Підсумки виконання місцевих бюджетів області за січень-березень 2026 року
За січень – березень 2026 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 3 348,5 млн грн власних доходів або 110,6 відсотка до затверджених місцевими радами показників на звітний період. Обласний бюджет за доходами загального фонду виконаний на 105 відсотків, понад план надійшло 25,6 млн гривень.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні доходи в цілому по області зросли на 679,6 млн грн, або на 25,5 відсотка, в тому числі доходи обласного бюджету – на 130,6 млн грн, або на 32,3 відсотка. Приріст власних доходів забезпечено, в основному, за рахунок зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб, єдиного та акцизного податків.
Зокрема, надходження податку на доходи фізичних осіб, єдиного і акцизного податків, які є основними бюджетоутворюючими платежами місцевих бюджетів області, склали відповідно 2 063,2; 481,9 та 306,9 млн грн і перевищують надходження за січень – березень 2025 року у 1,3–1,5 раза.
Із державного бюджету до загального фонду місцевих бюджетів області перераховано 1 972,5 млн грн міжбюджетних трансфертів, у тому числі 302 млн грн дотацій і 1 670,5 млн грн субвенцій. В область у повному обсязі надійшли усі передбачені у державному бюджеті дотації та субвенції, що передаються із загального фонду бюджету.
За рахунок отриманих власних надходжень до місцевих бюджетів та трансфертів з державного бюджету у січні – березні 2026 року із загального фонду місцевих бюджетів області проведено видатків в обсязі 4 735,4 млн грн, у тому числі на фінансування соціально – культурних галузей спрямовано 3 563,1 млн гривень. Зокрема, на фінансування установ та закладів освіти використано 2 929,5 млн грн, охорони здоров’я – 188,7 млн грн, соціального захисту і соціального забезпечення населення – 252,6 млн грн, культури і мистецтва – 136,4 млн грн та фізичної культури і спорту – 55,9 млн гривень.
Продовження агресії проти України вимагає розширення фінансової підтримки військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування обороноздатності країни. За результатами першого кварталу на такі видатки, в тому числі на фінансову підтримку сил безпеки і оборони, придбання обладнання, товарів подвійного призначення, облаштування укриттів тощо в місцевих бюджетах області було враховано загалом понад 900 млн гривень. Такий ресурс уже складає три четверті від відповідних видатків за увесь 2025 рік.
Попередня