20200715165743.jpg, фото
15 липня 2020 року
останні оновлення: 06 вересня 2022 року

Колективна праця волинських науковців «Старожитності басейнів Стиру та Горині (доби бронзи)» – вже у фонді Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки

14 липня 2020 року Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки отримала надзвичайно приємний подарунок від постійного користувача, одного з авторів праці «Старожитності басейнів  Стиру та Горині (доби бронзи)» – Григорія Охріменка – відомого українського археолога, кандидата історичних наук із теплою присвятою: «Найкращій бібліотеці Волині – з вдячністю. Григорій Охріменко». Тішить, що до складу авторів колективної праці, представленого відомими науковцями – Валерієм Самолюком, Григорієм Охріменком, Світланою Локайчук, увійшла молода працівниця книгозбірні – бібліотекар відділу міського абонементу Уляна Джаман, яка нещодавно закінчила магістратуру Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за спеціальністю «Музеєзнавство, пам’яткознавство, культурний туризм». Саме Уляна разом із Григорієм Васильовичем у тренінговому центрі бібліотеки здійснювала додрукарську підготовку книги.

Як зазначено в анотації, колективна праця розглядає «окремі питання культури раннього та середнього періодів доби бронзи Західної Волині та Волинського Полісся. Особлива увага приділена дослідженням І. К. Свєшнікова, пам’яткам городоцько-здовбицької та стжижовської культур, матеріалам із населених пунктів Городок і Зозів, а також унікальній пам’ятці Дубно-Волиця».

У колективній праці на сторінці 3 вміщена також подяка авторського колективу окремим особам, що сприяли виданню, серед яких – директорка Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк, заступник директора з питань інформатизації цієї ж установи Наталія Рибачук.

Довідково: Допомога у виданні праці «Старожитності басейнів Стиру та Горині (доби бронзи)» – не єдиний приклад співпраці головної бібліотеки Волині із відомим українським археологом Г. Охріменком. Повнотекстова версія його монографії «Етнокультурні процеси на території Західної Волині за доби бронзи» ним люб’язно була надана у 2019 році для розміщення на сайті Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого в розділі «Електронна бібліотека «Культура України» (https://elib.nlu.org.ua/).