20200929114542.jpg, фото
29 вересня 2020 року
останні оновлення: 14 грудня 2020 року

Обговорено актуальні питання соціального захисту родин загиблих учасників АТО/ООС

Департамент соціального захисту населення взяв участь в засіданні «круглого столу», ініційований громадською організацією «Члени родин загиблих в АТО «Надія» за участю представників громадського об’єднання – членів сімей полеглих волинян, керівництва облдержадміністрації, представників структурних підрозділів ОДА та територіальних органів міністерств, до компетенції яких належать питання належного вшанування загиблих учасників АТО/ООС.

Голова ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія» Любов Карабан подякувала місцевій владі за зроблену  роботу по всебічній підтримці, вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації сімей, члени яких загинули під час проведення АТО.

Любов Карабан озвучила основні питання, які потребують уваги з боку влади. Зокрема, на її думку, необхідно покращити соціальний захист та медичне обслуговування родин полеглих на Сході України волинян, посилити освітньо-просвітницьку та інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі серед дітей та молоді. На переконання Любов Карабан, у Волинському обласному краєзнавчому музеї варто розширити місце для експонатів, особистих речей загиблих воїнів та інформації про них, аби підростаюче покоління виховувалось не лише на прикладах минулого, а й новітньої історії України та знали героїв своєї країни.

В ході «круглого столу» батьки та дружини загиблих волинян звернулися до присутніх представників органів виконавчої влади та озвучили питання, які їх найбільше хвилюють. Зокрема, обговорено можливості щодо покращення фінансування з посилення соціального захисту та медичного обслуговування родин загиблих учасників АТО/ООС. Відтак, прийняте рішення щодо підготовки управліннями соціального захисту населення та охорони здоров’я облдержадміністрації пропозицій з внесення змін до відповідних регіональних програм та винесення їх на розгляд обласної ради.

Звучали в ході обговорення й питання щодо пенсійного забезпечення сімей загиблих, національно-патріотичного виховання молоді, присвоєння освітнім закладам імен загиблих героїв та присвоєння полеглим волинянам-атовцям звання «Почесний громадянин Волині».

Слід зазначити, що відповідно до усіх порушених питань обговорені можливі шляхи їх вирішення та прийняті відповідні рішення. Окрім того, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко та заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик порекомендував членам родин загиблих учасників АТО/ООС у разі виникнення будь-яких проблемних питань звертатися до керівництва та відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

«Дякуємо вам за ваших дітей», – звернувся на завершення засідання Анатолій Костик до присутніх батьків.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації