Обговорення проекту розпорядження КМУ "Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року"
Обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року”
16.08.2018 відбулося перше засідання Координаційної ради з представлення та обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року”. Під час засідання відбулося обговорення Національного плану управління відходами, підготовленого Мінприроди спільно із міжнародними експертами на виконання Національної стратегії управління відходами, яку було ухвалено наприкінці 2017 року (проект розпорядження та план управління відходами додається).
Зі слів Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака зараз в Україні переробляється лише 3% твердих побутових відходів. Згідно з ухваленою Національною стратегією управління відходами, розробленою на зразок чинних моделей в країнах ЄС, до 2030 року близько 70% відходів має бути перероблено або повторно використано.
Також він зазначив, що на даному етапі обсяги накопичення відходів у промисловому і приватному секторі перевищують обсяги їх переробки та є значно меншими за реальні можливості залучення їх у виробництво.
Він підкреслив, що розв’язання проблеми відходів напряму пов’язане з підвищенням рівня екологічної безпеки та раціональним використанням природних ресурсів і висловив сподівання, що Україна вже найближчим часом отримає Національний та регіональні плани управління відходами, які допоможуть реалізувати ухвалену урядом Стратегію на практиці та є обов’язковими відповідно до зобов’язань України перед ЄС.
При цьому Остап Семерак наголосив, що для втілення на практиці нової моделі управління відходами знадобиться не лише залучення нових інвестицій та політична воля, але й активність самих громадян та їх бажання змінити звичну модель поведінки.
Враховуючи вищезазначене просимо усіх бажаючих розглянути проект Національного плану управління відходами та до 27.08.2018 надати свої пропозиції на електронну адресу управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації (eco@voleco.voladm.gov.ua).
Проект 19.07.2018 р.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від _________2018 р. №_____
Київ
Про затвердження Національного плану
управління відходами до 2030 року
- Затвердити Національний план управління відходами до 2030 року, визначивши Міністерство екології та природних ресурсів України координатором його виконання.
- Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади:
забезпечити виконання Національного плану управління відходами
до 2030 року;
подавати щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству екології та природних ресурсів України інформацію про стан виконання зазначеного плану.
- Мінприроди щорічно до 1 березня подавати Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про стан виконання Національного плану управління відходами до 2030 року.
- Обласним та Київській міській державним адміністраціям у дворічний термін розробити та затвердити за погодженням з Мінприроди та Мінрегіоном відповідно до їх компетенції регіональні плани управління відходами до 2030 року.
- Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям при формуванні проектів Державного та місцевих бюджетів передбачати кошти, необхідні для виконання заходів Національного плану управління відходами до 2030 року та регіональних планів управління відходами.
Прем'єр-міністр України |
|
В.ГРОЙСМАН |
Схвалено Розпорядженням Кабінету Міністрів України
від ___________ 2018 р. № ___ |
Національний план управління відходами до 2030 року
Розвиток вторинного ресурсокористування і становлення рециклінгу відходів є за сучасних умов імперативом розвитку будь-якої держави. В Україні склалася критична ситуація пов’язана з утворенням, накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням відходів, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз. Незважаючи на декларування пріоритетності проблеми відходів, розроблення відповідної нормативної бази, а також впровадження різних цільових програм як на державному, так і на місцевому рівнях, процес їх накопичення не зупинено.
В рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна взяла на себе низку зобов’язань щодо приведення власного законодавства у відповідність до вимог європейського права. На виконання положень Угоди Україна-ЄС у сфері управління відходами в листопаді 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 820-р схвалено Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року (далі – Стратегія).
З метою реалізації Стратегії розроблено Національний план управління відходами, в рамках якого визначено наступні пріоритетні напрями:
розроблення системи нормативно-правових актів з метою наближення національного законодавства до вимог європейського;
удосконалення дозвільно-ліцензійної системи;
розроблення низки технічних регламентів та стандартів у сфері управління відходами;
створення необхідних умов для переходу на нову класифікацію відходів відповідно до європейської;
створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами та єдиного центру із забезпечення виконання міжнародних конвенцій, що регулюють питання поводження з небезпечними відходами та речовинами;
розбудова та модернізація інфраструктури управління відходами;
створення всеохоплюючої інформаційної системи щодо управління відходами, яка включає дані щодо обсягів утворення відходів та операцій поводження з ними (включаючи удосконалення первинної звітності), інфраструктури, найкращих доступних методів, технологій управління відходами, а також низки реєстрів (відповідно до вимог законодавства);
розроблення регіональних планів управління відходами;
освіта, просвіта та підвищення обізнаності зацікавлених сторін та громадськості щодо управління відходами.
Відповідно до визначених пріоритетів, Національний план передбачає виконання загальних завдань та заходів, які стосуються вдосконалення законодавчого регулювання, інституційної структури, інформаційного забезпечення сфери управління відходами в цілому тощо.
Національний план визначає завдання та заходи з управління такими видами відходів:
у сфері управління муніципальними відходами:
розвиток/удосконалення законодавства щодо управління муніципальними відходами;
налагодження інформаційної бази даних, у тому числі ведення відповідних реєстрів;
реалізацію економічних інструментів, спрямованих на впровадження механізму повного фінансування системи управління побутовими відходами з урахуванням принципів «забруднювач платить», »розширена відповідальність виробника» та «плати за те, що викидаєш»;
запобігання та зведення до мінімуму утворення побутових відходів;
створення ефективної та рентабельної системи збирання (у т.ч. роздільного) та вивезення побутових відходів з максимальним охопленням населення відповідними послугами;
стимулювання рециклінгу побутових відходів;
створення інфраструктури відновлення та видалення побутових відходів на основі регіонального (кластерного) підходу;
розроблення, удосконалення та впровадження технічних вимог та стандартів щодо відновлення та захоронення відходів (у тому числі на продукцію що утворюється у результаті відновлення побутових відходів)
забезпечення комунальними пунктами збирання та приймання таких видів відходів:
небезпечних відходів у складі побутових;
великогабаритних відходів (меблів, великих речей домашнього вжитку тощо);
вторинної сировини;
відходів електричного та електронного обладнання, відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів;
садових та паркових відходів рослинного походження (трави, листя, гілок тощо);
відходів будівництва, ремонту та знесення від домогосподарств;
розроблення плану заходів щодо зменшення обсягів захоронення побутових відходів, що біологічно розкладаються тощо.
щодо управління осадом стічних вод муніципальних систем очищення стічних вод:
впровадження чіткої політики та правової бази, яка відповідає вимогам Угоди про асоціацію;
посилення інституційної спроможності установ, що беруть участь у плануванні, видачі дозволів, перевірці, контролі та моніторингу;
надання достовірної інформації щодо утворення, оброблення, відновлення та видалення стічних вод;
запобігання та зменшення утворення осаду стічних вод;
розроблення способів очищення та відновлення стічних вод
у сфері управління небезпечними відходами:
розвиток законодавства щодо управління небезпечними відходами;
удосконалення дозвільно-ліцензійної системи;
встановлення ефективної системи обліку та звітності щодо поводження з небезпечними відходами;
визначення технічних вимог щодо проведення операцій з небезпечними відходами;
реалізацію фінансово-економічних інструментів, спрямованих на:
попередження утворення небезпечних відходів, зокрема оподаткування екологічно небезпечної продукції;
регулювання цін на послуги з поводження з небезпечними відходами;
повноцінну реалізацію принципу розширеної відповідальності виробника для поводження з певними видами небезпечних відходів;
забезпечення безпечного закриття і подальшого обслуговування місць видалення небезпечних відходів на основі механізму фінансової гарантії;
встановлення заходів впливу за порушення встановлених вимог законодавства;
визначення необхідності застосування найкращих доступних технологій для екологічно безпечної переробки кожного конкретного виду небезпечних відходів;
розбудова та модернізація інфраструктури управління небезпечними відходами
упорядкування місць видалення небезпечних відходів (зокрема проведення комплексної інвентаризації місць видалення небезпечних відходів та визначення характеристик видалених відходів, визначення строку безпечного закриття і подальшого обслуговування місць видалення небезпечних відходів, які не відповідають екологічним вимогам);
створення ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері поводження з небезпечними відходами.
щодо управління відпрацьованими нафтопродуктами:
впровадження чіткої політики та правової бази, яка відповідає вимогам Угоди про асоціацію;
посилення спроможності установ, що беруть участь у плануванні, видачі дозволів, перевірці, контролі та моніторингу відпрацьованих нафтопродуктів;
надання достовірної інформації про використання упаковки та управління відпрацьованими нафтопродуктами;
запобігання та зменшення утворення відпрацьованих нафтопродуктів;
розробка та впровадження ефективної системи збирання, регенерації та відновлення відпрацьованих нафтопродуктів;
зміцнення регуляторної контролюючої системи управління відпрацьованими нафтопродуктами;
підвищення обізнаності громадськості щодо управління відпрацьованими нафтопродуктами.
у сфері управління промисловими відходами:
розвиток законодавства щодо управління промисловими відходами;
впровадження системи класифікації промислових відходів відповідно до європейського законодавства;
удосконалення дозвільно-ліцензійної системи;
налагодження інформаційної бази даних, у тому числі ведення відповідних реєстрів, системи первинної звітності суб’єктів господарювання;
реалізацію фінансово-економічних інструментів управління промисловими відходами;
запобігання та зведення до мінімуму утворення промислових відходів;
визначення найкращих доступних методів, технологій управління промисловими відходами;
створення фондів управління промисловими відходами;
створення інфраструктури відновлення та видалення промислових відходів на основі регіонального підходу;
проведення інвентаризації покинутих промислових майданчиків та місць захоронення промислових відходів для оцінки ризиків, формування переліку об’єктів для їх реабілітації;
гарантування безпечного управління відходами видобувної промисловості;
розроблення планів управління відходами видобувної промисловості;
попередження аварій та створення систем управління безпекою для об’єктів з підвищеними ризиками для здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
створення ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері поводження з промисловими відходами.
у сфері управління відходами будівництва та знесення:
розвиток законодавства щодо управління відходами будівництва та знесення;
розроблення планів управління відходами будівництва та знесення;
запобігання та зведення до мінімуму утворення відходів будівництва та знесення;
забезпечення роздільного збирання та подальшого належного поводження з відходами будівництва та знесення;
створення ефективної інфраструктури ( у т.ч. регіональних об’єктів) поводження з відходами будівництва та знесення;
удосконалення методів знесення та подальшого перероблення відходів будівництва та знесення.
у сфері управління відходами сільського господарства:
розвиток законодавства щодо управління відходами сільського господарства;
встановлення технічних умов і технологічних інструкцій щодо операцій поводження з відходами сільського господарства;
створення умов для відновлення відходів сільського господарства (впровадження компостування, технологій анаеробного розкладу, використання відходів для виробництва енергії тощо);
заборона відкритого спалювання відходів сільського господарства;
запровадження економічних інструментів для заохочення збирання, транспортування і відновлення відходів сільського господарства;
розроблення нормативних документів, які стосуються якості компосту і якості сировинних продуктів для компостування; внесення компосту в ґрунт, в тому числі щодо здійснення контролю за якістю ґрунтів;
створення умов для належного поводження з відходами сільського господарства тваринного походження (зокрема тваринними екскрементами);
створення мережі регіональних потужностей для екологічно безпечного перероблення відходів сільського господарства тваринного походження;
запровадження ветеринарно-санітарних вимог щодо використання побічних продуктів тваринного походження;
створення умов для належного поводження з відходами хімічних засобів захисту рослин (зокрема комплексної інвентаризації місць зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, недопущення завезення та використання контрафактних хімічних засобів захисту рослин тощо).
у сфері управління відходами упаковки:
розвиток законодавства щодо управління відходами упаковки (прийняття закону, впровадження принципу розширеної відповідальності виробника, забезпечення принципу відповідальності за порушення правил поводження з відходами упаковки тощо);
розподіл обов’язків між компетентними органами та учасниками процесу управління відходами упаковки;
встановлення вимог для роздільного збирання та зберігання відходів упаковки на основі найкращих європейських практик та місцевих умов;
проведення інформаційної роботи, спрямованої на підвищення обізнаності населення щодо поводження з відходами упаковки.
у сфері управління відходами електричного та електронного обладнання:
розвиток законодавства щодо управління відходами електричного та електронного обладнання;
запровадження класифікації відходів електричного та електронного обладнання;
впровадження принципу розширеної відповідальності виробника;
встановлення зобов’язань виробників щодо забезпечення управління відходами електричного та електронного обладнання, які включають:
роздільне збирання відходів електричного та електронного обладнання;
обробку і утилізацію/відновлення роздільно зібраних відходів електричного та електронного обладнання;
захоронення залишкових відходів електричного та електронного обладнання, які не можуть бути перероблені та/або відновлені безпечним для навколишнього природного середовища способом;
виконання цільових показників збирання, повторного використання, утилізації та відновлення;
маркування електричного та електронного обладнання;
реєстрацію в державному реєстрі і надання звітної інформації;
подання електронної онлайн звітності;
встановлення вимог до дизайну продукції з метою зменшення кількості відходів та полегшення їх відновлення; до маркування електричного та електронного обладнання для полегшення процесу роздільного збирання; до операцій управління відходами електричного та електронного обладнання; до ведення державного реєстру (виробників електричного та електронного обладнання; суб’єктів господарювання, що здійснюють збирання, транспортування, підготовку до повторного використання, рециклінг, відновлення та видалення відходів електричного та електронного обладнання; організацій розширеної відповідальності виробника та індивідуальних систем);
створення інфраструктури для забезпечення ефективної та дієвої системи управління відходами електричного та електронного обладнання;
стимулювання повторного використання відходів електричного та електронного обладнання;
створення координаційного органу для організацій розширеної відповідальності виробників;
визначення обов’язків місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та виробників електричного та електронного обладнання щодо організації системи збирання відходів електричного та електронного обладнання;
поширення інформації для громадськості щодо розташування пунктів прийому обладнання на утилізацію, кількості і складу зібраних оброблених і утилізованих відходів електричного та електронного обладнання.
у сфері управління відпрацьованими батарейками, батареями і акумуляторами:
розвиток законодавства щодо управління відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами;
запровадження класифікації відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів;
визначення правил розміщення на ринку батарейок, батарей та акумуляторів (зокрема, щодо заборони розміщення на ринку батарейок, батарей та акумуляторів, що містять певні небезпечні речовини; вимоги до маркування);
встановлення вимог до операцій управління відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами;
впровадження принципу розширеної відповідальності виробника;
визначення зобов’язань виробників щодо забезпечення поводження з відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами;
утворення координаційного органу для організацій розширеної відповідальності виробників та індивідуальних систем;
налагодження інформаційної бази даних, у тому числі ведення відповідних реєстрів;
визначення обов’язків місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і виробників батарейок, батарей та акумуляторів щодо організації системи збирання відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів;
створення пунктів збирання відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів (у тому числі мобільних);
здійснення контролю за діяльністю учасників системи управління відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами та санкції за невиконання взятих зобов’язань;
посилення інституційної структури для впровадження системи управління відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами;
створення інфраструктури для забезпечення ефективної та дієвої системи поводження з відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами.
у сфері управління медичними відходами:
розвиток законодавства щодо управління медичними відходами;
запровадження ефективної системи звітності та дозвільних процедур для учасників системи управління медичними відходами;
мінімізація обсягів утворення медичних відходів;
запровадження роздільного збирання медичних відходів;
створення умов для належного тимчасового зберігання медичних відходів та їх перероблення за місцем зберігання із створенням необхідних об’єктів інфраструктури;
забезпечення безпечного перевезення медичних відходів;
створення комплексної загальнонаціональної мережі потужностей з перероблення медичних відходів;
заборона захоронення (з інкапсуляцією та без неї), хімічне та мікрохвильове знезараження, спалювання медичних відходів у цементних печах та на теплових електростанціях;
створення ефективної системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері поводження з медичними відходами.
у сфері управління знятими з експлуатації транспортними засобами:
впровадження чіткої політики та правової бази, яка відповідає вимогам Угоди про асоціацію;
посилення інституціональної спроможності установ, що беруть участь у плануванні, видачі дозволів, перевірці, контролі та моніторингу транспортних засобів, знятих з експлуатації;
надання достовірної інформації про споживання пакувальних матеріалів та управління відпрацьованими оливами;
запобігання та зменшення утворення відпрацьованих олив та відходів, забруднених нафтопродуктами;
розробка та впровадження ефективної системи збирання, зберігання, розбирання, повторного використання та відновлення транспортних засобів, знятих з експлуатації;
зміцнення системи регуляторного контролю управління транспортних засобів, знятих з експлуатації;
підвищення обізнаності громадськості щодо управління транспортних засобів, знятих з експлуатації.
Реалізація завдань і заходів Національного плану управління відходами до 2030 року здійснюватиметься за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених центральним органам виконавчої влади, іншим державним органам на відповідний рік, інших джерел, не заборонених законодавством.
При цьому джерелами фінансування виконання заходів Національного плану управління відходами до 2030 року стануть державний та місцеві бюджети з обсягами видатків у межах бюджетних призначень за визначеними бюджетними програмами на відповідний рік, кошти суб’єктів господарювання, міжнародна технічна допомога, внески заінтересованих міжнародних організацій, а також інші джерела, не заборонені законодавством.
Обсяг необхідного фінансування та визначення його джерел буде здійснено після прийняття пакету актів законодавства (завдання «Наближення національного законодавства до вимог європейського законодавства» та «Впровадження економічних інструментів для підтримки удосконалення управління відходами» Завдань та заходів Національного плану управління відходами до 2030 року), який дозволить забезпечити вирішення застарілих проблем у сфері поводження з відходами та створити реальні передумови для перетворення сфери поводження з відходами в інвестиційно привабливу галузь.
Відповідні фінансово-економічні розрахунки будуть підготовлені під час передбаченого перегляду показників реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 р. № 820-р, у 2019-2023, 2024-2030 роках.
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 2018 р. №
Завдання та заходи Національного плану управління відходами до 2030 року
№ з/п |
Назва заходу |
Строк виконання, рік |
Відповідальні за виконання |
Індикатор виконання
|
||
Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ |
||||||
Завдання 1. Адаптація національного законодавства до вимог європейського законодавства |
||||||
1.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту рамкового закону про відходи
|
2018 |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Мінсоцполітики Мінфін Мінінфраструктури Мінагрополітики МОЗ Міненерговугілля МОН МВС Міноборони МІП ДРС |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про захоронення відходів |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
-“- |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про спалювання відходів |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
-“- |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо затвердження Національного переліку відходів на основі європейського (List of waste) |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінприроди, MОЗ Мінрегіон Мінекономрозвитку Міненерговугілля Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про впровадження процедури класифікації відходів |
у шестимісячний строк після затвердження Національного переліку відходів |
Мінприроди, МОЗ Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акти Кабінету Міністрів України |
||
1.1.6 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про визначення порядку віднесення відходів до категорії небезпечних |
у шестимісячний строк після затвердження Національного переліку відходів |
Мінприроди, Мінекономрозвитку, MОЗ, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.7 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо встановлення порядку акредитації лабораторій для проведення аналізів, необхідних для класифікації та характеристики відходів |
у шестимісячний строк після затвердження Національного переліку відходів |
Мінекономрозвитку, Мінприроди, MОЗ, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.8 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо встановлення порядку прийняття відходів для різних категорій полігонів |
у шестимісячний строк після прийняття законопроекту про захоронення відходів |
Mінприроди Мінрегіон Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.9 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
у шестимісячний строк після прийняття законопроектів про захоронення та спалювання відходів |
Мінприроди Мінрегіон Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.10 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про затвердження методики проведення оцінки ризику для довкілля від об’єктів з оброблення відходів |
у шестимісячний строк після прийняття законопроектів про захоронення та спалювання відходів |
Мінприроди, Мінрегіон Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.12 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо порядку визначення різних категорій полігонів, що підлягають закриттю, приведенню у відповідність до встановлених вимог та функціонування яких може бути продовжено |
у шестимісячний строк після прийняття законопроекту про захоронення відходів |
Мінприроди, Мінрегіон МОЗ ДСНС Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.13 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення порядку отримання дозволів для суб'єктів господарювання в сфері управління відходами |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Mінприроди, Мінекономрозвитку, ДРС Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.14 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення порядку ведення реєстрів у сфері управління відходами |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Mінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.15 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на забезпечення зменшення обсягів захоронення відходів, що біологічно розкладаються |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінприроди, Мінрегіон, Мінагрополітики, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.16 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту Програми запобігання утворення відходів |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Міненерговугілля, Мінрегіон, МОЗ, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.1.17 |
Розроблення проекту наказу Мінекономрозвитку про затвердження методичних рекомендацій щодо сталих зелених державних закупівель |
2020 |
Мінекономрозвитку Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято наказ Мінекономрозвитку |
||
1.1.18 |
Розроблення проекту наказу Мінприроди про затвердження Довідкових документів з найкращих доступних технологій стосовно відходів (BREFs) |
2022 - 2023 |
Мінприроди, Мінекономрозвитку, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято наказ Мінприроди |
||
1.1.19 |
Розроблення проекту наказу Мінприроди про затвердження методичних рекомендацій з підготовки регіональних планів управління відходами |
2019 |
Мінприроди, Мінрегіон |
Прийнято наказ Мінприроди |
||
1.1.20 |
Розроблення та затвердження в установленому порядку проектів регіональних планів управління відходами |
2020 |
ОДА, ОМС, Мінприроди, Мінрегіон, |
Прийнято регіональні плани управління відходами |
||
1.1.21 |
Розроблення проекту наказу Мінприроди про затвердження порядку розроблення суб’єктами господарювання планів управління відходами видобувної промисловості |
2020 |
Мінприроди Міненерговугілля Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято наказ Мінприроди |
||
1.1.22 |
Розроблення проекту ДБН щодо полігонів небезпечних відходів, інертних та відходів, що не є небезпечними з урахуванням вимог Директиви 1999/31/ЄС
|
у шестимісячний строк після прийняття закону про захоронення відходів |
Мінрегіон, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято ДБН |
||
1.1.23 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, що встановлюватиме порядок закриття, рекультивації та приведення у відповідність до вимог законодавства полігонів, що не відповідають встановленим вимогам |
у річний строк після прийняття з закону про захоронення відходів |
Мінприроди, Мінрегіон, МОЗ, ДСНС, Мінфін, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 2. Впровадження економічних інструментів для удосконалення управління відходами |
||||||
1.2.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про встановлення механізму фінансових гарантій, що надаються операторами полігонів різних категорій |
у річний строк після прийняття законів про захоронення відходів та відходи видобувної промисловості та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінфін, Мінекономрозвитку, Mінприроди Мінрегіон Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект(и) |
||
1.2.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про запровадження та використання економічних інструментів з метою стимулювання створення об’єктів інфраструктури з оброблення відходів |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінрегіон, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про впровадження економічних інструментів для стимулювання використання біомаси відходів сільського господарства для виробництва енергії |
2020 |
Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про підтримку генерування електроенергії за допомогою установок анаеробного розкладення відходів рослинного походження шляхом впровадження системи гарантованих мінімальних тарифів («зелений тариф») на електроенергію, вироблену за допомогою таких установок, яка подається в електричну мережу |
2020 |
Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про впровадження механізмів надання дотацій на збирання і транспортування рослинних відходів, придатних для виробництва кормів для відгодівлі тварин |
2021 |
Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.6 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про запровадження економічних інструментів для стимулювання повторного використання, рециклінгу та відновлення побутових відходів |
у річний строк після прийняття закону про муніципальні відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінрегіон, Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінфін, Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.7 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про встановлення економічних інструментів щодо попередження утворення небезпечних відходів, зокрема оподаткування екологічно небезпечної продукції |
у річний строк після прийняття закону про небезпечні відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінфін, Мінприроди, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.8 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про запровадження регулювання цін на послуги з поводження з небезпечними відходами як інструмента економічного стимулювання передачі відходів від утворювача до ліцензіата |
у шестимісячний строк після прийняття закону про небезпечні відходи |
Мінекономрозвитку, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.2.10 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроектів щодо запровадження економічного стимулювання впровадження екологічно чистих технологій виробництва та розширення можливостей рециклінгу |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінекономрозвитку Мінфін, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.11 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про створення фінансово-економічного механізму (Фонду управління промисловими відходами) для розбудови єдиної інфраструктури з оброблення промислових відходів та необхідного науково-технічного супроводу |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
1.2.12 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про затвердження положення про обласні фонди з управління промисловими відходами для створення єдиної інфраструктури з оброблення та видалення промислових відходів. |
у шестимісячний строк після прийняття закону про створення Фонду управління промисловими відходами та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.2.13 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на впровадження відповідальності операторів місць видалення відходів за збитки, завдані довкіллю, та зобов’язання щодо фінансування відновлення компонентів навколишнього природного середовища, які зазнали негативного впливу від місць видалення відходів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про захоронення відходів та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами
|
Мінфін, Мінекономрозвитку Міненерговугілля, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 3. Вдосконалення інституційної структури сфери управління відходами |
||||||
1.3.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про створення центрального органу виконавчої влади з управління відходами |
2019 |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 4. Зміцнення кадрового потенціалу у сфері управління відходами |
||||||
1.4.1 |
Кадрове, технічне та фінансове забезпечення центральних органів виконавчої влади, на які покладено функції планування, видачі дозволів, ліцензій, збирання й оброблення інформації, моніторингу, нагляду та контролю в сфері управління відходами |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінприроди, Мінрегіон, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Проведено тренінги/семінари |
||
1.4.2 |
Розроблення та впровадження програм підвищення кваліфікації, проведення тренінгів для працівників органів виконавчої влади та суб’єктів господарювання з управління відходами |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
МОН Інші центральні органи виконавчої влади ОДА Суб’єкти господарювання |
Проведено тренінги/семінари |
||
1.4.3 |
Розроблення та впровадження комплексних навчальних програм з управління відходами (за різними напрямами) у навчальних закладах |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
МОН, Мінприроди |
Впроваджено навчальні програми |
||
1.4.4 |
Впровадження систем екологічного менеджменту на підприємствах для покращення загальної екологічної ефективності діяльності та більш широкого запровадження заходів із попередження забруднення. |
2019 - 2024 |
Суб’єкти господарювання |
Впроваджено системи екологічного менеджменту |
||
Завдання 5. Реформування системи інформаційного забезпечення сфери управління відходами |
||||||
1.5.1 |
Створення інформаційного центру для збирання, оброблення, аналізу та поширення інформації щодо управління відходами. |
у шестимісячний строк після прийняття Урядом акта про створення нового центрального органу виконавчої влади з управління відходами |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Створено інформаційний центр |
||
1.5.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про розроблення та впровадження інформаційної системи управління відходами
|
у шестимісячний строк після створення інформаційного центру для збирання, оброблення, аналізу та поширення інформації щодо управління відходами |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
1.5.3 |
Забезпечення функціонування інформаційної системи управління відходами |
у шестимісячний строк після прийняття рішення Урядом про розроблення та впровадження інформаційної системи управління відходами |
Мінприроди
|
Забезпечено створення та функціонування інформаційної системи управління відходами |
||
Завдання 6. Підвищення обізнаності населення щодо управління відходами |
||||||
1.6.1 |
Розроблення проекту наказу Мінприроди про затвердження методичних рекомендацій (керівництва) зі сталого споживання |
2020 |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Мінприроди |
||
1.6.2 |
Проведення заходів з підвищення обізнаності з управління відходами у шкільних та дошкільних навчальних закладах |
2019 - 2030 |
МОН, ОДА, ОМС Мінприроди |
Проведено навчальні заходи |
||
1.6.3 |
Включення в навчальні програми обов’язкового проведення тематичного позакласного заходу щодо управління відходами |
2019 - 2030 |
МОН, Мінприроди, ОДА, ОМС |
Проведено позакласні заходи |
||
1.6.4 |
Розроблення та поширення інформаційних матеріалів з питань управління відходами та сталого споживання |
2019 - 2030 |
Мінприроди, МОН, МІП ОДА, ОМС |
Розроблено та поширено інформаційні матеріали |
||
1.6.5 |
Проведення у ЗМІ телекомунікаційних заходів для населення щодо належного поводження з побутовими відходами |
2019 - 2030 |
МІП Держкомтелерадіо Мінрегіон, МОН, Мінприроди, Мінінформації, ОДА, ОМС |
Проведено телекомунікаційні заходи |
||
1.6.6 |
Організація конференцій та круглих столів, присвячених тематиці управління відходами |
2019 - 2030 |
Мінприроди, Мінрегіон, МОН, МІП Держкомтелерадіо ОДА, ОМС Інші центральні органи виконавчої влади |
Проведено конференції та круглі столи |
||
Розділ 2. Муніципальні Відходи |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління муніципальними відходами |
||||||
2.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про муніципальні відходи |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінрегіон Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
2.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, що визначатиме порядок розрахунку фактичних цільових показників з рециклінгу та відновлення побутових відходів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про муніципальні відходи |
Мінрегіон, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
2.1.3 |
Розроблення проекту акта Мінекономрозвитку про впровадження стандарту на основі EN 15359:2011 «Тверді відновлювані палива (SRF). Специфікація та класифікація» |
у шестимісячний строк після прийняття закону про муніципальні відходи |
Мінекономрозвитку, Мінрегіон Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Мінекономрозвитку
|
||
2.1.4 |
Розроблення проекту акта Мінекономрозвитку про затвердження рекомендацій щодо використання палива, отриманого з відходів (RDF) |
у шестимісячний строк після прийняття закону про муніципальні відходи |
Мінекономрозвитку, Мінрегіон, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Мінекономрозвитку
|
||
2.1.5 |
Розроблення проекту наказу Мінрегіону про затвердження технічних вимог до компостоподібного продукту та компосту, отриманих внаслідок біологічного оброблення побутових відходів |
у річний термін після прийняття закону про муніципальні відходи |
Мінрегіон, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Мінрегіону |
||
Завдання 2. Створення ефективної системи збирання та вивезення муніципальних відходів |
||||||
2.2.1 |
Оновлення матеріально-технічної бази (парк спецавтотранспорту, контейнерний парк, сміттєперевантажувальні станції) |
2019 - 2030 |
ОДА, ОМС |
Оновлено матеріально-технічну базу |
||
2.2.2 |
Розроблення проекту наказу Мінрегіону про затвердження методичних рекомендацій щодо поділу областей на «території охоплення»/ кластери |
2019
|
Мінрегіон, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Мінрегіону
|
||
2.2.3 |
Поділ областей на «території охоплення»/ кластери та їх затвердження в рамках регіональних планів управління відходами. |
2019 |
ОДА, ОМС, Мінрегіон |
Здійснено поділ |
||
2.2.4 |
Створення центрів приймання/ збирання муніципальних відходів в населених пунктах з чисельністю більш як 50 тис. осіб в рамках регіональних планів управління відходами |
2020 - 2022 |
ОДА, ОМС Мінрегіон
|
Створено центри приймання/ збирання побутових відходів |
||
2.2.5 |
Створення в рамках регіональних планів управління відходами в обласних центрах мережі пунктів збирання для підготовки до повторного використання меблів, побутової техніки, одягу та інших товарів, які були у вжитку |
2022 |
ОДА, ОМС Мінрегіон
|
Створено пункти збирання |
||
Завдання 3. Створення інфраструктури для відновлення муніципальних відходів |
||||||
2.3.1 |
Визначення місць розміщення регіональних комплексів з відновлення муніципальних відходів в рамках регіональних планів управління відходами на основі кластерного підходу |
2022 |
ОМС ОДА, Мінрегіон
|
Визначено місця розміщеня |
||
2.3.2 |
Будівництво регіональних комплексів з відновлення муніципальних відходів, запланованих в рамках регіональних планів управління відходами на основі кластерного підходу |
2023 - 2030 |
ОМС, ОДА, Мінрегіон, Суб'єкти господарювання
|
Побудовано регіональні комплекси |
||
2.3.3 |
Приведення існуючих об’єктів інфраструктури з відновлення муніципальних відходів у відповідність до встановлених вимог |
2023 – 2030 |
Мінрегіон ОДА, ОМС Суб'єкти господарювання |
Приведено об’єкти у відповідність |
||
Завдання 4. Створення інфраструктури для видалення муніципальних відходів |
||||||
2.4.1 |
Проведення інвентаризації полігонів муніципальних відходів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА, Мінрегіон |
Проведено інвентаризацію
|
||
2.4.2 |
Проведення оцінки ризику полігонів муніципальних відходів |
у дворічний строк після затвердження методики проведення оцінки ризику для довкілля від об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА, Мінрегіон |
Проведено оцінку ризику
|
||
2.4.3 |
Підготовка та затвердження переліку полігонів муніципальних відходів, експлуатація яких має бути припинена, та переліку полігонів муніципальних відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після проведення інвентаризації та оцінки ризику |
Мінрегіон, ОМС,ОДА,
|
Затверджено перелік полігонів |
||
2.4.4 |
Розроблення та затвердження планів заходів щодо приведення полігонів муніципальних відходів у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після затвердження переліку полігонів муніципальних відходів, експлуатація яких має бути припинена, та переліку полігонів муніципальних відходів, що мають бути приведені у відповідність до вимог законодавства |
ОМС, ОДА, Мінрегіон |
Затверджено плани заходів
|
||
2.4.5 |
Визначення місць розташування регіональних полігонів муніципальних відходів на основі попередньо визначених оптимальних районів охоплення/ кластерів |
у шестимісячний строк після проведення інвентаризації та оцінки ризику полігонів побутових відходів |
ОДА, ОМС |
Визначено місця розташування |
||
2.4.6 |
Будівництво регіональних полігонів муніципальних відходів |
2022 - 2030 |
Мінрегіон, ОДА, ОМС Суб'єкти господарювання |
Побудовано регіональні полігони |
||
2.4.7 |
Припинення експлуатації/закриття полігонів муніципальних відходів і сміттєзвалищ, які не відповідають встановленим вимогам |
водночас з введенням в експлуатацію нових регіональних полігонів муніципальних відходів |
ОМС, ОДА Мінрегіон Суб'єкти господарювання
|
Припинено експлуатацію полігонів і сміттєзвалищ |
||
2.4.8 |
Розроблення проектів рекультивації полігонів муніципальних відходів і сміттєзвалищ, які не відповідають встановленим вимогам
|
після затвердження переліку полігонів муніципальних відходів, що мають бути закриті та переліку полігонів муніципальних відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОДА, ОМС, Мінрегіон Суб'єкти господарювання
|
Розроблено проекти рекультивації |
||
2.4.9 |
Проведення рекультивації полігонів муніципальних відходів і сміттєзвалищ, які не відповідають встановленим вимогам |
після погодження проектів рекультивації полігонів муніципальних відходів і сміттєзвалищ, які не відповідають встановленим вимогам |
ОДА, ОМС, Мінрегіон Суб'єкти господарювання
|
Проведення рекультивації полігонів і сміттєзвалищ |
||
Завдання 5. Створення ефективної системи управління осадом стічних вод |
||||||
2.5.1 |
Розроблення проекту наказу Мінрегіону про встановлення вимог до оброблення осаду стічних вод |
2020 |
Мінрегіон, Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято наказ Мінрегіону |
||
2.5.2 |
Розроблення проекту наказу Мінрегіону про затвердження вимог до подальшого використання осаду стічних вод |
2020 |
Мінрегіон, Мінприроди, Мінагрополітики, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято наказ Мінрегіону |
||
2.5.3 |
Створення нових та збільшення потужностей існуючих об’єктів/установок оброблення осаду стічних вод операторами комунальних об’єктів з очищення стічних вод із потужністю розрахованою на популяційний еквівалент понад 50000 . |
2023 - 2030 |
ОМС, ОДА, Суб'єкти господарювання
|
Створено нові та збільшено потужності існуючих об’єктів/установок |
||
Розділ 3. Небезпечні відходи |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління небезпечними відходами |
||||||
3.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про небезпечні відходи |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Мінсоцполітики Мінфін Мінінфраструктури Мінагрополітики МОЗ Міненерговугілля МОН МВС Міноборони МІП ДРС |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
3.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на визначення вимог до проведення операцій управління небезпечними відходами із застосуванням найкращих доступних технологій |
у шестимісячний строк після прийняття закону про небезпечні відходи |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
3.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на запровадження процедури обов’язкових передліцензійних перевірок відповідності матеріально-технічної бази заявника до видачі ліцензії на поводження з небезпечними відходами |
у шестимісячний строк після прийняття закону про небезпечні відходи |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
3.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на запровадження супровідної документації про перевезення небезпечних відходів для відстеження руху небезпечних відходів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про небезпечні відходи |
Мінприроди, Мінінфраструктури Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
3.1.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту оновленої редакції Національного плану виконання Стокгольмьскої конвенції про стікі органічні забруднювачі |
2020 - 2021 |
Мінприроди, МОЗ, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
3.1.6 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про створення єдиного центру із забезпечення виконання міжнародних конвенцій, що регулюють питання поводження з небезпечними відходами та речовинами |
2018 |
Мінприроди, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
3.1.7 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо ліцензування операцій з управління небезпечними відходами |
у шестимісячний строк після прийняття закону про небезпечні відходи |
Мінприроди ДРС Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для оброблення небезпечних відходів |
||||||
3.2.1 |
Розроблення техніко-економічного обґрунтування для будівництва Національного центру управління небезпечними відходами (НЦУНВ) |
2020 |
Мінприроди |
Розроблено ТЕО |
||
3.2.2 |
Будівництво НЦУНВ (відповідно до положень ТЕО) |
2023 |
Мінприроди |
Побудовано НЦПНВ |
||
3.2.3 |
Проведення інвентаризації об'єктів оброблення небезпечних відходів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди |
Проведено інвентаризацію |
||
3.2.4 |
Проведення оцінки ризику об'єктів оброблення небезпечних відходів |
у дворічний строк після затвердження методики проведення оцінки ризику для довкілля від об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди |
Проведено оцінку ризику |
||
3.2.5 |
Підготовка та затвердження переліку об'єктів оброблення небезпечних відходів, експлуатація яких має бути припинена, та переліку об'єктів оброблення небезпечних відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після проведення інвентаризації та оцінки ризику |
Мінприроди ОМС, ОДА,
|
Затверджено перелік об'єктів оброблення |
||
3.2.6 |
Розроблення та затвердження планів заходів щодо приведення об'єктів оброблення небезпечних відходів у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення, експлуатація яких має бути припинена, та переліку об'єктів оброблення, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди |
Затверджено плани заходів
|
||
3.2.7 |
Приведення об'єктів оброблення небезпечних відходів у відповідність до встановлених вимог |
у дворічний строк після затвердження планів заходів щодо приведення об'єктів оброблення небезпечних відходів у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Приведено у відповдіність об'єкти оброблення небезпечних відходів |
||
3.2.8 |
Припинення експлуатації/закриття об'єктів оброблення небезпечних відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
у річний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення небезпечних відходів, що мають бути закриті |
ОМС, ОДА Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Припинено експлуатацію об'єктів оброблення небезпечних відходів |
||
3.2.9 |
Розроблення проектів рекультивації полігонів небезпечних відходів, які не відповідають встановленим вимогам
|
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення небезпечних відходів, що мають бути закриті та переліку об'єктів оброблення небезпечних відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Розроблено проекти рекультивації |
||
3.2.10 |
Проведення рекультивації полігонів небезпечних відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
після погодження проектів рекультивації полігонів небезпечних відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Проведення рекультивації полігонів небезпечних відходів |
||
3.2.11 |
Створення додаткових потужностей для оброблення небезпечних відходів на основі результатів проведеної інвентаризації в рамках розроблення регіональних планів управління відходів |
2025 - 2030 |
ОДА, Суб’єкти господарювання |
Створено додаткові потужності |
||
3.2.12 |
Проведення дослідження щодо можливого використання палива з небезпечних відходів (HWDF) в цементній промисловості. |
2020 |
Мінприроди, оператори цементних заводів |
Завершене дослідження |
||
Завдання 3. Формування державної політики у сфері управління відпрацьованими нафтопродуктами |
||||||
3.3.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про відпрацьовані нафтопродукти |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
3.3.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до роздільного збирання, зберігання, перевезення, відновлення та видалення відпрацьованих нафтопродуктів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відпрацьовані нафтопродукти |
Мінприроди Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
Завдання 4. Створення інфраструктури для оброблення відпрацьованих нафтопродуктів |
||||||
3.4.1 |
Проведення інвентаризації об’єктів оброблення відпрацьованих нафтопродуктів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА, Мінприроди Міненерговугілля,
|
Проведено інвентаризацію |
||
3.4.2 |
Поведення досліження щодо визначення потреби у збільшенні наявних потужностей та створенні додаткових об’єктів з оброблення відпрацьованих нафтопродуктів |
2023 |
Міненерговугілля , ОМС, ОДА, Мінприроди
|
Поведено досліження |
||
3.4.3 |
Створення інфраструктури збирання та оброблення відпрацьованих нафтопродуктів |
2024 -2030 |
Міненерговугілля, ОМС, ОДА, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Створено інфраструктуру |
||
Розділ 4. Промислові відходи |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління промисловими відходами |
||||||
4.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на визначення вимог до тимчасового зберігання, оброблення, відновлення та видалення промислових відходів |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Mінприроди, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
4.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на впровадження та застосування найкращих доступних технологій для утворювачів промислових відходів та об’єктів оброблення промислових відходів |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
Mінприроди, Мінекономрозвитку Міненерговугілля Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для оброблення промислових відходів |
||||||
4.2.1 |
Розроблення техніко-економічних обґрунтувань для визначення доцільності створення об'єктів оброблення промислових відходів |
2020 - 2022 |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля |
Розроблено ТЕО |
||
4.2.2 |
Створення централізованих об'єктів з оброблення промислових відходів на основі ТЕО у разі прийняття рішення про їх створення |
2022 - 2030 |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля |
Створено об'єкти |
||
4.2.3 |
Проведення інвентаризації об'єктів оброблення промислових відходів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля
|
Проведено інвентаризацію |
||
4.2.4 |
Проведення оцінки ризику об'єктів оброблення промислових відходів |
у дворічний строк після затвердження методики проведення оцінки ризику для довкілля від об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля
|
Проведено оцінку ризику |
||
4.2.5 |
Підготовка та затвердження переліку об'єктів оброблення промислових відходів, експлуатація яких має бути припинена, та переліку об'єктів оброблення промислових відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після проведення інвентаризації та оцінки ризику |
Мінприроди ОМС, ОДА, Мінекономрозвитку Міненерговугілля
|
Затверджено перелік об'єктів оброблення |
||
4.2.6 |
Розроблення та затвердження планів заходів щодо приведення об'єктів оброблення промислових відходів у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення промислових відходів, експлуатація яких має бути припинена, та переліку об'єктів оброблення промислових відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля Суб'єкти господарювання
|
Затверджено плани заходів
|
||
4.2.7 |
Приведення об'єктів оброблення промислових відходів у відповідність до встановлених вимог |
у дворічний строк після затвердження планів заходів щодо приведення об'єктів оброблення промислових відходів у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля Суб'єкти господарювання
|
Приведено у відповдіність об'єкти оброблення промислових відходів |
||
4.2.8 |
Припинення експлуатації/закриття об'єктів оброблення промислових відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
у річний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення промислових відходів, що мають бути закриті |
ОМС, ОДА Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Припинено експлуатацію об'єктів оброблення промислових відходів |
||
4.2.9 |
Розроблення проектів рекультивації полігонів промислових відходів, які не відповідають встановленим вимогам
|
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів оброблення промислових відходів, що мають бути закриті та переліку об'єктів оброблення промислових відходів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Розроблено проекти рекультивації |
||
4.2.10 |
Проведення рекультивації полігонів промислових відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
після погодження проектів рекультивації полігонів промислових відходів, які не відповідають встановленим вимогам |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Проведення рекультивації полігонів промислових відходів |
||
4.2.11 |
Реалізація програм досліджень та прикладних розробок щодо створення екологічно чистих технологій та рециклінгу промислових відходів |
2019 - 2030 |
Mінприроди, МОН НАНУ Мінекономрозвитку Міненерговугілля Суб'єкти господарювання |
Реалізовано програми досліджень
|
||
Завдання 3. Формування державної політики у сфері управління відходами видобувної промисловості |
||||||
4.3.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про управління відходами видобувної промисловості |
у річний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди, Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, Мінфін ДСНС Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
4.3.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення критеріїв та порядку класифікації об'єктів видалення відходів видобувної промисловості |
у шестимісячний строк після прийняття закону про управління відходами видобувної промисловості |
Мінприроди, Міненерговугілля, Мінекономрозвитку ДСНС Держгеонадра Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
4.3.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на впровадження найкращих доступних технологій щодо управління відходами видобувної промисловості |
у шестимісячний строк після прийняття закону про управління відходами видобувної промисловості |
Мінприроди, Міненерговугілля, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 4. Створення інфраструктури для оброблення відходів видобувної промисловості |
||||||
4.4.1 |
Впровадження нових екологічно чистих технологій та практик з метою мінімізації кількості цінних матеріалів у відходах видобувної промисловості |
2022 - 2030 |
Мінприроди, Міненерговугілля, Мінекономрозвитку Суб'єкти господарювання |
|
||
4.4.2 |
Впровадження систем менеджменту охорони праці і промислової безпеки для підвищення безпеки хвостосховищ |
2019 – 2024 |
Суб'єкти господарювання |
Впроваджено системи менеджменту охорони праці і промислової безпеки |
||
4.4.3 |
Проведення інвентаризації об’єктів видаленя відходів видобувної промисловості |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля
|
Проведено інвентаризацію |
||
4.4.4 |
Проведення оцінки ризику об’єктів видалення відходів видобувної промисловості |
у дворічний строк після затвердження методики проведення оцінки ризику для довкілля від об’єктів з оброблення відходів |
ОДА, ОМС, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля
|
Проведено оцінку ризику |
||
4.4.5 |
Підготовка переліку об’єктів видалення відходів видобувної промисловості, що мають бути закриті, та переліку об’єктів, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після проведення інвентаризації |
Мінприроди Міненерговугілля Мінекономрозвитку Держгеонадра |
Підготовлений Перелік |
||
4.4.6 |
Розроблення та затвердження планів заходів щодо приведення об’єктів видалення відходів видобувної промисловості у відповідність до встановлених вимог |
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів видалення відходів видобувної промисловості, експлуатація яких має бути припинена, та переліку об'єктів видалення відходів видобувної промисловості, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля Суб'єкти господарювання
|
Затверджено плани заходів
|
||
4.4.6 |
Реалізація планів заходів щодо приведення об’єктів видалення відходів видобувної промисловості у відповідність до встановлених вимог |
у дворічний строк після затвердження планів заходів щодо приведення об'єктів видалення відходів видобувної промисловості у відповідність до встановлених вимог |
ОМС, ОДА, Мінприроди Мінекономрозвитку Міненерговугілля Суб'єкти господарювання
|
Приведено у відповдіність об'єкти видалення відходів видобувної промисловості |
||
4.4.7 |
Припинення експлуатації об’єктів видалення відходів видобувної промисловості, які не відповідають встановленим вимогам |
у річний строк після затвердження переліку об'єктів видалення відходів видобувної промисловості, що мають бути закриті |
ОМС, ОДА Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Припинено експлуатацію об'єктів видалення відходів видобувної промисловості |
||
4.8.7 |
Розроблення планів закриття та рекультивації об'єктів видалення відходів видобувної промисловості |
у шестимісячний строк після затвердження переліку об'єктів видалення відходів видобувної промисловості, що мають бути закриті та переліку об'єктів видалення відходів видобувної промисловості, що мають бути приведені у відповідність до встановлених вимог |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Розроблено проекти рекультивації |
||
4.4.8 |
Реалізація планів закриття та рекультивації об'єктів видалення відходів видобувної промисловості |
після погодження проектів рекультивації полігонів відходів видобувної промисловості, які не відповідають встановленим вимогам |
ОДА, ОМС, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Проведення рекультивації об'єктів видалення відходів видобувної промисловості |
||
Розділ 5. Відходи будівництва та знесення |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління відходами будівництва та знесення |
||||||
5.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо встановлення вимог до повторного використання, рециклінгу та відновлення різних категорій відходів будівництва та знесення |
у річний термін після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінрегіон, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
5.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо встановлення у дозвільній документації на проведення будівельних робіт вимог щодо управління відходами будівництва та знесення |
у річний термін після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінрегіон, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
5.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта щодо запровадження практики проведення вибіркового знесення будівель та споруд |
у річний термін після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінрегіон, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
5.1.4 |
Розроблення та затвердження стандартів якості для будівельних матеріалів, вироблених з відходів будівництва та знесення та їх використання в окремих проектах будівництва (зокрема, будівництва доріг, автостоянок, смуг велосипедного руху тощо) |
у річний термін після прийняття рамкового закону про відходи |
Мінекономрозвитку Мінрегіон, Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято стандарти |
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для оброблення відходів будівництва та знесення |
||||||
5.2.1 |
Створення об’єктів з оброблення відходів будівництва та знесення в населених пунктах з чисельністю населення понад 100 тис. осіб |
2023 - 2030 |
ОДА, ОМС Мінрегіон Суб'єкти господарювання |
Створено об’єкти
|
||
5.2.2 |
Забезпечення функціонування централізованих потужностей для перероблення відходів будівельно-ремонтних робіт, обладнаних дробильно-сортувальним устаткованням з потужністю близько 200-500 тис. тонн на рік; |
2023 - 2030 |
ОДА, ОМС Мінрегіон Суб'єкти господарювання
|
Забезпечено функціонування централізованих потужностей |
||
5.2.3 |
створення регіональних об’єктів, призначених для приймання та зберігання відходів будівельно-ремонтних робіт, з проміжним сортуванням і подрібненням за допомогою мобільних дробильно-сортувальних установок з потужністю 100-200 тис. тонн на рік |
2023 - 2030 |
ОДА, ОМС Мінрегіон Суб'єкти господарювання
|
Створено об’єкти |
||
5.2.4 |
Забезпечення функціонування мережі мобільних дробильних установок |
2023 - 2030 |
ОДА, ОМС Мінрегіон Суб'єкти господарювання |
Забезпечено функціонування мережі |
||
Розділ 6. Відходи сільського господарства |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління відходами сільського господарства |
||||||
6.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог щодо зберігання, перевезення і оброблення відходів сільського господарства (у тому числі відходів рослинного, тваринного походження та ХЗЗР) |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог із оброблення, рециклінгу, відновлення та видалення побічних продуктів тваринного походження |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на стимулювання впровадження компостування відходів сільського господарства |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на розроблення вимог до спалювання відходів рослинного походження |
2020 |
Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
6.1.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановленя вимог до якості компосту і сировинних продуктів для компостування (окремо для відходів рослинного та тваринного походження) |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.6 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог щодо внесення компосту в ґрунт (окремо для відходів рослинного та тваринного походження) |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
6.1.7 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до складу та якості органічних добрив |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.8 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до внесення тваринних екскрементів у ґрунт |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.9 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення ветеринарно-санітарних вимог щодо використання побічних продуктів тваринного походження; |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.10 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на створення мережі регіональних потужностей для екологічно безпечного перероблення відходів сільського господарства тваринного походження |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
6.1.11 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог щодо розроблення планів управління тваринними екскрементами (для господарств, що мають потужності для вирощування: птиці (40 тисяч місць і більше); свиней (1 тисяча місць і більше, для свиноматок - 500 місць і більше); великої та дрібної рогатої худоби (1 тисяча місць і більше); кролів та інших хутрових тварин (2 тисячі голів і більше)) |
2020 |
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади
|
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
6.1.12 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого встановлення вимог щодо використання і зберігання агрохімікатів з метою приведення їх у відповідність із вимогами законодавства Європейського Союзу |
2020
|
Мінагрополітики, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для управління відходами сільського господарства рослинного походження |
||||||
6.2.1 |
Проведення досліджень щодо можливості запровадження комбінованих процесів виробництва тепла і електроенергії з використанням виключно відходів рослинного походження як сировини |
2020 - 2030 |
Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінприроди ОДА, ОМС |
Проведено дослідження |
||
6.2.2 |
Впровадження потужностей з анаеробного розкладення відходів рослинного походження у суб’єктів господарювання сільськогосподарського сектору |
2020 - 2030 |
Мінагрополітики, Мінприроди ОДА, ОМС Суб'єкти господарювання |
Впроваджено потужноств |
||
6.2.3 |
Реалізація регіональних пілотних проектів з будівництва когенераційних електростанції на рівні областей для оброблення відходів виробництва продукції сільського господарства |
2022 - 2030 |
Мінагрополітики Міненерговугілля, ОДА, ОМС Суб'єкти господарювання |
Реалізовано регіональні проекти |
||
6.2.4 |
Проведення досліджень щодо доцільності створення мережі регіональних потужностей для виробництва паперу і матеріалів з відходів сільськогосподарського виробництва рослинного походження |
2020 |
Мінагрополітики ОДА, ОМС Суб'єкти господарювання
|
Проведено дослідження |
||
Завдання 3. Створення інфраструктури для управління відходами сільського господарства тваринного походження |
||||||
6.4.1 |
Проведення інвентаризації об’єктів із зберігання, оброблення відходів сільського господарства тваринного походження |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
Мінагрополітики, ОДА, ОМС, Мінприроди |
Проведено інвентаризацію |
||
6.4.2 |
Проведення інвентаризації місць утворення, зберігання, оброблення та видалення тваринних екскрементів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
Мінагрополітики; ОДА, ОМС |
Проведено інвентаризацію |
||
6.4.3 |
Проведення досліджень щодо визначення потреби у збільшенні потужності наявних та створенні додаткових об’єктів з оброблення відходів сільського господарства тваринного походження (зокрема мобільних установок у разі виникнення спалаху інфекційних захворювань) |
2019 - 2022 |
Мінагрополітики, ОДА, ОМС |
Проведено дослідження |
||
6.4.4 |
Створення додаткових потужностей з оброблення відходів тваринного походження з урахуванням результатів проведеного дослідження |
2023-2030 |
Мінагрополітики ОДА, ОМС, Суб'єкти господарювання |
Створено додаткові потужності |
||
Завдання 4. Вдосконалення управління хімічними засобами захисту рослин |
||||||
6.4.1 |
Проведення комплексної інвентаризації місць зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин |
2019 |
ОДА, ОМС, Мінагрополітики, ДЕІ, Мінприроди |
Проведено інвентаризацію |
||
6.4.2 |
Розроблення планів заходів щодо ліквідації накопичень непридатних хімічних засобів захисту рослин, очищення та реабілітації забруднених ними земельних ділянок |
2020 |
ОДА |
Розроблено план |
||
6.4.3 |
Розроблення плану заходів щодо недопущення завезення та використання контрафактних хімічних засобів захисту рослин |
2020 |
Мінагрополітики, ДЕІ, Мінприроди |
Розроблено план |
||
Розділ 7. Відходи упаковки |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління відходами упаковки |
||||||
7.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про упаковку та відходи упаковки |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
7.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до маркування та дизайну упаковки; обмежень щодо використання небезпечних речовин в упаковці |
у річний строк після прийняття закону про упаковку та відходи упаковки |
Мінекономрозвитку, Мінприроди, Мінрегіон |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
7.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення мінімальних норм відновлення відходів упаковки |
у річний строк після прийняття закону про упаковку та відходи упаковки |
Мінприроди, Мінрегіон, Мінекономрозвитку, Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
7.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до роздільного збирання та сортування упаковки з побутових відходів |
у річний строк після прийняття закону про упаковку та відходи упаковки |
Мінрегіон, Мінприроди, ОДА, ОМС |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Розділ 8. відходи електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління відходами електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) |
||||||
8.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про відходи електричного та електронного обладнання |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди, Мінрегіон, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
8.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до маркування, екодизайну та використання небезпечних речовин в ЕЕО |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відходи електричного та електронного обладнання |
Мінприроди, Мінрегіон, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
8.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення мінімальних норм відновлення відходів ЕЕО |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відходи електричного та електронного обладнання |
Мінприроди, Мінрегіон, Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
8.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення вимог до збирання, зберігання та оброблення ЕЕО |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відходи електричного та електронного обладнання |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
8.1.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення стандартів для електричного та електронного обладнання |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відходи електричного та електронного обладнання |
Мінекономрозвитку, Мінрегіон Мінприроди |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для оброблення відходів електронного та електричного обладнання |
||||||
8.2.1 |
Створення реєстру виробників, організації колективної та індивідуальної розширеної відповідальності виробників (ОКРВВ/ОІРВВ) та суб’єктів господарювання у сфері поводження з ВЕЕО, інформаційної системи для звітності та управління даними щодо ВЕЕО |
у шестимісячний строк після прийняття закону про відходи електричного та електронного обладнання |
Мінприроди |
Створено реєстри |
||
8.2.2 |
Проведення інвентаризації об’єктів з збирання та оброблення ВЕЕО |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА Мінприроди Мінекономрозвитку, Мінрегіон |
Проведено інвентаризацію |
||
8.2.3 |
Проведення дослідження для визначення потреби у збільшенні наявних потужностей та створенні додаткових об’єктів з оброблення ВЕЕО |
2023 |
ОМС, ОДА Мінприроди Мінекономрозвитку, Мінрегіон |
Проведено дослідження |
||
8.2.4 |
Створення інфраструктури збирання та оброблення для відходів електричного та електронного обладнання |
2024-2030 |
ОМС, ОДА, ОКРВВ,ОІРВВ, Суб'єкти господарювання Мінприроди |
Створено інфраструктуру |
||
Розділ 9. відпрацьовані Батарейки, батареї та акумулятори |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління відпрацьованими батарейками, батареями та акумуляторами (ББА) |
||||||
9.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про батарейки, батареї та акумулятори (ББА) |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку
|
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
9.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до маркування, екодизайну та використання небезпечних речовин в ББА |
у шестимісячний строк після прийняття закону про батарейки, батареї та акумулятори |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
9.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення вимог до збирання, зберігання та оброблення ББА |
у шестимісячний строк після прийняття закону про батарейки, батареї та акумулятори |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
9.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта про встановлення вимог цільових показників ефективності збирання та рециклінгу/перероблення ББА |
шестимісячний строк після прийняття закону про батарейки, батареї та акумулятори |
Мінприроди Мінрегіон Мінекономрозвитку Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
9.1.5 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на затвердження стандартів для ББА |
у шестимісячний термін після прийняття закону про батарейки, батареї та акумулятори |
Мінекономрозвитку Мінприроди Мінрегіон Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для оброблення відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів |
||||||
9.2.1 |
Створення реєстру виробників, організації колективної та індивідуальної розширеної відповідальності виробників (ОКРВВ/ОІРВВ) та суб’єктів господарювання у сфері поводження з відходами ББА, інформаційної системи для звітності та управління даними щодо ББА |
у шестимісячний строк після прийняття закону про про батарейки, батареї та акумулятори |
Мінприроди |
Створено реєстри |
||
9.2.2 |
Проведення інвентаризації об’єктів з збирання та оброблення відпрацьованих ББА |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА Мінприроди Мінекономрозвитку, Мінрегіон |
Проведено інвентаризацію |
||
9.2.3 |
Проведення дослідження для визначення потреби у збільшенні наявних потужностей та створенні додаткових об’єктів з оброблення відпрацьованих ББА |
2023 |
ОМС, ОДА Мінприроди Мінекономрозвитку, Мінрегіон |
Проведено дослідження |
||
9.2.4 |
Створення інфраструктури збирання та оброблення для відпрацьованих ББА |
2024 -2030 |
ОМС, ОДА, ОКРВВ,ОІРВВ, Суб'єкти господарювання Мінприроди |
Створено інфраструктуру |
||
Розділ 10. Медичні відходи |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики та створення інфраструктури у сфері управління медичними відходами |
||||||
10.1.1
|
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до зберігання, збирання, перевезення та оброблення медичних відходів |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи |
МОЗ, Мінприроди Інші центральні органи виконавчої влади |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України |
||
10.1.2 |
Проведення інвентаризації об’єктів оброблення медичних відходів |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА, МОЗ, Мінприроди
|
Проведено інвентаризацію |
||
10.1.3 |
Проведення дослідження щодо визначення потреби у збільшенні наявних потужностей та створенні додаткових об’єктів з оброблення медичних відходів |
2023 |
МОЗ, ОДА, ОМС |
Проведено дослідження |
||
10.1.4 |
Створення інфраструктури збирання та оброблення медичних відходів |
2024 -2030 |
ОМС, ОДА, МОЗ, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Створено інфраструктуру |
||
Розділ 11. зняті з експлуатації транспортні засоби |
||||||
Завдання 1. Формування державної політики у сфері управління знятими з експлуатації транспортними засобами |
||||||
11.1.1 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про зняті з експлуатації транспортні засоби |
у шестимісячний строк після прийняття рамкового закону про відходи та створення центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами |
Мінприроди, Мінекономрозвитку МВС МІУ |
Подано до Верховної Ради України законопроект |
||
11.1.2 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на обмеження використання небезпечних речовин у виробництві транспортних засобів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про зняті з експлуатації транспортні засоби |
Мінприроди, Мінекономрозвитку МВС МІУ |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
11.1.3 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення вимог до приймання, розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про зняті з експлуатації транспортні засоби |
Мінприроди, Мінекономрозвитку МВС МІУ |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
11.1.4 |
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту акта, спрямованого на встановлення порядку оброблення відходів, що утворилися після розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів |
у шестимісячний строк після прийняття закону про зняті з експлуатації транспортні засоби |
Мінприроди, Мінекономрозвитку МВС МІУ |
Прийнято акт Кабінету Міністрів України
|
||
Завдання 2. Створення інфраструктури для збирання, зберігання, розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів, повторного використання та відновлення відходів, що утворилися після розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів |
||||||
11.2.1 |
Проведення інвентаризації кількості знятих з експлуатації транспортних засобів, об’єктів їх приймання та розбирання |
у дворічний строк після затвердження положення про порядок проведення інвентаризації об’єктів з оброблення відходів |
ОМС, ОДА, Мінінфраструктури, Мінприроди
|
Проведено інвентаризацію |
||
11.2.2 |
Проведення дослідження щодо визначення потреби у збільшенні наявних потужностей та створені додаткових об’єктів з приймання та розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів |
2023 |
Мінінфраструктури, ОДА, ОМС |
Проведено дослідження |
||
11.2.3 |
Створення інфраструктури збирання, зберігання, розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів, повторного використання та відновлення відходів, що утворилися після розбирання знятих з експлуатації транспортних засобів |
2024 -2030 |
ОМС, ОДА, Мінінфраструктури, Мінприроди Суб'єкти господарювання
|
Створено інфраструктуру |
||