20210219154744.JPG, фото
19 лютого 2021, 15:40
останні оновлення: 20 грудня 2023

Мова – ДНК нації

Під такою назвою в Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки 18 лютого 2021 року проведено літературно- мистецьке свято, приурочене до Міжнародного дня рідної мови.

Модератори дійства – завідувачка відділу міського абонементу Валентина Ткачук та бібліотекар Уляна Джаман наголосили: «Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Це наш дух, наша пісня».

Перед присутніми, членами національно-культурних товариств, громадських організацій, виступила Ніна Бачинська, голова обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», яка поділилася спогадами про збереження вихідцями з етнічних українських земель у Польщі рідної мови та культури, продекламувала поезії та виконала чудову пісню, створену її мамою-холмщанкою Надією Мельник. Ніна Поремська, голова Товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка, закликала до єднання всіх націй в ім’я миру на Волині та Україні. Слова Ніни Володимирівни проілюстрував своїм майстерним виконанням польських наспівів вокальний колектив «Волинські пані» (керівник Алла Гас).

Модераторам в стислій формі вдалося провести екскурс в минуле національних меншин, які здавна населяли Луцьк та Волинь. В їх розповідях була віддана шана представникам єврейської, караїмської, німецької, вірменської громад. Після цього до слова запрошено Оксану Крамар, представницю чеської громади, яка разом із тим повідала, що в її родинному древі переплелися також пагони білоруської, польської та німецької націй. Оксана Василівна ділилась спогадами про рідний дім та батька, нащадка волинських чехів, що знав пісні свого народу.

Справжнім одкровенням для присутніх став виступ представника кримсько-татарської громади у Луцьку, президента Благодійного фонду «Мій Крим» Редвана Зекір'яєва, який чистою українською мовою, котру опанував на Волині, освідчився, по суті, у любові до нашого краю.

Поетичне слово про мову звучало з уст працівників бібліотеки Валентини Казмірчук, Вікторії Яринюк, Галини Грицені.  Хвилюючим було виконання «Молитви до мови» Катерини Мотрич в інтерпретації Наталії Хомяк.