Положення
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови
обласної державної адміністрації
25.05.2021 № 294
ПОЛОЖЕННЯ
про Консультативну раду у справах ветеранів АТО/ООС,
сімей загиблих (померлих) захисників України при
Волинській обласній державній адміністрації
- Консультативна рада у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України при Волинській обласній державній адміністрації (далі – Консультативна рада) є консультативно-дорадчим органом.
- Консультативна рада у своїй роботі керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови облдержадміністрації та іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
- Консультативна рада здійснює свою діяльність на громадських засадах, дотримуючись принципів добровільності, рівності її членів, законності, відкритості та гласності.
- Зміни та доповнення до цього Положення ухвалюються на засіданні Консультативної ради та затверджуються розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
- Основними завданнями Консультативної ради є:
1) взаємодія з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями з питань, що стосуються захисту законних прав та інтересів ветеранів війни, їх підтримки та реабілітації, надання допомоги (юридичної, соціальної, матеріальної тощо);
2) участь у проведенні просвітницько-інформаційних заходів, спрямованих на залучення ветеранів війни до участі в діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування;
3) підготовка та подання голові облдержадміністрації пропозицій, що стосуються захисту законних прав та інтересів ветеранів війни й надання їм допомоги;
4) організація публічних заходів для обговорення актуальних питань допомоги ветеранам війни.
- Консультативна рада має право:
1) утворювати експертні та робочі групи для розгляду й опрацювання окремих питань, що належать до компетенції Консультативної ради;
2) запрошувати на свої засідання та залучати до опрацювання окремих питань представників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських організацій, а також експертів, учених, фахівців (за згодою їх керівників);
3) ініціювати проведення семінарів, конференцій, круглих столів та інших комунікативних заходів з питань, віднесених до відання Консультативної ради;
4) запитувати та отримувати в установленому законом порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань.
- Склад Консультативної ради формується з ветеранів війни, представників благодійних та волонтерських організацій, мета діяльності яких спрямована на захист законних прав та інтересів ветеранів війни й надання їм допомоги.
Персональний склад Консультативної ради затверджується розпорядженням голови облдержадміністрації.
Для вступу нових членів до Консультативної ради подається заява на ім’я голови облдержадміністрації у довільній формі. До заяви додається біографічна довідка з обов’язковим зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, контактної інформації, результатів громадської діяльності та мотиваційної складової кандидата на обрання до складу Консультативної ради.
Кількісний склад Консультативної ради не може становити більш як 21 особу.
- Члени Консультативної ради мають право:
1) подавати пропозиції для розгляду питань на засіданнях Консультативної ради;
2) брати участь у голосуванні на засіданнях Консультативної ради;
3) брати участь в обговоренні питань, що виносяться на засідання Консультативної ради, вносити свої пропозиції та зауваження;
4) брати участь у діяльності експертних і робочих груп Консультативної ради, очолювати їх;
5) ініціювати залучення фахівців відповідних галузей до вивчення та вирішення питань, які є предметом діяльності Консультативної ради;
6) висувати свою кандидатуру або бути висунутими на посаду голови, заступника голови або секретаря Консультативної ради.
Члени Консультативної ради зобов’язані брати участь у всіх її засіданнях.
- Член Консультативної ради може бути виключений з її складу в разі:
1) систематичної відсутності (три і більше разів) на її засіданнях без поважних причин;
2) повідомлення уповноваженої особи делегованої організації про відкликання свого представника та припинення його членства у Консультативній раді;
3) неможливості члена Консультативної ради брати участь у її роботі за станом здоров’я, визнання в судовому порядку його недієздатним або обмежено дієздатним;
4) подання членом Консультативної ради відповідної заяви.
- Голова Консультативної ради:
1) організовує діяльність Консультативної ради, визначає порядок роботи та головує на її засіданнях;
2) скликає чергові засідання Консультативної ради;
3) здійснює моніторинг стану виконання завдань, поставлених перед експертними і робочими групами Консультативної ради;
4) представляє Консультативну раду у відносинах з іншими допоміжними органами, створеними головою облдержадміністрації, а також державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об’єднаннями.
На період відсутності голови Консультативної ради його повноваження здійснює заступник голови Консультативної ради.
- Основною організаційною формою роботи Консультативної ради є засідання, які проводяться за потреби, але не рідше одного разу на місяць.
Позачергові засідання Консультативної ради можуть скликатися за ініціативою однієї третини загального складу її членів.
Про засідання Консультативної ради її членів має бути повідомлено не пізніше ніж за 3 доби до його проведення, а у випадку наявності нагальних для вирішення питань – не пізніше ніж за 1 добу до його проведення.
Засідання Консультативної ради є відкритими і гласними.
Секретар Консультативної ради готує з урахуванням пропозицій її членів питання порядку денного та матеріали засідань Консультативної ради.
Засідання Консультативної ради вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів. За запрошенням Консультативної ради в її засіданнях можуть брати участь представники громадськості, центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Рішення Консультативної ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. Рішення, ухвалені на засіданні Консультативної ради, оформлюються протоколом, який підписується головою та секретарем Консультативної ради.
У випадку незгоди з прийнятим Консультативною радою рішенням, а також пропозиціями або рекомендаціями член Консультативної ради може викласти власну окрему думку в письмовій формі, що додається до протоколу засідання Консультативної ради.
- Консультативна рада систематично інформує громадськість про свою діяльність та напрацьовані нею інформативні матеріали шляхом розміщення інформації на офіційному вебсайті облдержадміністрації.
- Інформаційне, організаційно-технічне та інше забезпечення діяльності Консультативної ради здійснюють управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрацій, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації та управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації (у межах компетенції).
- Консультативна рада використовує в роботі бланк зі своїм найменуванням.