20180912123858.JPG, фото
12 вересня 2018, 10:34
останні оновлення: 10 січня 2024

На Волині закликають не спалювати суху рослинність

На Волині закликають не спалювати суху рослинність

Кожен з нас, спостерігає масові випалювання сухої рослинності. Суттєвої шкоди завдається навколишньому природному середовищу, як правило, на сільськогосподарських землях та ще в результаті необдуманих дій окремих громадян під час господарської діяльності.

Окрім безпосередньої загрози для здоров'я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, які утворюють гумус - родючий шар землі.

Більше того, щорічне спалювання сухої рослинності спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.

На жаль, незважаючи на інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у квітні - червні, виникає найбільша кількість лісових пожеж, як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.

Основною причиною їх виникнення є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте ліквідувати самотужки.   У випадку пожежі негайно повідомте оперативно-рятувальну службу за номером «101».

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації попереджає мешканців Волині, що  самовільне випалювання забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів: від 170 до 340 гривень - громадянам; від 850 до 1190 гривень - посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 гривень, на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.

З огляду на це, громадянам слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, очерет, бур’ян тощо, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду екології, собі та оточуючим, своїм нащадкам і, врешті, державі.