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки ПРООН в Україні та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Співорганізаторами Форуму виступили Волинська обласна державна адміністрація та Громадська рада при облдержадміністрації. Співорганізаторами Форуму виступили Волинська обласна державна адміністрація та Громадська рада при облдержадміністрації. У заході взяло участь близько ста осіб та було представлено 60 громадських організацій.

7 грудня у Палаці культури міста Луцька волонтерський центр «Серце патріота» організував благодійний концерт у Луцьку, кошти із квитків якого пішли на потреби воїнів ООС.

4 грудня Любомльську гімназію ім.Наталії Ужвій відвідала волонтерка Корпусу Миру США Еймі Шоу, яка разом з працівниками Любомльської районної філії обласного центру зайнятості зустрілася з учнями 10-11 класів та розповіла про особливості працевлаштування, кар’єрний ріст, можливості роботи у США. Впродовж грудня у Люблинецькій ОТГ Ковельського району працювала волонтерка Корпусу Миру США в Україні Сюзі Кью, яка зокрема спілкувалась з дітьми у садочку с Мощена, навчаючи їх англійській мові.

1 грудня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки стартував благодійний проект «Фабрика Святого Миколая» в рамках благодійної акції «Миколай про тебе не забуде», що проводиться спільно з громадською організацією «Сучасна Волинь». Програма передбачала, що з 1 по 18 грудня в стінах бібліотеки відбувався збір речей, а з 15 грудня почались виїзди в сиротинці, лікарні, в сім’ї. Після Різдва 2019 року активісти поїдуть на Схід України з подарунками та вітаннями.

 

  1. Результати місцевих соціологічних опитувань з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем.

Місцеві соціологічні опитування з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем наразі не проводяться.

  1. Пропозиції для можливого реагування Глави держави та Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі.

Пропозиції щодо можливого реагування Президента України чи Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі відсутні.

  1. Інше