27 квітня 2021, 12:59
останні оновлення: 27 квітня 2021

Інформація про діяльність управління Державної інспекції ядерного регулювання України на території Волинської області у І-му кварталі 2021 року

Протягом І-го кварталу 2021 року на території Волинської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 97 суб’єктів господарювання (юридичні та фізичні особи), що застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Переважна більшість цих суб’єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.

Станом на 31 березня 2021 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 96 суб’єктів господарчої діяльності Волинської області та 355 одиниці ДІВ, які вони використовують.

Зокрема: 321 джерело, що генерує іонізуюче випромінювання, використовують 88 суб’єктів господарювання та 34 закритих (радіонуклідних) ДІВ знаходяться у користуванні 9 суб’єктів господарчої діяльності Волинської області.

Діяльність 55 суб’єктів господарювання Волинської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджується на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У І-му кварталі 2021 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Волинської області.

Протягом цього періоду розглянуто 15 заяв для отримання, внесення змін та анулювання діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видача ліцензій:

1)    КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «РОЖИЩЕНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» РОЖИЩЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ;

2)    КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЛОКАЧИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ЛОКАЧИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ;

3)    КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЛУЦЬКИЙ КЛІНІЧНИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК»;

4)   ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БОДРО КЛІНІК».

Внесення змін до діючих ліцензій:

1)    ВОЛИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ;

2)   КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ІНФЕКЦІЙНА ЛІКАРНЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»;

3)   КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНГО ПІДПРИЄМСТВА «ТОРЧИНСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ ЛУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ»;

4)   КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛЮБЕШІВСЬКА БАГАТОПРО-ФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» ЛЮБЕШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ;

5)   КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ОНКОЛОГІЇ» ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

6)   КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КАМІНЬ-КАШИРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» КАМІНЬ-КАШИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

7)   КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЛУЦЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»;

8)   КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ТУРІЙСЬКА ЛІКАРНЯ ПЛАНОВОГО ЛІКУВАННЯ»;

9)   КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА КОВЕЛЬСЬКЕ МІСЬКРАЙОННЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ КОВЕЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

За офіційними зверненнями ліцензіатів анульовані ліцензії:

  • КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОБЛАСНИЙ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ САНАТОРІЙ ДЛЯ ДОРОСЛИХ» ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ».

З метою перевірки дотримання вимог безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, встановлених діючими нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки та умовами ліцензії, відповідно до «Річного плану здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 01.12.2020 року № 495, проведена планова інспекційна перевірка КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ФТИЗІОПУЛЬМОНОЛОГІЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР» ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ». За результатами проведеного наглядового заходу складено відповідний акт.

У І-му кварталі 2021 року порушень суб’єктами господарської діяльності Волинської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.