24 липня 2018 року
останні оновлення: 07 травня 2019 року

Інформація про здійснення облдержадміністрацією регуляторної діяльності

Інформація про здійснення облдержадміністрацією регуляторної діяльності за січень-квітень 2019 року

Державна регуляторна політика є одним із важливих факторів, які забезпечують створення стимулюючих умов для розвитку підприємництва.

Облдержадміністрацією затверджено План з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік (08.12.2017), який оприлюднений у визначені терміни на веб-сайті облдержадміністрації (www.voladm.gov.ua)  у розділі «Регуляторна політика». У цьому ж розділі розміщено оновлений реєстр діючих регуляторних актів облдержадміністрації.

Аналогічна робота по плануванню на 2018 рік проведена в усіх райдержадміністраціях і виконкомах міських (міст обласного значення) рад.

Розробниками проектів регуляторних актів забезпечується процедура їх оприлюднення шляхом розміщення на веб-сайтах відповідних органів виконавчої влади чи у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Відповідно до Плану з підготовки проектів регуляторних актів облдержадміністрації на 2018 рік розроблено проекти регуляторних актів, які спрямовані на:

- забезпечення сільських жителів житлом, покращення житлово-побутових умов сільського населення;

- удосконалення механізму фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності;

- раціональне та невиснажливе використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Волинської області;

- підвищення спроможності надання освітніх послуг на певному рівні здобуття знань.

Регуляторними органами забезпечується виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у частині здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, згідно з затвердженими планами-графіками проведення цих заходів.

За результатами здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів здійснюється їх перегляд на відповідність принципам державної регуляторної політики.          Відповідно до делегованих повноважень розробниками регуляторних актів проводяться базові, повторні та періодичні відстеження результативності регуляторних актів. Копії сканованих відстежень надсилаються Державній регуляторній службі України.

З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1100 «Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» облдержадміністрацією оприлюднено перелік регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Управлінням розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації на постійній основі забезпечується надання інформаційно-консультативної допомоги з питань реалізації  державної регуляторної політики регуляторним органам, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відповідно до вимог законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про внесення змін до статті 34 Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Зразки документів щодо розробки регуляторних актів оприлюднені у розділі «Регуляторна політика» на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

У рамках реформування системи надання адміністративних послуг з метою поліпшення організаційних засад їх надання в області функціонує 26 центрів надання адміністративних послуг. Додатково утворені ЦНАПи в Зимнівській, Устилузькій, Голобській, Литовезькій, Павлівській об’єднаних територіальних громадах.

Усіма ЦНАПами організовано надання адмінпослуг відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

Протягом січня-вересня 2018 року ЦНАПами області надано                  432 154 адміністративні послуги.

У ЦНАПах створені зручні та комфортні умови для відвідувачів. Наявні усі умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, впроваджено зручний графік прийому громадян, є можливість скористатися послугами відділення банку та копі-центру. Центри надання адміністративних послуг забезпечені достатньою кількістю адміністраторів центрів для надання послуг громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності. В деяких з них встановлено програму АСКОД, яка є зручною для передачі інформації. Колективи постійно працюють над осучасненням організації надання адміністративних послуг, спрощенням дозвільних процедур та вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства.

В усіх ЦНАПах області застосовуються електронні системи організації роботи, електронні цифрові підписи, відкритий доступ до публічної інформації.

Повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб, що належали до сфери ДМС України, делеговано виконавчим органам сільських, селищних та міських рад. Підрозділами управління державної міграційної служби України у Волинській області ведеться належна співпраця, у разі необхідності надаються консультації з питань реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання осіб.

Найбільшою популярністю, як свідчать заяви суб'єктів звернень, користуються послуги з видачі паспортів, земельних питань тощо.

З метою поліпшення надання адміністративних послуг в області, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 394-р «Про затвердження плану заходів щодо  реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2017-2018 роки», управлінням розвитку, інвестицій та європейської інтеграції розроблено план заходів щодо запровадження надання адміністративних та інших публічних послуг в електронній формі.

У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» передбачається формування моделі типових ЦНАПів, насамперед для малих населених пунктів та об’єднаних територіальних громад. У рамках проекту ведеться модернізація ЦНАПів. Зокрема, у Волинській області проводилась реконструкція (модернізація) частини адмінприміщень Центру у м.Володимир-Волинський, смт Голоби та смт Маневичі. Проведено реконструкцію ЦНАП у м.Любомль, смт Стара Вижівка, розширено Центр надання адміністративних послуг у м. Луцьк.

ЦНАП м.Луцьк функціонує за кращими європейськими практиками, де надаються 353 адміністративні послуги. У Луцькому ЦНАП можна зареєструвати шлюб в рамках пілотного проекту Мін’юсту України «Шлюб за 24 години».   Крім того, 15 травня 2018 року головою облдержадміністрації вручено одну із чотирьох мобільних «цифрових валіз», що передбачені для Волинської області у рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку. Надання адміністративних послуг за моделлю «виїзного адміністратора» є особливим варіантом організації надання послуг, коли адміністратор ЦНАП обслуговує окремих громадян за місцем проживання чи перебування. Зазначена валіза наявна і в міськрайонному ЦНАП м.Володимир-Волинський та в Голобській ОТГ.

Заплановано створення Центрів надання адміністративних послуг в об’єднанних територіальних громадах області, тому до участі в конкурсі «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що проводитиметься програмою «U-LEAD», громадами області були подані заявки.

Комісією з відбору Програми «U-LEAD з Європою» у складі експертів Програми, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, проаналізовано усі заявки від органів місцевого самоврядування, що надійшли для отримання допомоги на створення/ модернізацію ЦНАП, та відібрано 150 кандидатів до участі у Фазі впровадження.

У результаті відбору до переліку переможців першого раунду відбору учасників Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) стали громади Волинської області:

 1. Вишнівська
 2. Заболоттівська
 3. Забродівська
 4. Зимнівська
 5. Колодяжненська
 6. Павлівська
 7. Прилісненська
 8. Устилузька

З 1 липня по 31 серпня 2018 року тривав другий раунд відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою».

До переліку переможців відбору (ОТГ, громади в процесі об’єднання, міста, селища, села, які належать до цільової групи Програми) для затвердження кандидатами в учасники Програми за видами допомоги «Інституційна допомога, навчання персоналу, підвищення його кваліфікації, допомога у роботі з мешканцями», «Матеріальна допомога» увійшли  громади Волинської області :

 1. Боратинська;
 2. Затурцівська;
 3. Оваднівська;
 4. Рівненська;
 5. Цуманська;
 6. Шацька.

До 31 грудня  2018 року експерти Програми відвідують 150 громад для уточнення їх спроможності у реалізації проекту, індивідуальних потреб, формування планів роботи тощо, а з 1 січня 2019 року обрані виконавці починають виконувати зобов’язання в рамках Програми.

Питання реалізації державної регуляторної політики та перегляду діючих регуляторних актів знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.