Онлайн - семінар "Від мови ворожнечі до порушень прав дитини"
У Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся захід, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей. Ініціатор зустрічі онлайн – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська. Учасниками заходу були працівники та користувачі публічних бібліотек Волині. Слухачі ознайомилися з типологію мови ненависті та критеріями її ідентифікації в медіа. Присутні дізналися про коректну риторику щодо різних етнічних та соціальних груп (ґрунтовно - про ромську спільноту), а також про недопустимість транслювання мови ворожнечі в публічному просторі. Любов Володимирівна акцентувала увагу на захисті прав національних меншин, навела безліч прикладів з власної практики, які стосувалися даної тематики – звернень громадян, судових справ та рішень Європейського Суду. Повідомлення пані Любові були надзвичайно актуальними і важливими для бібліотечних працівників, які працюють з інформацією, організовують соціокультурні події та презентують тематичні експозиції, що доповнюються медійними матеріалами з мережі Інтернет.
Варто нагадати, що Любов Сітовська є партнером в організації і проведенні практично всіх інформаційно-правових заходів бібліотеки, приурочених тематиці національних меншин. Так резонансною подією в житті Луцька стало відкриття у бібліотеці 11 березня 2020 р. виставки робіт юного художника з ромської родини із с. Битень на Ковельщині Сергія Юзепчука «Ромська мрія». Щасливої творчої дороги під час імпрези побажали юному волинянину Любов Сітовська, регіональний представник Уповноваженого у Волинській області, та Ольга Чепенюк, депутат Ковельської районної ради, які опікуються долею талановитого представника ромської громади. Домовлено також про відкриття в стінах книгозбірні чергової виставки творчих робіт ромів у липні 2020 року.
Міжнародний день захисту дітей - важлива нагода привернути увагу суспільства, громадськості до захисту прав дітей, вирішення проблем охорони здоров’я материнства та дитинства. Тому Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки щорічно долучається до інформаційно-правових заходів, присвячених цій події.
ДОВІДКОВО:
Міжнародний день захисту дітей відзначається з 1950 року після того, як в 1949 році його затвердили на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок.
У 1959 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій визначено соціальні та правові принципи захисту і благополуччя дітей. Однак ця декларація мала лише декларативний і рекомендаційний характер, а для захисту та забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони і міжнародні договори. Тому 20 листопада 1989 Генасамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю Конвенцію 27 вересня 1991 року.
З 1998 року Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні згідно з Указом Президента №568/98 від 30 травня 1998 року.
Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників.