05 липня 2018 року
останні оновлення: 10 липня 2019 року

Інформація про здійснення облдержадміністрацією регуляторної діяльності

Інформація про здійснення облдержадміністрацією регуляторної діяльності за січень-червень 2019 року

 

Державна регуляторна політика є одним із важливих факторів, які забезпечують створення стимулюючих умов для розвитку підприємництва.

Облдержадміністрацією затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік (06.12.2018), який оприлюднено у визначені терміни на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (www.voladm.gov.ua)  у розділі «Регуляторна політика». У цьому ж розділі розміщено оновлений реєстр діючих регуляторних актів облдержадміністрації.

Аналогічна робота по плануванню на 2019 рік проведена в усіх райдержадміністраціях і виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад.

Розробниками проектів регуляторних актів забезпечується процедура їх оприлюднення шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах відповідних органів виконавчої влади чи у місцевих друкованих засобах масової інформації.

Планом діяльності обласної державної адміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік передбачено розробку регуляторних актів, які спрямовані на:

- забезпечення фінансової підтримки малого і середнього підприємництва;

- удосконалення механізму фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності.

Регуляторними органами забезпечується виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у частині здійснення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів, згідно з затвердженими планами-графіками проведення цих заходів.

За результатами здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів здійснюється їх перегляд на відповідність принципам державної регуляторної політики.           Відповідно до делегованих повноважень розробниками регуляторних актів проводяться базові, повторні та періодичні відстеження результативності регуляторних актів. Копії сканованих відстежень надсилаються Державній регуляторній службі України.

Крім того, облдержадміністрацією забезпечується виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1100 «Про внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Департаментом економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації на постійній основі забезпечується надання інформаційно-консультативної допомоги з питань реалізації  державної регуляторної політики регуляторним органам, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відповідно до вимог законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про внесення змін до статті 34 Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

В області функціонує 29 ЦНАП. Додатково утворені ЦНАП в Зимнівській, Устилузькій, Голобській, Литовезькій, Павлівській, Оваднівській, Зарічанській, Цуманській об’єднаних територіальних громадах. Протягом І-ІІ кварталу        2019 року ЦНАП області надано 336 641 адміністративну послугу. Створено інтерактивну мапу центрів надання адміністративних послуг.

У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» сформовано моделі типових ЦНАП, насамперед для малих населених пунктів та об’єднаних територіальних громад. У рамках проекту велася модернізація ЦНАП.

Основними завданнями ЦНАП у Волинській області є доступність надання якісних адміністративних послуг, постійне поліпшення якості обслуговування та прозорість у наданні адміністративних послуг.

Усіма ЦНАП організовано надання адміністративних послуг відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг». Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо надання адміністративних послуг.

У ЦНАП області створені зручні та комфортні умови для відвідувачів. Наявні усі умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, впроваджено зручний графік прийому громадян, є можливість скористатися послугами відділення банку та копі-центру. Центри надання адміністративних послуг забезпечені достатньою кількістю адміністраторів центрів для надання послуг громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності. В деяких з них встановлено програму АСКОД, яка є зручною для передачі інформації. Колективи постійно працюють над осучасненням організації надання адміністративних послуг, спрощенням дозвільних процедур та вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства.

В усіх ЦНАП області застосовуються електронні системи організації роботи, електронні цифрові підписи, відкритий доступ до публічної інформації.

Заплановано створення центрів надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах області, тому до участі в конкурсі «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що проводитиметься програмою «U-LEAD», громадами області були подані заявки.

Комісією з відбору Програми «U-LEAD з Європою» у складі експертів Програми, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, проаналізовано усі заявки від органів місцевого самоврядування, що надійшли для отримання допомоги на створення/ модернізацію ЦНАП, та відібрано 150 кандидатів до участі у Фазі впровадження.

У результаті відбору до переліку переможців першого раунду відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) стали громади Волинської області :

 1. Вишнівська;
 2. Заболоттівська;
 3. Забродівська;
 4. Зимнівська;
 5. Колодяжненська;
 6. Павлівська;
 7. Прилісненська;
 8. Устилузька

З 1 липня по 31 серпня 2018 року тривав другий раунд відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою».

До переліку переможців відбору (ОТГ, громади в процесі об’єднання, міста, селища, села, які належать до цільової групи Програми) для затвердження кандидатами в учасники Програми за видами допомоги «Інституційна допомога, навчання персоналу, підвищення його кваліфікації, допомога у роботі з мешканцями», «Матеріальна допомога» увійшли  громади Волинської області :

 1. Боратинська;
 2. Затурцівська;
 3. Оваднівська;
 4. Рівненська;
 5. Цуманська;
 6. Шацька.

У результаті третього раунду відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) проаналізовано 327 заявок та відібрано 151 кандидата, з них більше 100 − заявки ОТГ. До переліку переможців третього раунду відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) Волинської області стали:

 1. Горохівська міська рада;
 2. Липинська сільська об’єднана територіальна громада;
 3. Поворська сільська об’єднана територіальна громада;
 4. Територіальна громада м. Ковель;
 5. Любомльська міська рада;
 6. Турійська селищна об’єднана територіальна громада;
 7. Підгайцівська сільська об’єднана територіальна громада.

З 15 квітня по 30 червня 2019 року тривав прийом заявок до четвертого раунду відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою». Загальна кількість прийнятих заявок – 179, з них 8 – подано громадами Волинської області, зокрема:

 1. Головненською селищною об’єднаною територіальною громадою;
 2. Колківською селищною об’єднаною територіальною громадою;
 3. Копачівською сільською об’єднаною територіальною громадою;
 4. Сереховичівською сільською об’єднаною територіальною громадою;
 5. Торчинською селищною об’єднаною територіальною громадою;
 6. Іваничівською селищною радою;
 7. містом Камінь-Каширський;
 8. містом Нововолинськ (включаючи селище Благодатне).

Результати відбору буде оприлюднено до 31 липня 2019 року.

Питання реалізації державної регуляторної політики та перегляду діючих регуляторних актів знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.