20210219153449.JPG, фото
19 лютого 2021, 15:33
останні оновлення: 20 грудня 2023

Книжкові подарунки Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки від історика, громадського діяча Дмитра Чобота

18 лютого 2021 року до Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки завітали відомий політик, історик, громадський діяч, депутат Верховної ради України 1,2,3 скликань Дмитро Чобіт та депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик, аби подарувати книгозбірні та її користувачам бібліотечку актуальної історичної та науково-пізнавальної літератури патріотичного змісту. Всього завдяки Дмитрові Васильовичу бібліотека збагатилася відразу на 60 книг.

Чільне місце в подарованій колекції посідає видання Дмитра Чобота «Загибель Гути Пеняцької 28 лютого 1944 року» (книгу того дня презентували в Луцьку). Книга побачила світ у видавничому домі «Українська культура», віддрукована в друкарні міста  Броди на Львівщині. Видання написане на основі матеріалів українських архівів та музеїв, свідчень очевидців та висвітлених питань передумов і причин трагедій галицького села Гути Пеняцька на Львівщині.

Досліджено перебіг подій, пов’язаних із його знищенням фашистськими окупантами. До друку автор готує другу і третю книги, що підсумовують дослідження («Трагедія», «Фальсифікації, спекуляції, діяльність»).

Дмитро Чобіт – знаний в Україні науковець, краєзнавець із багатолітнім стажем . Тому в подарованій колекції – багато видань про близькі до Волині терени Львівської області. Привернуть уваги книги «Броди і Бродщина: збірка статей», «Броди та його округа княжих часів Русі – України Х-ХV ст.» (воєнно-історичного дослідження), «Фортифікації міста Броди ХVІ-ХVІІ ст.» ( 4 прим.), «Стеборівка. Готи і їх нащадки: до питання про населення Волинь-Подільського ІІ-V ст н.е.», «Золочівський замок», «Як виникло місто Броди», «Знаменні пам’ятки Підкаменя», «Підгірці. Історико-архітектурна  пермена України польськомовні видання «Zamek w Podhorсach», «Zamek в Olesku» (у співпраці з Романом Соломкою, Андрієм Чоботом). Ряд праць Дмитра Васильовича присвячені історії Волині – «Битва під Берестечком», «Кримсько-татарське військо у Берестецькій битві», «Берестецька битва устами літописців, учасників та очевидців». Знайдуть своїх поціновувачів серед читачів головної бібліотеки і книги Тищенка К. « 42 епохи українських мовних контактів», «Іншомовна історія українців», «Українство поза Україною : у Словаччині, Польщі, Білорусії й Росії. Досліджений проект Олександра Рибалка». Зацікавить відома праця історика Миколи Костомарова «Старожитності Волині»,  перевидане у Бродах 1999 року, а також книга – буклет «Михайлівський Золотоверхий монастир».

Половину видань також складають документально-публіцистичні дослідження Дмитра Чобота на злободенні теми історії незалежної України, які автор написав під час перебування в складі Верховної Ради України (1991-2002 рр.).