лютий
Щомісячна інформаційно-аналітична записка
стосовно суспільно-політичної ситуації
у Волинській області
(за лютий 2019 року)
- Аналіз резонансних суспільно-політичних подій в регіоні за місяць: основні тенденції та прогноз
Протягом лютого суспільно-політична ситуація в області характеризувалась помірним рівнем активності та перебувала на контролі.
Керівництвом області проводились наради та зустрічі, що стосувались вирішення пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку та забезпечення стабільності в регіоні.
Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проводив наради з радниками, помічниками та заступниками голови облдержадміністрації, а також щодо розгляду питання реформи децентралізації та місцевого самоврядування, спільну нараду з заступниками голови облдержадміністрації та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації щодо підготовки та обговорення обласних цільових регіональних програм, прийом громадян з особистих питань та зустрічі з головою правління АБ «УКРГАЗБАНК» К.Є. Шевченком, з головою та заступниками голови Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України, з Сіненим Володимиром Івановичем, з головою Державної казначейської служби України Слюз Тетяною Ярославівною, з бійцями-добровольцями учасниками АТО, з Митрополитом Володимир-Волинським і Ковельським УПЦ Володимиром та Єпископом Луцьким і Волинським УПЦ Нафанаїлом, з єпископом Володимир-Волинським і Турійським ПЦУ Матфеєм, робочу зустріч з представниками дачних масивів, дав інтерв’ю інтернет-виданню «Конкурент», оглянув хід проведення будівельних робіт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Любохини Старовижівського району та загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Осівці Камінь-Каширського району, вручив державні відзнаки – почесне звання «Мати-героїня» багатодітним матерям Камінь-Каширського району, оглянув хід проведення будівельних робіт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Башлики Ківерцівського району та зустрівся з мешканцями громади, в рамках робочого візиту відвідав Володимир-Волинський район, провів позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і спільне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, а також роботу з надавачами адміністративних послуг, взяв участь у засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації «Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я області в 2018 році та основні завдання на 2019 рік», у розширених засіданнях колегій управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації «Підсумки роботи освітньої галузі області у 2018 році. Перспективи і завдання на 2019 рік», управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації та у семінарі з питань реалізації Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Семерка Остапа Михайловича (м.Львів), проводив роботу з представниками місцевого самоврядування, депутатського корпусу, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та окремими головами райдержадміністрацій, з заступниками, помічниками голови облдержадміністрації.
Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук взяв участь (в режимі онлайн) у нараді з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань розроблення регіональних стратегій розвитку на новий програмний період 2021-2027 років, проводив нараду з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів облдержадміністрації, а також з питань реалізації регіональних програм в області, засідання (у відеоселекторному режимі) регіональної комісії з питань евакуації, засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а також прийом громадян з особистих питань.
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук проводив наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів облдержадміністрації, з питань роботи департаменту агропромислового розвитку, щодо діяльності управління містобудування та архітектури, щодо обговорення поточних питань з керівництвом головного управління Держпродспоживслужби в області, виїзну нараду щодо реалізації реформи децентралізації, робочі наради з представниками Центру розвитку місцевого самоврядування щодо вирішення проблемних питань ОТГ області, засідання групи управління субпроектом Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», робочої групи з питань ефективного використання бюджетних коштів, робочої групи щодо організаційних моментів підготовки розширеної наради з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики в Україні, взяв участь у публічному розкритті тендерних пропозицій по закупівлі ІСВ-G 6.2.2.2. «Закупівля медичного обладнання, медичних меблів та розхідних матеріалів для закладів охорони здоров’я вторинного, третинного рівнів», у тематичному постійно діючому семінарі «Організація діяльності голови об’єднаної територіальної громади» для голів ОТГ, у сесії Ковельської міської ради.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець провела наради з керівниками підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а також з розгляду питання епідеміологічної ситуації у м. Ковелі, регіональну нараду-семінар з обговорення проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» з Генеральним директором директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олегом Шаровим, засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій громадян, засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам області, які опинилися в складних життєвих обставинах, засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, взяла участь у нараді (у відеоселекторному режимі) під головуванням Міністра соціальної політики України А.Реви щодо монетизації субсидій, у відкритті інноваційного класу в Луцькому педагогічному коледжі, у засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, у підсумковій колегії відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації «Про підсумки роботи відділу щодо реалізації державної політики з питань фізичної культури і спорту за 2018 рік та завдання на 2019 рік», у засіданні підсумкової колегії головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, в рамках робочого візиту в Любомльський район провела зустріч з головами ОТГ району з питань делегування повноважень щодо соціальних програм, зокрема «Нова українська школа», «Пакунок малюка», оформлення батьками дітей з інвалідністю, до набуття ними такого статусу, соціальної допомоги, а також провела виїзний прийом громадян з особистих питань.
Заступник голови облдержадміністрації Денис П’ятигорець проводив прийом громадян з особистих питань у Маневицькому районі.
Заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось проводив прийом громадян з особистих питань, взяв участь у засіданні Координаційної ради з безпеки дорожнього руху під головуванням Прем’єр-міністра України В.Гройсмана.
28 лютого у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка відбулись навчання керівників сільськогосподарських підприємств та голів фермерських господарств з актуальних питань розвитку галузі у 2019 році за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети та голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка. На Театральному майдані м. Луцька відбувся показ сільськогосподарської техніки.
28 лютого голова Рожищенської райдержадміністрації та військовий комісар району вручили відзнаки «За участь в антитерористичній операції» захисникам, які проявили мужність, патріотизм, відданість українському народу та зі зброєю в руках стали на оборону територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.
27 лютого Волинський окружний адміністративний суд виніс ухвалу на забезпечення позову Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації до Волинської обласної ради щодо незаконного зняття депутатами 17 млн грн з фонду заробітної плати перинатального центру. Своєю ухвалою суддя заборонив Департаменту фінансів при складанні розпису обласного бюджету на 2019 рік виконувати рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 року №22/13 «Про обласний бюджет на 2019 рік» в частині зняття 17 млн грн з фонду заробітної плати перинатального центру і перенаправлення цих коштів на фінансування депутатських фондів та інші витрати.
27 лютого набрало законної сили рішення Рожищенського районного суду, що задовольнив позов волинянки до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та зобов’язав стягнути з Росії шкоду в розмірі 1 941 600 гривень. Мати вважає, що РФ порушила право її сина на життя і це змусило її звернутися із вказаним позовом. При визначенні розміру моральної шкоди позивач керувався практикою Європейського суду з аналогічних питань, що є джерелом права.
27 лютого у Луцьку відбулася передача від ДСНС України 4-х нових пожежних автомобілів у Горохів, Ківерці, Любомль, а також 1-ій Державній пожежній частині Луцька.
26 лютого відбулося чергове засідання комісії з визначення статусу бійців-добровольців АТО/ООС основною метою якої є надання офіційного статусу волинянам, що в перші дні військової агресії на Сході пішли захищати територіальну цілісність країни. Розглянули 29 пакетів документів, які подали військовослужбовці Волині, зокрема, для 20 з них прийнято рішення встановити статус бійців-добровольців, решту - доопрацьовують. Також для розгляду на найближчій сесії обласної ради подано зміни до Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2018-2022 роки.
26 лютого відбулася зустріч секретаря Луцької міської ради з представниками Місії зі спостереження за виборами Президента України 2019 Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яка з 6 лютого розпочала свою роботу. До її складу увійшли 17 експертів з 13-ти країн-учасниць. У спілкуванні взяли участь довгострокові спостерігачі місії зі спостереження за виборами Президента України 2019 ОБСЄ з Німеччини, США, представники виконавчого комітету Луцької міської ради, зокрема Державного реєстру виборців тощо.
25 лютого в обласному, районних центрах, інших населених пунктах Волині проходили заходи з нагоди 148-ї річниці від дня народження поетеси, драматурга та громадської діячки Лесі Українки, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук взяв участь у літературно-мистецькій годині та у покладанні квітів до пам’ятника Лесі Українки на Театральному майдані м. Луцька. Цього ж дня відбувся обласний конкурс читців «Мій любий краю» в Будинку культури с.Колодяжне, що на Ковельщині, в якому взяли участь 38 переможців міських та районних конкурсів на краще читання творів письменниці. Захід розпочався з урочистостей та покладання квітів до пам’ятника видатній поетесі на території літературно-меморіального музею Лесі Українки.
21 лютого департамент муніципальної варти Луцької міської ради звернувся до усіх політичних сил, партій та організацій не допускати порушення Правил благоустрою міста Луцька в частині розміщення рекламної продукції, в тому числі матеріалів передвиборчої агітації у невстановлених місцях. Громадян та політичні партії, які проігнорують вимоги закону, інспектори притягатимуть до адміністративної відповідальності та штрафуватимуть.
20 лютого заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук відкрив навчання для голів об’єднаних територіальних громад області з актуальних питань реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2020 роки, провівши круглий стіл «Дорожна карта наступних кроків реформи децентралізації».
20 лютого на підставі підписаного узгодженого рішення про співпрацю між департаментом «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Луцької міської ради з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області щодо організації надання адміністративних послуг з державної реєстрації актів цивільного стану, через ЦНАП міста Луцька можна буде подати документи з державної реєстрації актів цивільного стану. Повноваження у прийнятті рішення у проведенні державної реєстрації актів цивільного стану залишаються за Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області, однак прийом документів на зазначені послуги будуть надаватися через адміністраторів ЦНАП.
20 лютого управління СБУ у Волинській області звернулось до волинян з проханням уважніше стежити за подіями у передвиборчий період та для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку і протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих спецслужб закликало громадян інформувати правоохоронців у випадках наявності інформації. Напередодні голова СБУ Василь Грицак повідомив, що спецслужби Російської Федерації готували напади на 19 храмів на території України, серед святинь - п'ять волинських церков. Зокрема, йдеться про Луцьку релігійну общину прогресивного іудаїзму, костел у Маневичах, храм Миколи Чудотворця, костел Пресвятого серця Ісуса Христа у Ківерцях та каплицю Вознесіння Господнього та бл.Владислава Буковинского у Горохові.
20 лютого в обласному, районних центрах і інших населених пунктах Волині проходили заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні, зокрема, голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко взяв участь у громадській панахиді та покладання квітів біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», що на Театральному майдані м.Луцька. Пізніше в Палаці культури відбувся вечір-реквієм «Пам’яті героїв Небесної Сотні присвячується…». Напередодні у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні. Для участі та спілкування запросили учасників Революції Гідності, небайдужих лучан, представників засобів масової інформації. Під час заходу присутні переглянули виставу «Мій тато став зіркою», підготовлену юними акторами творчої студії. В цей же день відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України».
20 лютого на нараді щодо впровадження Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» голова облдержадміністрації Олександр Савченко повідомив, що у Волинській облдержадміністрації невдовзі розпочнуть приймати документи громад, які виявили бажання перейти до Православної церкви України та мають намір офіційно зареєструвати перехід. На Волині, перехід громад відбувається мирно, а конфліктних ситуацій практично не виникає. Управління культури з питань релігій та національностей облдержадміністрації надіслало листа райдержадміністраціям, де поінформували про графік, коли громади зможуть звертатися за перереєстрацією.
20 лютого у приміщенні Волинської обласної ради у Луцьку відбулись громадські слухання з приводу будівництва двох нових енергоблоків на ВП «Хмельницька АЕС» одиничною потужністю ~1000 MВт. із застосуванням реакторної установки ВВЕР-1000 європейського виробництва, яка відповідає вимогам нормативних документів України та міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
19 лютого у Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування м.Луцька відбувся круглий стіл на тему «Реформування субрегіонального рівня Адміністративно-територіального устрою. Від історії до сьогодення». До дискусії долучилися народний депутат Ірина Констанкевич (УКРОП), заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук, голови райдержадміністрацій та експерти. В рамках реформи децентралізації після місцевих виборів 2020 року планують ліквідувати районні ради та укрупнити райони в області.
19 лютого в конференц-залі маєтку «Nester Houze», за участі представників Республіки Польща та Волинської облдержадміністрації, керівництва Шацької райдержадміністрації, керівників державних установ району та ЗМІ, відбулась стартова конференція з питань впровадження великого інфраструктурного проекту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь.
18 лютого Центральна виборча комісія утворила п’ять окружних виборчих комісій у Волинській області, до складу яких у виборчому окрузі № 19 увійшло 35 членів комісії, у територіальних округах № 20-23 - по 36 представників від кандидатів.
15 лютого в обласному, районних, інших населених пунктах Волині проходили заходи присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-й річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Зокрема в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка, голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко відвідав тематичний концерт «Бойове афганське братство служить Україні». Цього ж дня вулицями обласного центру пройшла урочиста хода та покладання квітів до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», пам’ятного знаку загиблим в Афганістані воїнам-інтернаціоналістам на меморіальному комплексі «Вічної Слави» у м. Луцьку. А напередодні у Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Від Афганістану до Іраку: волиняни у військових конфліктах на території інших держав», приурочену до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
14 лютого у Волинській облдержадміністрації відбулось засідання комісії щодо надання допомоги ветеранам ОУН-УПА. Впродовж січня-лютого поточного року 152 ветеранам ОУН-УПА, що проживають на території Волинської області, виплатять грошову матеріальну допомогу в розмірі 1 тис грн (кожному) для поліпшення матеріального становища.
13 лютого в Музеї історії Луцького братства відбулась зустріч організаційного комітету з відзначення 590-ї річниці з’їзду монархів, де затвердили офіційно розроблений з цієї нагоди логотип. Його зможуть використовувати всі інституції, які долучатимуться до організації заходів у рамках відзначення річниці з’їзду.
12 лютого перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Киричук долучився до флешмобу «Спілкуйся на рівні» та запросив надзвичайних діток зануритися у світ атракціонів, лабіринтів та тематичних ігрових кімнат у дитячому розважальному центрі «Figli Migli» ТРЦ «ПортCity» Започаткував акцію добра наприкінці грудня 2018 року очільник Волині Олександр Савченко, опісля естафету участі у флешмобі переймали заступники голови облдержадміністрації та керівники структурних підрозділів органу влади.
12 лютого з робочим візитом на Волині перебувала голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз, яка зустрілась з головними розпорядниками державних коштів області, а також відвідала Любомльський район.
8 лютого голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко відвідав підприємство ПрАТ «СКФ Україна», де волинські студенти у рамках німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні» другий рік поспіль мають змогу пройти практику на виробництві. Голова ОДА також оглянув виробництво та взяв участь у конференції щодо впровадження дуальної форми навчання в галузі професійної (професійно-технічної) освіти.
7 лютого поінформували як на Волині працює «гаряча лінія» психологічної підтримки військовослужбовців та членів їх родин. Наприкінці серпня 2018 року голова ОДА Олександр Савченко ініціював створення групи швидкого реагування для психологічної допомоги учасникам АТО, що було пов’язано зі збільшенням кількості спроб суїциду військовослужбовців, які повернулися додому з території проведення ООС. Для групи придбали спеціальний автотранспорт, який, за потреби, негайно вирушав для надання допомоги військовослужбовцям та членам їх родин. У Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді збільшили штат на 3 одиниці - начальник відділу, практичний психолог, водій автотранспортних засобів для забезпечення роботи групи швидкого реагування.
7 лютого Регіональне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд звернення від громадської організації Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Бізнес-Волинь» стосовно пропозиції підписання підприємцями, що працюють на Центральному ринку м. Луцька, нових договорів оренди торговельного місця під розміщення малих архітектурних форм.
6 лютого у Луцьку радник Міністра внутрішніх справ, член координаційного штабу МВС Михайло Апостол в рамках робочого візиту мав зустріч з начальником головного управління Національної поліції у Волинській області, членами спеціальної робочої групи з моніторингу законності виборчого процесу і роботи зі зверненнями громадян, щодо порушень на виборах, а також наголосив, що поліція поза політикою та діє винятково в межах чітко визначених чинним законодавством.
6 лютого у департаменті «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» відбулась зустріч у форматі відкритої платформи із учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО та членами їх сімей. Про шляхи вирішення соціально-побутових проблем учасників АТО, питання працевлаштування, проходження психологічної реабілітації та професійної адаптації говорили з представниками департаментів ЦНАП, соціальної політики Луцької міської ради, служби зайнятості та громадських організацій, які опікуються питаннями учасників бойових дій.
5 лютого територіальну програму зайнятості населення до 2020 року обговорили та затвердили на засіданні профільної комісії, за участі заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець, керівників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, обласного центру зайнятості тощо. Зокрема йшлося про нові механізми та підходи у процесі реалізації програми зайнятості населення, розширення можливостей для пошукачів роботи, що пропонуються службою зайнятості.
5 лютого поліція Волинської області поінформувала про реєстрацію 28 повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства. Поліція проводить ретельну перевірку всіх повідомлень, зокрема, в дев’яти випадках інформація не підтвердилася.
5 лютого голова Іваничівської райдержадміністрації провела робочу зустріч із представником ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» щодо підтримки намірів з реалізації інвестиційних проектів, пов’язаних з виробництвом електроенергії з альтернативних (відновлювальних) джерел енергії поза межами селища Іваничі та погодження розроблення детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів альтернативної енергетики (вітрових та сонячних електростанцій) на цій території. Цього ж дня голова Іваничівської селищної ради із представником ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» уклали першу угоду на проведення розслідуваних робіт щодо можливості будівництва вітроелектростанцій на території Іваничівської громади.
4 лютого головою Волинського апеляційного суду обрали Філюка Петра Тодосьовича.
4 лютого стало відомо, що Волинській митниці ДФС у постійне користування облдержадміністрацією передано земельну ділянку загальною площею 3,5 гектара (цільове призначення – для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування) для будівництва та обслуговування об’єктів міжнародного автомобільного пункту пропуску «Доманове», розташовану за межами населених пунктів Млинівської сільської ради Ратнівського району. Ратнівській районній державній адміністрації доручили здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку за Волинською облдержадміністрацією.
1 лютого офіційно розпочав роботу навчально-тренувальний відділ Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В планах роботи відділення - організація та проведення навчань з працівниками Центру, а в перспективі - з працівниками інших екстрених служб, учнями та студентами навчальних закладів області. В штаті, працівники медицини невідкладних станів, які пройшли навчання під керівництвом литовських інструкторів по наданню екстреної медичної допомоги згідно європейських стандартів. Їм допомагатиме завідувач Ківерцівського відділення ЕМД та інструктор Європейської Ради Реанімації Каленюк А.Л.
Впродовж місяця керівники Волинського обласного центру зайнятості та його філій у районах та містах області проводили в ОТГ краю презентації пілотного проекту обласної служби зайнятості «Успішна громада», що передбачає підготовку професійних кадрів для роботи в об’єднаних територіальних громадах.
У березні можна очікувати пожвавлення активності представників обласних осередків громадських об’єднань та політичних партій у зв’язку із проведенням передвиборчої кампанії на пост Президента України.
- Структура політичного життя регіону
У лютому нових обласних регіональних осередків політичних партій головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області зареєстровано не було, загалом на Волині зареєстровано 249 обласних організації політичних партій.
28 лютого лідер Радикальної партії Олег Ляшко перебував на Волині: в Луцьку, де записав інтерв’ю ТРК «Аверс», в Горохові у Горохівському коледжі Львівського національного аграрного університету зібралось близько 300 осіб), у Ківерцях відбулась зустріч у районному будинку культури (участь взяло понад 500 осіб). Раніше активісти агітаційного автобуса «Ляшкобус» розповсюджували газети та інформаційні матеріли від Радикальної Партії Олега Ляшка, спілкувалися з мешканцями, зокрема, 24 лютого в м.Рожище, с.Кременець Рожищанського району.
27 лютого на черговій 53-ій сесії Луцької міської ради за пропозицією представника ВО «Батьківщина» Андрія Козюри більшість депутатів підтримала звернення до Верховної Ради України, в якому йдеться про дострокове припинення повноважень Президента України Петра Порошенка. Рішення підтримали 30 депутатів з 42, зокрема, представники ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «УКРОП» та «Народний Контроль». 28 лютого на сесії Іваничівської районної ради схоже звернення прийняли за пропозицією голови ради Андрія Бадзюня (ВО «Свобода»).
27 лютого в Палаці учнівської молоді м. Ковель, що на Волині, кандидат у президенти Олександр Мороз (Соціалістична партія України) мав зустріч із виборцями, яку відвідало близько 150 осіб.
27 лютого команда ПП «Слуга народу» кандидата у президенти Володимира Зеленського, яку на Волині представляє Валерій Стернійчук, відкрила офіс по вул.Винниченка, 18 у м.Луцьку.
27 лютого – 3 березня в Луцьку проходила конференція обласного осередку партії «Громадянська позиція», де обрали нового керівника, замість Сергія Чурікова, який заявив, що йде з політики, через співпрацю Анатолія Гриценка з екс-регіоналами. Волинський обласний виборчий штаб А.Гриценка очолив Олександр Кралюк, який також обраний головою обласного осередку партії «Громадянська позиція».
26 лютого народний депутат України від фракції «Батьківщина» Іван Крулько в рамках всеукраїнського туру «Вірю в Україну» на площі Незалежності зустрівся з мешканцями Горохова, а також з медичними працівниками Любомльської центральної районної лікарні, де прозвітував про свою діяльність. Напередодні І.Крулько провів зустріч на центральному майдані м. Ковель.
24 лютого у Луцьку відбулась прес-конференція представників команди Анатолія Гриценка, які представили плани дій та відвідали волонтерський штаб у Луцьку, поспілкувалися з волинянами, які підтримують їхнього кандидата, відповідали на запитання. Цього ж дня у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості провів зустріч з мешканцями міста заступник керівника Центрального штабу Анатолія Гриценка з юридичних питань Микола Катеринчук. На зустрічі було близько 40 осіб.
21 лютого народний депутат Ірина Констанкевич «УКРОП» з робочим візитом перебувала у Маневицькому районі Волинської області, де провела ряд зустрічей із виборцями у смт. Маневичі, у районному центрі зайнятості із членами громадської організації «Ветерани АТО на сході України», відвідала районний краєзнавчий музей, побувала у Старочорторийській сільській раді та у місцевій школі, відвідала родину Героя України Андрія Снітка, зустрілася із працівниками сортувального відділу поштового відділення смт Маневичі.
20 лютого народний депутат Ігор Гузь разом із командою зустрілися з жителями сіл – Будятичі (Поромівська ОТГ), Романівка (Іваничівська ОТГ), Колона, Кучків (Павлівська ОТГ) та Грибовиця, де обговорювали розвиток дорожньої інфраструктури у регіоні Прибужжя, яка за останній час значно покращилася але переважно в частині ремонту головних шосе.
18 лютого в рамках робочого візиту на Волинь голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар провела зустріч за участю депутата Верховної Ради України Ігоря Гузя із представниками ЗМІ, де ознайомила присутніх із роботою комітету, який вона очолює у Верховній Раді. В.Сюмар зазначила, що майбутнє за мовленням громад, наявність у кожній громаді свого мовника сприяло би активнішому розвитку регіональних ЗМІ, потрібних для обговорення базових проблем громади.
18 лютого народний депутат України Ірина Констанкевич (УКРОП) з робочим візитом відвідала школи та ФАП с.Залісся та Клітицьк Камінь-Каширського району, провела зустріч з громадою с. Гута-Камінська. У м.Камінь-Каширському Волинської області завітала до інклюзивно-ресурсного центру, а також взяла участь в політичній акції ПП УКРОП на підтримку кандидата в президенти Олександра Шевченка, яка відбулась на площі Культури м.Камені-Каширського.
14 лютого в с. Радовичі Турійського району Волинської області відбулась обласна конференція ПП «Наш край».
12 лютого заступник голови Верховної Ради України народний депутат Верховної Ради України Оксана Сироїд (ПП «Об’єднання Самопоміч») зустрілась з громадою смт Шацька та району Волинської області в приміщенні актового залу Шацького лісового коледжу. Цього ж дня Оксана Сироїд провела зустріч з фермерами та громадськістю Рожищенського району в РД «Просвіта». А напередодні разом із довіреною особою кандидата на пост Президента України Садового А.І. у територіальному виборчому окрузі №23 Аліною Базарновою проводила агітаційну роботу серед жителів Маневицького району, а також мала зустріч з трудовим колективом Маневицького торфобрикетного заводу і працівниками районної лікарні.
12 лютого народний депутат України Ігор Гузь провів зустріч з головами Любомльської та Вишнівської ОТГ і в.о старостинських округів, на якій обговорювали питання соціально-економічного розвитку громад.
12 лютого екс-депутат Волиньради Іван Смітюх прокоментував заяву обласного керівника осередку партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» про вихід з політики Сергія Чурікова. Напередодні голова Волинської обласної організації партії «Громадянська позиція Анатолія Грищенка» Сергій Чуріков заявив про вихід з політики. Передумовою цього рішення, стало призначення довірених осіб кандидатів у президенти. Зокрема, по виборчому округу №21 (місто Ковель, Ковельський, Ратнівський, Старовижівський, Шацький райони) довіреною особою Анатолія Гриценка призначили Івана Смітюха, який свого часу був депутатом Волиньради від Партії Регіонів.
11 лютого народний депутат України Іван Крулько (ВО «Батьківщина») зустрівся з громадою с.Переспа та с.Козин. Під час зустрічі депутат відвідав школу та ФАП с.Переспа, поспілкувався з громадою с.Козин, а також з робочим візитом відвідав комунальне некомерційне підприємство «Рожищенський центр первинної медико-санітарної допомоги», Рожищенську центральну районну лікарню, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Рожище, поспілкувався з колективами установ. Напередодні Іван Крулько зустрівся з громадою с.Вишеньки Рожищенського району у сільському будинку культури. Під час зустрічі депутат представив основні положення передвиборчої програми кандидата в президенти Юлії Тимошенко.
7 лютого кандидат на пост Президента України Валентин Наливайченко («Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість») відвідав обласний центр Волині.
5-8 лютого письменник, громадсько-політичний діяч, член політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Володимир Яворівський презентував нові книги та перевидання інших своїх творів у бібліотеках міст Ковеля, Луцька, Володимира-Волинського і Рожище.
4 лютого у прямому ефірі на телеканалі «Аверс» у програмі «На часі гість» народний депутат України Ігор Гузь («Народний фронт») говорив, зокрема, про криміногенну ситуацію у м. Нововолинськ та повідомив, що разом із активом міста планує зустрітися з Міністром МВС Арсеном Аваковим задля пошуку шляхів для зменшення рівня злочинності.
4 лютого оприлюднено інтерв’ю з екс-головою Волинської облдержадміністрації, а нині депутатом Волинської облради, лідером фракції «Солідарність» та заступником голови Держлісагенства України Володимиром Бондарем.
Впродовж місяця в обласному, районних центрах інших населених пунктах Волині проводилась передвиборча агітаційно-інформаційна робота, зокрема, в наметах від БПП «Солідарність», «Народний Фронт», ВО «Свобода», кандидатів в президенти України Анатолія Грищенка, Юлії Тимошенко, Олександра Шевченка, а також агітаційних автобусах Андрія Садового та Олега Ляшка.
- Протестна активність за місяць в регіоні та її потенціал. Прогноз розвитку
Аналізуючи протестні настрої регіону, варто зазначити, що вони протягом звітного періоду в основному торкались проблемних питань стану сільських доріг та навчальних закладів, транспортного сполучення.
28 лютого під стінами Волинської облдержадміністрації у Луцьку відбулося загальнообласне молитовне стояння на захист прав віруючих Української Православної Церкви за участі духовенства та вірян. Очолили дійство митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. У заході взяло участь близько 2 тисяч вірян.
Станом на 4 березня факторів дестабілізації суспільно-політичної ситуації в області не зафіксовано. Інформація про акції протесту та чинники деструктивного характеру відсутня.
- Діяльність громадських об’єднань в регіоні
Протягом місяця в області відбувся ряд заходів та акцій у соціально-культурній сфері за участю громадських організацій.
1 березня у бізнес-центрі «Директорія» у м. Луцьку відбулось перше спільне публічне звітування громадського сектору про свою діяльність у 2018 році за участю 7 волинських громадських організацій (ОМГО «Волинський Інститут Права», ГО «Розвиток Волині», ГО «Переселенці Криму та Донбасу», Любешівська районна громадсько-екологічна організація «Світ навколо нас», ГО «Молодіжна Платформа», ГО «Громадське. Волинь», ГО «Центр зростання громад»). На захід запросили представників ЗМІ, громадських активістів та усіх зацікавлених.
1 березня у луцькому КРЦ «Адреналін Сіті» відбувся WEST HR FORUM 2019 – четвертий форум з управління персоналом, участь у якому взяло близько 200 представників бізнесу Волині та 9 спікерів-практиків зі всієї України. Головна тема заходу: «Працюй по-новому: тренди, практики, HR-рішення».
28 лютого в м. Луцьку (бізнес-центр «Директорія») проходила конференція в рамках реалізації проекту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна». Захід фінансувався за Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
27 лютого володарка «золота» «Ігор Нескорених» з Волині Майя Москвич в рамках проекту «Амбасадор - українська ветеранська дипломатія» вирушила на офіційну зустріч в штаб-квартиру НАТО в Брюссель. Разом з нею участь у заході взяли ще 5 ветеранок, які теж пройшли війну добровольцем.
27 лютого чергова гуманітарна допомога прибула на Волинь зі США від громади міста Портленд – Американсько-української культурної асоціації. Це вже третій вантаж вагою понад 15 тонн. Цінність його у тому, що привезені медичні розхідники, розподілені для 4 лікувальних закладів, серед них і Волинська обласна дитяча лікарня, що входить до складу ВОДТМО, використовуються в лікувально-діагностичному процесі щодня. Доставка допомоги стала можливою завдяки сприянню народних депутатів України Ірини Констанкевич та Юрія Савчука. Отримана допомога в першу чергу буде використовуватись для маленьких пацієнтів, батьки яких на війні, малозабезпечених, діток з інвалідністю, вихованців дитячих будинків.
26 лютого депутат Луцької міськради, меценат, бізнесмен, засновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Андрій Покровський, дав інтерв’ю, зокрема, говорив про сучасний стан міста, роль лучан у виборчому процесі, співпрацю влади та бізнесу у Луцьку, участь «СВІДОМИХ» у виборах та фактори, які нині потрібні місту аби розвиватися.
26 лютого у центрі Луцька десятки волинян долучилися до всеукраїнської акції до Дня кримськотатарського опору російській окупації. Учні військового ліцею склали із листівок напис із хештегом «Звільніть Крим».
26 лютого на сесію Володимир-Волинської міської ради завітала група активістів та висловила свої аргументи проти будівництва багатоповерхівки під пам’яткою національного значення «Вали городища».
26 лютого всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України» купила інвентар для занять спортом волинянам, які облаштували тренажерну залу у столітній хаті у с.Бірки, що в Любешівському районі.
25 лютого відбувся захід в рамках функціонування «Клубу учасників АТО та членів їх сімей» який провели у Луцькому міському центрі зайнятості. Участь у заході взяли представники Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та ГО «Сила права». Учасники заходу дізнались про зміни, які відбулися у пенсійному законодавстві, про порядок обчислення пенсій та умови виходу на пенсію для учасників АТО. Окрему увагу приділили питанню переваг офіційної зайнятості та системі персоніфікованого обліку, яка діє в Україні з 2000 року.
23-24 лютого у Київській православній богословській академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді. У заході взяли участь діти недільних шкіл Володимир-Волинської єпархії. Делегати долучились до святкового богослужіння, яке проходило у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Після богослужіння з’їзд було продовжено презентацією організації «Пласт».
23-24 лютого відбувся екстремальний туристичний змаг «Доброволець» присвячений 35-ій сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ», що проходив в урочищі Вовчак Турійського району. Загалом змагалися 283 учасники, 108 команд.
23 лютого у луцькому палаці культури відбувся ХІІ Декламаторський конкурс польської поезії та прози для мешканців України, в якому взяли участь 60 українців з різних областей, у тому числі, з Волині. Мета конкурсу – промоція польської літератури в Україні, інтеграція українців і поляків, вдосконалення артистичних вмінь, співставлення творчих досягнень. Лауреати конкурсу візьмуть участь у Польсько-Українських зустрічах майстрів слова, що цьогоріч відбудуться у Любліні (Республіка Польща).
22 лютого пройшло мирне зібрання вірян села Раків Ліс що на Волині щодо вимоги забезпечення рівних прав громадян недопущення релігійної дискримінації.
22 лютого до Павлівської ОТГ прибула делегація з гміни Войславичі Республіки Польща для участі у засіданні круглого столу в рамках проекту «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області, що співфінансується Європейським Союзом в рамках програми «Транскордонне співробітництво Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Участь у заході взяли начальник управління ДСНС України у Волинській області та голова Іваничівської райдержадміністрації.
21 лютого в Любомльській районній раді з робочим візитом перебувала делегація Парчевського повіту Республіки Польща для підписання спільних заходів на 2019 рік.
19 лютого в Луцьку тренери громадянської мережі ОПОРА провели навчання співробітників поліції превенції та слідчих щодо особливостей застосування законодавства під час виборів Президента України та Верховної Ради України. У центрі уваги були питання реагування на типові порушення під час виборчого процесу, ідентифікація ключових адміністративних та кримінальних правопорушень, а також особливості роботи поліцейських безпосередньо у день голосування.
14 лютого від Театрального майдану обласного центру Волині громадська організація «Волонтерський центр «Серце Патріота» відправила 170-ту допомогу захисникам на схід. Окрім продуктів харчування, теплого одягу, предметів побуту, також надіслали, деталі до техніки, відремонтований автодвигун тощо.
13 лютого у Луцькому національному технічному університеті учасники міжнародного візиту за програмою «Активні громадяни», - представники різних країн світу, - познайомилися зі студрадою університету, відвідали новенький коворкінг-центр та дізналися більше про Луцький НТУ під час неформального кавування.
12 лютого з ініціативи ветеранів АТО та членів «Спілки воїнів АТО Волині» у Луцьку розпочали збір підписів під зверненням до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо звільнення 24 військовополонених українських моряків, яким було продовжено арешт до 24 квітня 2019 року.
9 лютого у монастирі святого Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви м. Луцька відбулась Всеукраїнська проща монашества на яку з’їхались близько 300 посланців монашества УГКП, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець взяла участь молитовній ході від монастиря святого Василія Великого до Музею Волинської ікони під час якої вознесли молитву за Україну біля пам’ятного знаку Борцям за Волю і Незалежність України на Київському майдані обласного центру Волині.
7 лютого у ТРЦ «ПортCity» в Луцьку відбувся благодійний прем’єрний показ українського фільму «Крути». Переглянути фільм запросили майданівців, Героїв АТО та волонтерів з усієї Волині в рамках благодійного проекту «Тому, що не байдуже». Також, всім запрошеним подаровано сертифікати на боулінг і роллер-дром, щоб прийти і відпочити сім’ями з дітками.
6 лютого Любешівський технічний коледж відвідали представники німецького підприємства Landmaschinen Vertrieb Deuben GmbH. Зарубіжні гості зустрілися з студентами та учнями, що навчаються за механізаторським спрямуванням. Під час зустрічі обговорили подальшу співпрацю коледжу з підприємством, а також уклали угоди зі студентами 43 ТМ групи, які продовжать навчання в Німеччині.
5 лютого в Луцьку стартувало перше міське онлайн-радіо - «Луцьке Радіо». Ефір можна слухати цілодобово на сайті lutske.net та в додатку «TuneIn». Надалі вибір платформ для прослуховування буде ширшим.
4 лютого депутат Луцької міської ради Андрій Покровський привітав бійців АТО із придбанням помешкань за «Програмою забезпечення житлом учасників АТО», на яку у минулому році він переказав мільйон гривень особистих коштів після чого депутатська більшість міськради скерувала на програму ще 1,2 млн грн, що допомогло сімом воїнам АТО отримати кошти на власне помешкання.
4 лютого волинські лісівники відвідали військових 14-ї ОМБР, цього разу у військовій частині в м. Володимирі-Волинському. На зібрані колективами держлісгоспів кошти закупили акумулятори для військової техніки на суму 48 тис грн тощо.
4 лютого Громадянська мережа ОПОРА поінформувала, що нею у січні на Волині зафіксовано 11 випадків поширення негативної інформації про кандидатів або тих, хто заявив про участь у виборах, у друкованих виданнях та в онлайн-ЗМІ, а саме Петра Порошенка (самовисування), Юлії Тимошенко (ВО «Батьківщина»), Анатолія Гриценка («Громадянська позиція») та Володимира Зеленського («Слуга народу»). Активну благодійну діяльність зафіксовано з боку лише одного благодійного фонду – фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Функціонування фонду пов’язане не лише із діяльністю чинних народних депутатів Ірини Констанкевич (партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП») та Ігоря Гузя (ПП «Народний фронт»), але й із зареєстрованим кандидатом на пост Президента від політичної партії «УКРОП» Олександром Шевченком.
3 лютого у Волинській спілці політв’язнів і репресованих за рекомендацією Проводу громадської організації, новим головою ветеранської Спілки обрали Валерія Семенюка – активіста спілки, майстра ТзОВ «ЛАД-Бетон», волонтера Волинського обласного комітету гуманітарного забезпечення війська.
2 лютого відбувся черговий благодійний концерт у Волинському облмуздрамтеатрі, де вдалося зібрати близько 200 тисяч гривень на розбудову храму у Волновасі Донецької області. У травні 2014 року поблизу міста Волноваха під час нападу бойовиків так званої ДНР загинули 18 бійців, більшість з них були волиняни. Через три роки заклали капсулу на місці, де у травні 2018 відкрили храм. Нині ж збирають гроші на гуманітарний центр, що зводять на території комплексу.
1 лютого у м. Нововолинську Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя організувала круглий стіл для працівників юридичних відділів, секретарів та старост об’єднаних територіальних громад 19 виборчого округу «Посилення спроможності ОТГ через високоякісний правовий супровід» з метою надання консультативної допомоги працівникам місцевих рад щодо активізації та вдосконалення правової роботи в громадах.
Впродовж лютого на Волині тривав перехід громад із УПЦ МП до Православної церкви України. Станом на 28 лютого у Волинській області ухвалили рішення про перехід з Української православної Церкви МП до Православної церкви України 89 громад, 1 (с.Жидичин, Ківерцівського району) - офіційно зареєструвалась.
- Результати місцевих соціологічних опитувань з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем.
Місцеві соціологічні опитування з вивчення громадської думки щодо найгостріших соціальних та політичних проблем наразі не проводяться.
- Пропозиції для можливого реагування Глави держави та Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі.
Пропозиції щодо можливого реагування Президента України чи Адміністрації Президента України у стратегічній перспективі відсутні.
- Інше