Інформація про діяльність управління Державної інспекції ядерного регулювання України на території Волинської області у І-му кварталі 2018 року
На території Волинської області зареєстровано 88 суб’єктів господарчої діяльності (юридичних та фізичних осіб), які проваджують діяльність у сфері використання ядерної енергії. У своїй діяльності ними використовується 311 закритих джерел іонізуючого випромінювання та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання (далі – ДІВ). Переважна кількість суб’єктів господарчої діяльності – медичні установи, що використовують ДІВ у променевій терапії, інтервенційній радіології, рентгенівській діагностиці.
Діяльність 60 суб’єктів господарчої діяльності підпадає під дію Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» та здійснюється на дозвільній основі у відповідності до ліцензій виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України. ДІВ 88 суб’єктів господарчої діяльності зареєстровані у базі ДІВ Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання.
У 2018 році Управлінням (Північно-західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання продовжувалось надання адміністративних послуг з ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.
Протягом І-го кварталу здійснювався розгляд 7 заяв суб’єктів господарської діяльності Волинської області: 1 заяви на переоформлення ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання та 6 заяв ліцензіатів на внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.
З метою оцінки стану радіаційної безпеки об’єктів використання ДІВ заявників та за їх офіційними запрошеннями було проведено інспекційні (передліцензійні) обстеження:
– Заболотівської районної лікарні № 2;
– Комунального закладу «Ковельська поліклініка «Волинської обласної ради».
Висновки проведених інспекційних (передліцензійних) обстежень підтвердили спроможність заявників дотримуватись заявлених видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.
За результатами розгляду заяв у І-му кварталі Державною інспекцією ядерного регулювання України було прийнято наступні рішення щодо ліцензування:
переоформлення ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання:
– Комунальному закладу «Ковельська поліклініка «Волинської обласної ради»;
внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання:
– Заболотівської районної лікарні № 2;
– Луцької центральної районної лікарні;
– Комунального закладу «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання»;
– Локачинської центральної районної лікарні;
– Іваничівської центральної районної лікарні.
На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, суб’єктами господарської діяльності Волинської області протягом І-го кварталу 2018 року зареєстровано 4 одиниці та знято з обліку 2 одиниці ДІВ, що генерують іонізуюче випромінювання.
У відповідності до Річного плану здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції ядерного регулювання України на 2018 рік, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 29.11.2017 року № 43, у І-му кварталі 2018 року було проведено комплексну інспекційну перевірку Лікувально-профілактичного закладу «Волинський обласний онкологічний диспансер».
Заходом державного нагляду підтверджено задовільний стан радіаційної безпеки на об’єкті використання ДІВ та дотримання ліцензіатом умов ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ. Порушень, які б суттєво впливали на стан системи радіаційної безпеки, виявлено не було.
За результатами інспекційної перевірки було складено відповідний акт та надано припис з керівнику закладу з вимогами та термінами усунення виявлених порушень.
Протягом І-го кварталу 2018 року порушень суб’єктами господарської діяльності Волинської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.
У межах заходів щодо забезпечення відкритості і доступності інформації, пов’язаної з використанням ядерної енергії, було проведено інформаційний захід для студентів Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки на тему «Питання радіаційної безпеки при роботі з ДІВ».