20180829123017.jpg, фото
29 серпня 2018 року
останні оновлення: 24 жовтня 2018 року

Нова українська школа - у фокусі волинських освітян

У коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася серпнева конференція педагогічних працівників.

Участь у заході узяли керівництво області, начальники органів управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, ОТГ, директори ІРЦ тощо.

Серпнева конференція - традиційна, адже під час неї обговорюють підсумки минулого навчального року і плани на новий.

Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко зауважив, що професія вчителя героїчна, адже педагоги постійно супроводжують людину протягом її життя. У своєму вітальному слові він запросив до співпраці вчителів.

Серед фокусу українських і, зокрема, волинських, освітян, - становлення нової української школи, забезпечення дошкільною освітою, робота інклюзивних центрів. Під час серпневої конференції освітян наголосили, що нова українська школа - це «косметичний ремонт» системи освіти.

Начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна наголосила на важливості опорних шкіл. Разом із рухом децентралізації кількість таких шкіл на Волині значно зросла, адже, таким чином забезпечується рівний доступ дітей до освіти та покращення самої якості освіти.

Серед проблемних питань - забезпечення маленьких волинян дошкільною освітою, адже садочків не вистачає, незважаючи на введення додаткових місць та груп.

Плахотна підкреслила і важливість позашкільної освіти, зокрема, в ОТГ. Деякі ОТГ уже взяли ці заклади на свій баланс, а деякі - фінансуються з кількох джерел, приміром, казни кількох об’єднаних територіальних громад.

Високо роботу освітян оцінила заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець.

Заступик начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Тетяна Соломіна під час свого виступу вкотре розвінчала міф про те, що «немає школи - немає села». За її словами, саме наявність дітей впливає на діяльність школи.

Участь у заході узяли директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк та радник з муніципальних питань Волинського ЦРМС Петро Лавринюк.

Очільник волинського ЦРМС Анатолій Пархом’юк закцентував свою увагу на викликах, перед якими стоїть нова українська школа у формуванні нового освітнього середовища. Йдеться про забезпечення матеріально-технічною базою, ресурсами, фінансами і найголовніше - кадровим потенціалом. Він підкреслив важливість більш тісної співпраці поміж органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Адже саме місцеве самоврядування, згідно з Законом про освіту, створюють гідні умови для її здобуття.

Радник з муніципальних питань Волинського ЦРМС Петро Лавринюк узяв участь у секції начальників управління освітою райдержадміністрацій (міських рад), ОТГ, директорів ІРЦ. Під час секції обговорили питання нового у законодавстві щодо діяльості інклюзивно-ресурсних центрів, упровадження типових освітніх прграм закладів загальної середньої освіти та формування освітньої програми закладу, булінгу та мобінгу тощо.

Петро Лавринюк зауважив, що питання секторальної реформи освіти є дуже чутливим, оскільки від цього залежить майбутнє громад. Слід добряче потурбуватися про те, в які перші класі підуть діти, причому, це слід зробити вчасно, а не наздоганяючи інших. За словами радника, дуже важливо залучити до роботи всі зацікавлені сторони і забезпечити якісні освітні послуги в громаді.

 Довідка:

На території Волинської області - 1212 навчальних закладів, в яких навчається 210, 5 тисяч дітей і студетів. Ними опікуються 24 тисячі педагогічних працівників. Середня заробітна платня у галузі складає 6 тисяч 435 гривень, для порівняння - минулогоріч вона сягала 5 тисяч 462 гривень.