28 вересня 2018, 14:46
останні оновлення: 15 серпня 2024

Моніторинг стану довкілля за липень 2018 року

 

1.Стан атмосферного повітря

(Табл. 1.1)

В липні 2018 року за даними спостереження обласного центру гідрометеорології на трьох стаціонарних постах в м. Луцьку відношення середньомісячних та максимально разових концентрацій домішок до їх ГДК за звітний місяць було таким:

середньомісячні концентрації:                 мах. раз. концентрації

пил                                -        0,44 ГДК             0,4 ГДК

двоокис сірки               -        0,034 ГДК            0,01 ГДК

окис вуглецю                -        0,042 ГДК            0,8 ГДК

двоокис азоту               -        2,19 ГДК             1,5 ГДК

окис азоту                    -        1,15 ГДК             0,48 ГДК

фенол                            -        2 ГДК                  1,9 ГДК

формальдегід                -        5,4 ГДК               1,9 ГДК

 

 

Перевищення середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин спостерігається по 3-х інгредієнтах - двоокису азоту, фенолу та формальдегіду.

Для порівняння з попереднім місяцем, червнем 2018 року, та відповідним місяцем минулого року, тобто липнем 2017 року, нижче представлена порівняльна таблиця показників, по яких були перевищення середньомісячних ГДК:

 

Місяць, рік

Показник

липень 2018 р., частка середньомісячної ГДК

червень 2018 р., частка середньомісячної ГДК

липень2017 р.,

частка середньомісячної ГДК

Двоокис азоту

2,19

2,2

2,7

Фенол

2

1,9

1,56

Формальдегід

5,4

4,2

3,84

 

Забруднення м.Луцька діоксидом азоту залишається досить високим, хоча в порівнянні з попереднім місяцем (2,2 ГДК) і аналогічним місяцем минулого року (2,7 ГДК с.д.) концентрація середньомісячних ГДК лишається майже без суттєвих змін. Найвищі середньомісячні концентрації спостерігались на 04 ПСЗ (вул. Шопена) і досягали 2,5 ГДК с.м.

Забруднення повітря міста фенолом в порівнянні з попереднім   місяцем - червнем 2018 року (1,9 ГДК) і аналогічним  місяцем минулого  року - липнем 2017 року (1,56 ГДК) залишається майже без суттєвих змін та становить 2,0 ГДК.

Щодо забруднення повітря міста формальдегідом то в порівнянні з відповідним місяцем минулого року (3,84 ГДК) та переднім місяцем цього року (4,2ГДК) концентрація забруднення дещо збільшилась і становить за звітний місяць 5,4 ГДК. Найвищі середньомісячні концентрації спостерігались на 07 ПСЗ (вул. Конякіна) та пост №07 ПСЗ (вул.Рівненська)  і досягали 5,3 ГДК с.м.

  1. Стан хімічного забруднення поверхневих вод області

(Табл. 2.1)

Щомісячний моніторинг поверхневих вод проводять та надають результати своїх спостережень Волинське обласне управління водних ресурсів та Західно-Бузьке басейнове управління.

 

На протязі звітного місяця відібрано та проаналізовано 5 проб по річках: Припять, Вижівка, Турія, Стохід, Стир.

 

Річка Прип’ять. Дослідження за якістю води річки проводилися у пункті спостереження смт.Ратне. Перевищення показників води річки  виявлено лише по залізу загальному в 3,2 рази. Загалом ситуація по інших показниках більш ніж задовільна.

Річка Вижівка. У пункті спостереження с.Якушів перевищення показників води річки Вижівка виявлено по залізу загальному  в 2,8 рази та БСК5 в 1,2 рази. Проте по інших показниках ситуація більш ніж нормальна.

Річка Турія. На якість води р.Турії впливають стічні води УВКГ м.Ковеля.

Кисневий режим річки задовільний. Протягом місяця спостереження велися в пункті спостереження м.Ковель (питний водозабір). Перевищення показників води річки Турії виявлено по БСК5 в 1,4 рази  та по залізу в 1,4 рази,

Річка Стохід.  Перевищення виявлено по БСК5 в 2 рази та по залізу загальному в 2,5 рази, по всіх інших показниках ситуація нормальна і контрольована.

Річка Стир. На якість води р.Стир впливають стічні води КП «Луцькводоканал».

Кисневий режим річки задовільний.

Дослідження якості води річки проводились в пункті спостереження м.Луцьк (питний водозабір). Перевищення показників води у річці Стир  на протязі звітного місяця виявлено лише по БСК5 в 2 рази і тут ми констатуємо таки значне покращення ситуації і її  суттєві зміни, і що саме головне у кращу сторону.