«Лицарство духу і драми життя елітних родин Волині – незабутня родина Тимошенків»
7 лютого 2019 року в стінах Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбувся третій краєзнавчий захід, присвячений представникам славних родин української інтелігенції, які заклали підвалини державності і духовності на Волині. У 2017-2018 рр. проведені заходи, присвячені історії родин Кохів, Певних. В центрі нинішньої краєзнавчої години перебувала постать Сергія Прокоповича Тимошенка – політичного діяча, міністра шляхів в уряді УНР, учасника Другого зимового походу, архітектора, що проживав у Луцьку та на Волині в1930-1939 рр.
Славетний рід Тимошенків зробив вагомий внесок в українську й світову культуру. Брат Сергія Прокоповича Степан – професор Київського політехнічного інституту, співзасновник української академії наук. У США його називали батьком сучасної американської механіки. Наймолодший із братів Володимир Прокопович – визначний український економіст, професор Мічіганського університету. Син Сергія Прокоповича Олександр – головний архітектор в 86 станцій Вашингтонського метрополітену.
Сергія Тимошенка вважали батьком українського модерну в архітектурі. Ним спроектовано і збудовано понад 400 різноманітних споруд від Грузії до Аргентини. На Волині за його проектом збудовано в 30-і рр. ХХ ст. більше 40 споруд – церков, архітектурних комплексів. Один з яскравих прикладів – власний дім С. Тимошенка в Луцьку, на розі вулиць Ярощука та Будівельників.
Про активну політичну діяльність Сергія Тимошенка на посадах голови Волинського українського об’єднання та депутата польського сейму від Волині надзвичайно цікаво розповів кандидат історичних наук, дослідник цього періоду історії Волині Микола Кучерепа.
Були зачитані уривки з роману Івана Корсака, присвяченої братам Тимошенкам, «Борозна у чужому полі».