20180920163658.jpg, фото
20 вересня 2018, 16:36
останні оновлення: 10 січня 2024

Міжнародна ніч кажанів (European Bat Night)

Однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат є «Ніч кажанів», яку відзначають в ніч з 20 на 21 вересня. З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs.

Мета Угоди – узгодження дій, розроблення і впровадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їхнього перебування. Одним з пріоритетів діяльності у рамках Угоди є підвищення екологічної свідомості населення стосовно важливості збереження кажанів. Проведення Європейської ночі кажанів є значною подією, учасниками якої є країни Європи, у тому числі й Україна.

Головна мета – привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх. Ці комахоїдні тварини є невід’ємним компонентом наземних екосистем і однією з ключових груп в програмах моніторингу стану біоти та природних комплексів.

 

Кажани – єдиний ссавець в світі, який здатний літати. Вони можуть літати зі швидкістю 96 км /год. і жити до 40 років. Завдяки здатності до польоту кажани поширені по всіх куточках Землі. У світі існує 700 видів кажанів, і вони становлять майже одну чверть усіх сучасних видів ссавців. 

В Україні кажани представлені підковиками і кількома родами з родини лиликових (Vespertilionidae).

 

Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз знаходяться на межі зникнення.

Проведення в Україні акції «Ніч кажанів» є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

 

 

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації