11 січня 2022, 12:03
останні оновлення: 11 січня 2022

Інформація Про виконання Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції у службі у справах дітей за 2021 рік

 

Інформація

Про виконання  Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції у службі у справах дітей  за 2021 рік

 

 

 Протягом 2021 року Уповноваженим з питань запобігання протидії корупції постійно надавалась методична допомога з питань з питань виконання нормативних актів, які регламентують протидію корупції, організацію роботи щодо попередження порушень посадовими особами антикорупційного законодавства, своєчасності реагування на факти порушень та відповідальності  вимогам чинних нормативних актів.

Проводилась роз”яснювальна робота серед працівників служби щодо отримання електронного цифрового підпису, надавались роз”яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового  контролю та допомога в заповненні електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Працівники були ознайомлені із змінами законодавства з питань  декларування із роз’ясненнями НЗКА щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, інформацією про спеціальні відкриті реєстри для отримання інформації про доходи, рухоме та нерухоме майно.

Протягом 2021 року уповноваженою особою з питань запобігання та протидії корупціх на звернення працівників надано 3 індивідуальних консультації з роз’яснення положень антикорупційного законодавства.

У квітні-червні поточного року уповноваженою особою було здійснено перевірку фактів своєчасності подання декларацій про майно, доходи та витрати і зобов”язання фінансового характеру. Серед працівників служби у справах дітей не було фактів невчасного подання декларацій за 2020 рік.

З метою формування у працівників правової свідомості , добросовісної поведінки, нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно небезпечного явища протягом поточного року на оперативних нарадах служби у справах дітей проводились внутрішні навчання з працівниками щодо роз’яснень норм антикорупційного законодавства,  обговорювались актуальні питання публічного управління, впровадження законодавства про державну службу, правові аспекти електронного декларування та відповідальності держслужбовців за порушення антикорупційного законодавства (всього 4 навчання).

У 2021 році Уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції пройшла 4 навчання за загальними короткостроковими програмами. На базі Центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, протягом 2021 року пройшли підвищення кваліфікації в тому числі з питань пов’язаних із запобігання корупції, шляхом самоосвіти з використання онлайн ресурсів, зокрема дистанційного навчання  –6 чоловік.

З метою забезпечення умов повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства службою створено електронну пошту для здійснення повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

На дошці оголошень служби у справах дітей розміщена інформація про уповноважену особу з питань запобігання та протидії корупції, номер телефону та електронна адреса за якими можна здійснити повідомлення про корупцію.

З метою забезпечення умов повідомлень про факти порушення вимог антикорупційного законодавства службою створено електронну пошту для здійснення повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Протягом  2021 року, звернення не надходили.

У службі у справах дітей заведено журнал звернень та журнал особистого прийому. Протягом 2021 року було підготовлено 38 відповідей на     звернення громадян та 6 на публічні звернення.

Уповноваженою особою з питань запобігання та протидії корупції було проведено 90  експертиз проектів нормативно-правових актів, організаційно-розпорядчих документів на наявність в корупціогенних факторів.

Станом на 31.12.2021 року не встановлено фактів притягнення працівників служби у справах дітей облдержадміністрації до відповідальності за рішення суду або до адміністративної відповідальності за корупційні право порушення або інші правопорушення, пов”язані з корупцією.

За наявною інформацією працівники служби дотримуються обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Протягом звітного періоду підстави для проведення службових розслідувань та притягнення осіб до відповідальності за скоєння правопорушень були відсутні, ознак корупційних правопорушень не виявлено.

У службі підготовлено План заходів запобігання та виявлення корупції на 2022 рік, який затверджено начальником служби 31.12.2021 року.

Звіт про виконання Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції за 2021 рік, затверджений 31.12.2020 року розміщений на офіційному сайті служби у справах дітей.

 

  Уповноважена особа з питань                                                                                                                        О.ПРОКОПЮК

  запобігання та протидії корупції