28 квітня 2021, 15:31
останні оновлення: 18 жовтня 2024

Інформація до відома

 

Про затвердження показників опосередкованої вартості спорудження житла в Україні

 

НАКАЗ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України "Про затвердження показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (розрахованих станом на 01 квітня 2024 року)"

 

Цифровізація будівельної галузі: попит на електронні послуги зростає

Кожен етап будівництва відбувається через електронну систему – Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Це дає можливість відслідковувати всі процеси в режимі реального часу, кожен крок фіксується, а будь-які спроби шахрайства одразу відображаються в системі. 

Це знижує ризики корупції в галузі та робить процеси більш прозорими та зрозумілими для всіх учасників ринку. 

Систему використовують архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники сфери будівництва. Також дані на порталі доступні іншим користувачам, що дає можливість більшого контролю з боку громадськості. Це важливо і з точки зору відбудови, адже процеси відновлення повинні бути прозорими і підзвітними.

За перший квартал 2024 року до ЄДЕССБ приєдналися понад 7,6 тисяч користувачів. Відтак, за перші три місяці 2024 року понад 13,3 тисяч послуг надали у форматі paperless, у той час, як за аналогічний період минулого року цей показник становив 8,5 тисяч. Це свідчить про зростання попиту на користування цифровими сервісами у сфері будівництва. Послуги також доступні через портал Дія, що дозволяє оформлювати документи онлайн, без відвідування державних органів.

У ЄДЕССБ також створюють та зберігають документи щодо характеристики та стану об'єктів на різних етапах будівництва. За перший квартал 2024 року зареєстровано: 

  • 180,4 тисяч відомостей про технічну інвентаризацію (160,3 тисяч за аналогічний період 2023 року). Завдяки чому користувач може розуміти поточні характеристики об’єкту, що є обов’язковим кроком перед введенням в експлуатацію.

  • 33,84 тисячі дозвільних документів (26,9 тисяч за аналогічний період 2023 року), реєстрація чи видача яких дає змогу розпочати будівельні роботи та в подальшому ввести об’єкт в експлуатацію.

  • 6,8 тисяч проєктної документації (5,2 тисяч за аналогічний період 2023 року). Наявність такого документу фіксує всю інформацію про об’єкт і забезпечує старт його будівництва.

Наразі у системі зареєстровано більше 8,1 тисяч будівельних паспортів (6,1 тисяч у першому кварталі 2023 року). Цей документ використовується при будівництві індивідуальних житлових будинків площею до 500 кв. метрів, та не вище двох поверхів, без урахування мансарди. 

За допомогою системи видано 4,9 тисяч містобудівних умов і обмежень (3,3 тисячі у першому кварталі 2023 року). Цей документ є одним із найважливіших для початку проєктування об'єкта. 

Нагадаємо, що з початку 2024 року у ЄДЕССБ доступна автоматична первинна реєстрація спеціальних майнових прав. Це дозволяє в автоматичному режимі передавати в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно електронні заяви щодо первинної реєстрації спеціальних майнових прав на подільний об’єкт незавершеного будівництва (будинок) та його складові частини —  майбутні об’єкти нерухомості: квартири, паркомісця, нежитлові приміщення, для подальшої реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти без участі державного реєстратора. За останній місяць автоматично вже зареєстровано 19 обʼєктів і 3,5 тисячі майбутніх об’єктів нерухомості.

Загалом, на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва доступна інформація про 68 об’єктів, на які зареєстровано заяви від замовників будівництва про реєстрацію СМП. А користувачами е-системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації спеціального майнового права на більш ніж 100 об'єктів будівництва.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

 

Щодо підтримки реалізації проектів нового будівництва та реконструкції шкіл та інших закладів загальної середньої освіти

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік

 

Радимо переглянути відеоролик з Західного міжрегіонального управління НАДС "Резерв. Відновлення" за посиланням http://surl.li/lfxhd

 

Про національні онлайн-платформи з цифрової грамотності

Міністерство цифрової трансформації інформує, що про одним з пріоритетних завдань Уряду України – навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.

З 1 по 30 листопада 2021 року  в країні триває масштабна інформаційна кампанія “Місяць цифрової грамотності”. Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта». Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.

Ознайомитися з платформами Дія. Цифрова освіта (для всього населення) та Всеукраїнська Школа Онлайн (для вчителів та школярів) можна відповідно за посиланнями https://osvita.diia.gov.ua/ та https://lms.e-school.net.ua/.

 

До відома громадян

Інформуємо, що Міністерство цифрової трансформації України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сферах розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації, яке відповідно до покладених на нього завдань організовує навчання та готує пропозиції щодо вдосконалення системи розвитку цифрових навичок громадян, підготовки та перепідготовки фахівців з питань, що належать до компетенції Мінцифри.

Мінцифри виконує функції центрального засвідчувального органу. Також статтею 7 Закону України «Про електронні довірчі послуги» визначено повноваження головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері електронних довірчих послуг.

Для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу українців до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Мінцифри спільно з партнерами запустили освітній серіал про електронний підпис. Курс складається з 7 серій тривалістю 4-9 хвилин (доступний за посиланням: https://cutt.ly/xcS5OzU та має на меті навчити громадян використовувати всі можливості е-підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, зокрема: розібратися, що таке е-підпис та для чого він потрібен; дізнатися, у яких життєвих ситуаціях він може знадобитись; навчитись з його допомогою підписувати документи; авторизуватись на онлайн-платформах; дізнатися, як безпечно його зберігати. Мінцифри прагне, щоб якомога більше українців подивилися серіал про е-підпис та почали ним користуватися, а також дізналися про переваги вебсайту центрального засвідчувального органу. Тому для інформування про наявні можливості для громадян Мінцифри запускає рекламну кампанію з серією матеріалів. Вони доступні за посиланням: https://cutt.ly/jcDiyp1