Інтерактивне заняття-знайомство з книгами «Кохання, вареники чи підбори…» в імпровізованому «бібліокафе» Волинської обласної бібліотеки для юнацтва
26 січня у відділі читальних залів відбулося інтерактивне заняття-знайомство з книгами «Кохання, вареники чи підбори…» в імпровізованому «бібліокафе» з учнями Луцького центру професійно-технічної освіти. Молодь полюбляє щось особливе, оригінальне, і насправді нам вдалось заінтригувати наших читачів книгами, які для них стануть маленьким місточком у пізнанні самих себе.
Це старт і перший захід у межах проєкту бібліотеки «Школа подружнього життя». Працівники бібліотеки, випускниці програми «Молодіжний працівник» брали участь у Всеукраїнському онлайн-семінарі «Підготовка молоді до подружнього життя», пройшли навчання-тренінг «Школа подружнього життя» сертифікаційної програми сімейного психолога, керівника одно іменного всеукраїнського проєкту Олега Олійника та отримали сертифікати. Нині вони ставлять собі метою – допомагати молодим людям будувати щасливі сім’ї.
Креативно оформлений зал, меню заходу через Qr-cod, яскрава бібліотечна виставка, ароматні напої, все створювало затишну атмосферу для відвертої розмови про книги, які дають відповіді на хвилюючі питання. Ведуча заходу завідувачка відділу читальних залів Тетяна Швай, звертаючись до аудиторії, сказала: «Починаючи з самого народження ми вчимося різним речам. Чомусь у своїй батьківській родині, чомусь – у дитсадочку, школі, або виші, чомусь у свого оточення. Деякі з отриманих знань будуть дуже важливими у житті, а деякі назавжди залишаться в архівах нашої пам’яті і ніколи не будуть затребувані. Однак є те, що є важливим для більшості людей на землі. Те, що робить їх щасливими найбільше – сімейне щастя. І як важливо вміти будувати його. Але щастя не приходить само собою. Його потрібно будувати вдвох».
«Українці одні із найромантичніших народів у світі», – стверджує Ірина Мацко у своїй книзі «Секрети українського щастя, або Х’юге по-українськи», а «затишні обійми близької людини – найвища насолода і спокій для тіла і серця».
Розмірковували про те, чи справді наше щастя лише на 10% залежить від обставин і на 90% від нас самих, спробували знайти відповіді на запитання: кохання і закоханість, чи є різниця, чи можна закохатися з першого погляду, чому часом кохання зникає? Знаходити відповіді допомагали книги: «Мистецтво любити» Е. Фромма, «Практична психологія для дівчаток, або як ставитися до себе і хлопчиків» Аніти Найк, «П'ять мов любові» Г. Чепмена та інші.
На завершення зустрічі познайомилися з книгою «Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ», яка в легкій пізнавальній формі відверто розповідає про відомих жінок та покликана стати путівником, підказуючи шлях до самореалізації, щасливого сімейного життя, краси…
Цікавинкою стала вправа «Мої уявлення щодо майбутнього», тест на визначення власної мови кохання та повчальні казки-притчі. Захід наповнювали яскраві відео, які віртуально перенесли присутніх у дивовижні та романтичні місця України.